چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ 19 شعبان 1445 Wednesday, 28 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

استونی واردات محصولات فولادی به روسیه را ممنوع کرد

شناسه : 73433 21 دی 1401 - 13:00
با توجه به حمله نظامی روسیه به خاک اوکراین، هیئت مدیره مالیات و گمرک استونی واردات محصولات فولادی و چدنی از فدراسیون روسیه به استونی را 9 ژانویه 2023 ممنوع کرد.
استونی واردات محصولات فولادی به روسیه را ممنوع کرد
پ
پ

با توجه به حمله نظامی روسیه به خاک اوکراین، هیئت مدیره مالیات و گمرک استونی واردات محصولات فولادی و چدنی از فدراسیون روسیه به استونی را ۹ ژانویه ۲۰۲۳ ممنوع کرد.

* بررسی واردات محصولات فولادی به استونی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، وب سایت خبری interfax  با اشاره به اطلاعیه هیئت مدیره مالیات و گمرک استونی اعلام کرد استونی از ۹ ژانویه ۲۰۲۳ محدودیت هایی را برای واردات کالاها از روسیه از جمله محصولات فولادی و چدنی اعمال کرده است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۱۰ ژانویه) اعلام کردند تحریم های اعمال شده بر واردات محصولات فولادی و چدنی از روسیه به استونی از ۹ ژانویه ۲۰۲۳ اجرایی شده است. طبق این بیانیه محصولات فولادی خریداری شده از روسیه باید از مرز استونی بازگردانده شوند یا مصادره خواهند شد.

در اطلاعیه منتشر شده توسط هیئت مدیره مالیات و گمرک استونی آمده است:

در ۹ ژانویه، دوره انتقالی تحریم ‌های اتحادیه اروپا بر تعدادی از کالاهای مصرفی وارد شده از فدراسیون روسیه به پایان می‌رسد و از روز دوشنبه واردات آنها به اتحادیه اروپا ممنوع می‌ گردد.

همچنین طبق این اطلاعیه، دوره گذار برای کالاهای تحریمی که قراردادهای عرضه آنها قبل از ۷ اکتبر ۲۰۲۲ منعقد شده است، به پایان رسیده است. باید توجه داشت که از ۹ ژانویه واردات چندین نوع کالای مصرفی به استونی برای اشخاص حقیقی و حقوقی ممنوع شده است.

تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۱۰ ژانویه) گزارش دادند اقلام ممنوعه باید از مرز بازگردانده شوند و یا مصادره می گردند. بررسی ها نشان می دهد لوله ها، شلنگ ها، مصالح ساختمانی، محصولات پلاستیکی، ابزارآلات و غیره از جمله مواردی هستند که واردات آنها به اتحادیه اروپا ممنوع است.

همانطور که مرکز GMK پیشتر گزارش داده بود، اتحادیه اروپا در اکتبر ۲۰۲۲ با هشتمین بسته تحریمی علیه روسیه به دلیل تجاوز نظامی به خاک اوکراین موافقت کرد. باید توجه داشت که بسته جدید تحریم ها محدودیت واردات محصولات فولادی نهایی و محصولات نیمه تمام فولادی از فدراسیون روسیه و همچنین محدود کردن قیمت نفت را در نظر گرفته است. به طور کلی تحریم های این بسته ممنوعیت واردات محصولات روسی به اتحادیه اروپا به مبلغ ۷ میلیارد یورو را در نظر گرفته است.

در این میان معامله گران در روز سه شنبه (۱۰ ژانویه) اعلام کردند در بسته نهم تحریم ‌ها، کمیسیون اروپا در نظر دارد تحریم‌ هایی را علیه صنایع معدنی فدراسیون روسیه اضافه کند. باید توجه داشت که در نیمه اول سال ۲۰۲۲، ترکیه، چین و اتحادیه اروپا واردات آهن خام و فولاد از روسیه را افزایش داده اند. به نقل از برخی منابع خبری پرتقاضاترین کالاها در اکثر کشورها محصولات نیمه تمام چدنی و فولادی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.