چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می‌دهد:

قفل شدن موقت بورس کالای دالیان با افزایش موارد مبتلا به کرونا

شناسه : 73323 15 دی 1401 - 11:00

حجم معاملات آتی سنگ آهن پس از نوسانات روز چهارشنبه بشدت کاهش یافت، زیرا اختلالات ناشی از ویروس کرونا و افزایش موارد مبتلا به کرونا و در نتیجه نگرانی‌ها از اثرات منفی آن بر بازار املاک و مستغلات در چین بر خوش بینی ها در مورد بازگشایی و اقدامات محرک اقتصادی این کشور سبقت گرفته است

قفل شدن موقت بورس کالای دالیان با افزایش موارد مبتلا به کرونا
پ
پ

حجم معاملات آتی سنگ آهن پس از نوسانات روز چهارشنبه بشدت کاهش یافت، زیرا اختلالات ناشی از ویروس کرونا و افزایش موارد مبتلا به کرونا و در نتیجه نگرانی‌ها از اثرات منفی آن بر بازار املاک و مستغلات در چین بر خوش بینی ها در مورد بازگشایی و اقدامات محرک اقتصادی این کشور سبقت گرفته است.

در بازار آتی معاملات سنگ آهن در بورس کالای دالیان چین عمدتا قرار دادها به ماه May برمی‌گردد که این معاملات با کاهش ۰.۵ درصدی در معاملات روزانه، با قیمت ۱۲۲.۹۴ دلار به کار خود پایان داد.

بر اساس یک نظرسنجی خصوصی، قیمت خانه در چین که بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان نیز می‌باشد، در ماه دسامبر با سرعت بیشتری کاهش یافته است که نشان دهنده تداوم تقاضای ضعیف در بحبوحه افزایش موارد ابتلا به کووید، علیرغم اقدامات حمایتی برای بخش املاک است.

در این میان تحلیلگران در روز گذشته بیان کردند: «ما بر این عقیده هستیم که مصرف فولاد در بخش املاک چین بعید است در ۳ تا ۶ ماه آینده به طور معناداری بهبود یابد. چراکه بخش املاک همچنان با چالش هایی مواجه است. از طرفی امنیت شغلی و اعتماد مصرف‌کننده همچنان چالش‌برانگیز است و موج کنونی افزایش موارد مبتلا به کرونا همچنان موج مخالف با تقاضا را به همراه دارد.

آمار همچنین نشان میدهد که بجز فولاد دیگر ورودی‌های فولادسازی دالیان نیز کاهش یافتند و زغال‌سنگ کک‌سازی DJMcv1 و کک DCJcv1 به ترتیب ۲.۳ و ۱ درصد کاهش یافتند.

* نوسانات قیمت محصولات فولادی در بورس کالای دالیان

در بازار محصولات فولادی چین، هم شاهد افزایش و هم کاهش قیمت ها بودیم به طوریکه قیمت میلگرد در بورس آتی شانگهای ۰.۴٪ کاهش یافت، در حالی که کویل نورد گرم ۰.۱٪ با افزایش قیمت همراه بود. از سوی دیگر، فولاد ضد زنگ همسو با افزایش قیمت مواد خام از جمله نیکل در شانگهای و در بورس فلزات لندن ، ۱.۷ درصد افزایش نشان داد.

* پیش بینی بازار با توجه به روند روزهای گذشته

با این حال، جو کلی بازار نسبت به ماه های اخیر مثبت بوده است. قیمت سنگ آهن در این هفته از ۸۰ دلار در ماه نوامبر حدود ۴۷ درصد افزایش یافته و به حدود ۱۱۷ دلار در هر تن رسیده است.

تحلیلگران با پیش‌بینی قیمت‌ها به ۱۳۰ دلار در هر تن در کوتاه‌مدت با در نظر گرفتن فراخوان های دولتی محرک بیشتر و ذخیره‌سازی مجدد، گفتند: سنگ آهن احتمالاً مرجع چین برای بازگشایی تجارت بوده و خواهد بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.