شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ 5 شوال 1445 Saturday, 13 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

رشد ۱۶ درصدی مصرف ظاهری فولاد

شناسه : 73363 18 دی 1401 - 13:00
مصرف ظاهری (تولید منهای صادرات) فولاد کشور از ابتدای امسال تا پایان آبان نسبت به زمان مشابه سال ۱۴۰۰ که معادل ۵۵‌هزار و ۴۰۳ تن ثبت شده بود، رشد ۱۶ درصدی داشته است.
رشد ۱۶ درصدی مصرف ظاهری فولاد
پ
پ

مصرف ظاهری (تولید منهای صادرات) فولاد کشور از ابتدای امسال تا پایان آبان نسبت به زمان مشابه سال ۱۴۰۰ که معادل ۵۵‌ هزار و ۴۰۳ تن ثبت شده بود، رشد ۱۶ درصدی داشته است.

* رشد ۱۶ درصدی مصرف ظاهری فولاد

 به گزارش آرتان پرس، از وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای امسال تا پایان آبان بیش از ۷۴ میلیون تن از انواع اقلام فولادی در کشور تولید شده است که از این میزان ۹ میلیون و ۳۹۹‌ هزار تن صادر و باقی (افزون بر ۶۶ میلیون تن) صرف مصارف داخلی شده است.

بر این اساس مصرف ظاهری فولاد کشور در این مدت نسبت به ۸ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ که معادل ۵۵‌‌‌ هزار و ۴۰۳ تن ثبت شده رشد ۱۶ درصدی داشته است. در ۸ ماهه امسال، ۸ میلیون و ۶۵۸‌ هزار تن مقاطع طویل فولادی تولید شده که ۶ میلیون و ۸۴۰‌ هزار تن در داخل مصرف شده که در مقایسه با مصرف ظاهری آن در مدت مشابه سال گذشته معادل ۵ میلیون و ۶۵۵‌ هزار تن، ۲۱‌ درصد بیشتر است.

پس از آن در مجموع ۶ میلیون و ۱۰۵‌ هزار تن از ۶ میلیون و ۸۶‌ هزار تن مقاطع تخت فولادی تولیدی در کشور در ۸ ماهه ۱۴۰۱، صرف مصارف داخلی شده است. مصرف این مقاطع در مقایسه با مشابه سال گذشته که ۵ میلیون و ۵۰۵‌ هزار تن بوده، ۱۱‌ درصد بیشتر شده است.

از ابتدای امسال تا پایان آبان، تولید محصولات فولادی ۱۴ میلیون و ۷۴۴‌ هزار تن ثبت شده که ۱۳ میلیون و ۱۵۹‌هزار تن آن به مصرف داخلی اختصاص یافته است و به این ترتیب نسبت به مصرف ظاهری آن در ۸ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ که ۱۱ میلیون و ۲۵۹‌هزار تن بوده، ۱۷‌ درصد افزایش مصرف را رقم زده است. از ۲۱ میلیون و ۱۳۶‌ هزار تن شمش فولاد (فولاد میانی) تولید شده در ۸ ماه ۱۴۰۱ با رشد ۲۱ درصدی نسبت به مصرف آن در مدت مشابه سال گذشته (۱۳ میلیون و ۷۳۳‌ هزار تن) به ۱۶ میلیون و ۵۷۰‌ هزار تن برای مصرف داخلی رسیده و افزون بر ۵/ ۴ میلیون تن آن صادر شده است.

همچنین مصرف آهن اسفنجی در ۸ ماهه امسال، ۲۳‌ درصد رشد کرده و از ۱۹ میلیون و ۲۴۱‌ هزار تن به ۲۳ میلیون و ۶۱۴‌ هزار تن رسیده است. در این مدت ۲۴ میلیون و ۱۵۷‌ هزار تن آهن اسفنجی در کشور تولید شده که فقط حدود ۵۴۳ تن آن صادر شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.