چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

اصلاح عوارض واردات زغال کک در چین

شناسه : 73278 12 دی 1401 - 13:00
با توجه به تصمیم دولت چین برای حمایت از تولید کنندگان داخلی، عوارض واردات زغال کک در چین تا مارس 2023 به صفر خواهد رسید.
اصلاح عوارض واردات زغال کک در چین
پ
پ

با توجه به تصمیم دولت چین برای حمایت از تولید کنندگان داخلی، عوارض واردات زغال کک در چین تا مارس ۲۰۲۳ به صفر خواهد رسید.

* بررسی عوارض واردات زغال کک در چین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، وب سایت SteelOrbis  در روز دوشنبه (۲ ژانویه) گزارش داد دولت چین تصمیم گرفته است برای حمایت از تولید کنندگان داخلی، عوارض واردات کک و زغال سنگ حرارتی را بازنگری کند.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲ ژانویه) اعلام کردند از اول آوریل ۲۰۲۳، نرخ عوارض واردات زغال کک حدود ۳ درصد خواهد بود. همچنین دولت چین اعلام کرد نرخ عوارض واردات برای زغال سنگ مورد استفاده در نیروگاه ها حدود ۶ درصد در نظر گرفته شده است.

به نقل از چندین منبع خبری مقامات چینی از کاهش عوارض واردات انواع زغال سنگ به صفر از اول ماه می ۲۰۲۲ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۳ خبر دادند. به این ترتیب، کشور چین تلاش کرد امنیت انرژی را در پس زمینه افزایش قیمت های جهانی و ترس از اختلال در عرضه تضمین کند.

وب سایت خبری Sxcoal در روز دوشنبه (۲ ژانویه) گزارش داد که چین در سال ۲۰۲۳ تعرفه واردات زغال کک را به صفر خواهد رساند. بررسی ها نشان می دهد واردات زغال کک به چین ممکن است در سال آینده افزایش یابد زیرا انتظار می رود میزان تولید محصولات فولادی در اندونزی و سایر کشورهای جنوب شرقی افزایش یابد.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، شرکت های فولادی چین در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ میزان واردات زغال کک را به ۵۷.۳۷ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان واردات زغال کک به چین در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۱.۵ درصد افزایش یافته است. باید توجه داشت که در نوامبر ۲۰۲۲، کشور چین واردات زغال کک‌ را ۲۵.۹۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش داد و به ۵.۷۳ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان واردات زغال کک نسبت به ماه اکتبر با کاهش ۷.۶۶ درصدی همراه بوده است.

تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۲ ژانویه) اعلام کردند تامین کنندگان اصلی زغال کک به چین در ماه نوامبر ۲۰۲۲ شامل مغولستان، روسیه، کانادا و آمریکا بودند. بررسی ها نشان می دهد که در نوامبر ۲۰۲۲ کشور مغولستان حدود ۴۳.۵، کشور روسیه حدود ۱۲.۸ درصد، کشور کانادا حدود ۳۶.۹ درصد و کشور کشور آمریکا حدود ۲.۳۴ درصد زغال کک به چین ارسال کرده بودند.

همچنین به نقل از برخی تاجران، آژانس بین المللی رتبه بندی اعتباری Fitch Ratings قیمت پیش بینی شده برای سنگ آهن و زغال کک مربوط به سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ را تایید کرد.

معامله گران در روز دوشنبه (۲ ژانویه) گزارش دادند با توجه به افزایش استفاده از زغال کک در تولید برق به دلیل بحران انرژی اروپا، افزایش قیمت زغال سنگ حرارتی و گاز قیمت زغال کک در سال ۲۰۲۲ در چین حمایت شد. با این حال به نقل از منابع خبری انتظار می‌ رود که قیمت ‌ها در سال آینده به دلیل تقاضای کمتر صنعت فولاد و ثبات بیشتر بازارهای انرژی کاهش یابد.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲ ژانویه) اعلام کردند همانطور که Fitch  پیش بینی کرده است، قیمت زغال کک در سال های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ به ترتیب ۲۰۰ دلار در هر تن و ۱۴۰ دلار در هر تن خواهد بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.