چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ 19 شعبان 1445 Wednesday, 28 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی اروپا

شناسه : 73234 10 دی 1401 - 14:00
با توجه به افزایش هزینه های تولید و در دسترس بودن کم قراضه فولادی و همچنین قیمت بالای انرژی، قیمت کویل نورد گرم فولادی اروپا افزایش یافته است.
افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی اروپا
پ
پ

با توجه به افزایش هزینه های تولید و در دسترس بودن کم قراضه فولادی و همچنین قیمت بالای انرژی، قیمت کویل نورد گرم فولادی اروپا افزایش یافته است.

* بررسی قیمت کویل نورد گرم فولادی اروپا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، وب سایت Argus.Media در روز جمعه (۳۰ دسامبر) گزارش داد بعید است قیمت های بالاتر کویل نورد گرم فولادی (HRC) که برای فروش در ژانویه ۲۰۲۳ از سوی تولیدکنندگان اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است، فرصت های صادرات ترکیه را در اوایل سال آینده افزایش دهد.

فعالان بازار در روز جمعه (۳۰ دسامبر) اعلام کردند افزایش قیمت محصولات فولادی اروپا هنوز نمی تواند کمکی به صادرات محصولات فولادی ترکیه کند.

به نقل از چندین منبع خبری، کشور هند احتمالاً در کوتاه مدت بر بازار واردات کویل نورد گرم فولادی (HRC) تسلط خواهد داشت.

به نقل از برخی تاجران هزینه های بالای تولید، در دسترس بودن کم قراضه فولادی و کاهش تولید اسلب فولادی توسط تامین کنندگان مستقر در اروپا و همچنین قیمت بالای انرژی به تولیدکنندگان ترکیه اجازه رقابت کامل در بازار اروپا را نمی دهد.

معامله گران در روز جمعه (۳۰ دسامبر) گزارش دادند سهم کویل نورد گرم فولادی با مبدا ترکیه از کل حجم واردات به اتحادیه اروپا برای ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۲۲ حدود ۱۴ درصد بوده است. طبق برآورد Agrus  با توجه به نرخ فعلی و با در نظر گرفتن سهمیه های حفاظتی، ممکن است واردات کویل نورد گرم فولادی از ترکیه به اتحادیه اروپا در نوامبر تا دسامبر ۲۰۲۲، تنها حدود ۱۰۰۰۰۰ تن باشد. با توجه به عدم گزارش توافقات در بازار، احتمالاً این حجم حتی کمتر از مقدار ذکر شده نیز خواهد بود.  

بررسی ها نشان می دهد رقابت ‌پذیری تولید کنندگان مستقر در اروپا حتی قبل از اینکه کارخانه‌ های این کشور با هزینه ‌های بالای تولید مواجه شوند، شروع به کاهش کرد. قبل از معرفی تعرفه های صادراتی گمرک توسط دولت هند در ماه می ۲۰۲۲، هند تعیین کننده قیمت بود، سپس برای حدود شش ماه، ژاپن معیار قیمت واردات در نظر گرفته شد.

تحلیل گران بازار در روز جمعه (۳۰ دسامبر) گزارش دادند فعالان بازار انتظار دارند که پس از لغو تعرفه ‌های صادراتی گمرک در نوامبر سال جاری، هند موقعیت پیشرو خود را در بازار واردات کویل نورد گرم فولادی اروپا به دست آورد. باید توجه داشت که از اواخر نوامبر ۲۰۲۲، پیشنهادات و معاملات جدید برای کویل نورد گرم فولادی اروپا اعلام شده است.

به نقل از چندین منبع خبری، حتی اگر تولیدکنندگان کویل نورد گرم فولادی مستقر در اورپا به قیمت های هدف خود در اوایل سال ۲۰۲۳ برسند، پیشنهادات ترکیه همچنان در کوتاه مدت کارساز نخواهد بود. باید توجه داشت این مورد تنها در صورتی اتفاق می ‌افتد که قیمت کویل نورد گرم فولادی اروپا با تحویل به جنوب اروپا با قیمت ۷۰۰ یورو در هر تن ثابت باشد و فروشندگان مستقر در ترکیه مایل به ارائه تخفیف ‌های قابل توجه باشند، اما بررسی ها نشان می دهد این امکان برای همه کارخانه‌ های مستقر در ترکیه وجود ندارد.

در همین حال معامله گران در روز جمعه (۳۰ دسامبر) گزارش دادند قیمت کویل نورد گرم فولادی در بازار اروپا در اواخر هفته گذشته به دلیل افزایش عرضه افزایش یافته است. به گزارش فست مارکت، کارخانه های فولادی مستقر در اروپا در آغاز سال ۲۰۲۳ افزایش تقاضا را پیش بینی می کنند و به دلیل کاهش عرضه امیدوارند به معاملات با قیمت های بالاتر دست یابند.

به نقل از برخی معامله گران، تولید کنندگان مستقر در شمال اروپا به تدریج پیشنهادات کویل نورد گرم فولادی خود را در ژانویه ۲۰۲۳ به بالاتر از ۷۰۰ یورو در هر تن EXW رساندند. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی در مقایسه با دسامبر ۲۰۲۲ که در محدوده ۶۵۰ تا ۶۸۰ یورو در هر تن بود افزایش یافته است.

تحلیل گران بازار در روز جمعه (۳۰ دسامبر) گزارش دادند اگرچه توافقات با افزایش قیمت ها هنوز منعقد نشده است، کارخانه های فولادسازی دید مثبتی به بازار دارند زیرا سفارش های خوبی رزرو شده است. علاوه بر این، کاهش تولید در سه ماهه سوم و چهارم سال ۲۰۲۲ و رشد بالقوه تقاضای مصرف کننده نهایی به بازار کمک می کند.

به نقل از برخی تاجران، کارخانه های مستقر در ایتالیا بیشتر به دلیل تعطیلات کریسمس تعطیل هستند. در نتیجه انتظار می رود که آنها زودتر از ۹ ژانویه به سر کار بازگردند. بررسی ها نشان می دهد در حال حاضر، قیمت کارخانه های فولادی مستقر در ایتالیا برای آغاز سال ۲۰۲۳ که حدود ۶۷۰ تا ۶۸۰ یورو در هر تن EXW می باشد.

بررسی ها نشان می دهد تامین کنندگان خارجی عمدتاً در دوره قبل از تعطیلات محصولات اولیه را به اروپا عرضه نمی کردند. با این حال، شنیده شد که قرار است کویل نورد گرم فولادی از جنوب شرقی آسیا با قیمت ۶۳۰ تا ۶۴۰ یورو در هر تن CFR ایتالیا به اروپا وارد شد، اگرچه خریداران مستقر در اروپا این قیمت را بسیار بالا می دانند. بررسی ها نشان می دهد عرضه کویل نورد گرم فولادی با مبدا هند نیز در ایتالیا با قیمت ۶۲۰ یورو در هر تن گزارش شده است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، تولید کنندگان فولاد مستقر در اروپا در ابتدای دسامبر قصد داشتند قیمت داخلی کویل نورد گرم فولادی را افزایش دهند، زیرا انتظار می رود در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ تقاضا در اروپا رشد کند. با این حال باید توجه داشت که پیش بینی ها در این زمینه بدون ابهام نبوده است. برخی منابع بازار اعلام کردند که نیاز به تکمیل ذخایر در شرایط کاهش تولید و هزینه های بالای انرژی باعث افزایش قیمت ها می شود. دیگر معامله گران بعید می ‌دانند این امر اتفاق بیفتد زیرا تقاضای مصرف کننده نهایی کمتر از حد معمول خواهد بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.