افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ذو القعدة 1444 Sunday, 28 May , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

نیاز به حمایت صنعت اروپا در دو سال آینده

شناسه : 73484 24 دی 1401 - 13:00
با توجه به بحران انرژی و تاثیرات حمله روسیه به اوکراین، صنعت اروپا در دو سال آینده نیاز به حمایت قوی در سطح اروپایی و ملی دارد.
نیاز به حمایت صنعت اروپا در دو سال آینده
پ
پ

با توجه به بحران انرژی و تاثیرات حمله روسیه به اوکراین، صنعت اروپا در دو سال آینده نیاز به حمایت قوی در سطح اروپایی و ملی دارد.

* بررسی وضعیت صنعت اروپا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، وب سایت خبری Eruactiv در روز جمعه (۱۳ ژانویه) اعلام کرد بنگاه های صنعتی اروپایی به طور جدی تحت تأثیر بحران انرژی قرار گرفته اند و در مقایسه با رقبای خود در بازار جهانی در وضعیت نامناسبی قرار دارند. با این حال به گفته تحلیلگران، صنعت اروپا در سال های آینده به حمایت قوی در سطح اروپایی و ملی نیاز خواهد داشت.

فعالان بازار در روز جمعه (۱۳ ژانویه) اعلام کردند اتحادیه اروپا باید سرمایه گذاری در انرژی پاک و کربن زدایی را در اولویت قرار دهد.

به نقل از چندین منبع خبری، بر اساس بررسی Haris Doukas دانشیار ECE در دانشگاه فنی ملی آتن و ولاسیوس اویکونومو که مدیر عامل مؤسسه سیاست انرژی و اقلیم اروپا نیز هست، با وجود جنگ در اوکراین، پیامدهای اقتصادی آن و بحران انرژی، تولید صنعتی اتحادیه اروپا انعطاف پذیرتر از قبل شده است.

معامله گران در روز جمعه (۱۳ ژانویه) گزارش دادند طبق آمار Eurostat، به طور خاص تولید صنعتی اتحادیه اروپا در سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ۴.۹ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۲۱ افزایش یافته است. باید توجه داشت که همین روند در ماه آگوست نیز  مشاهده شده است. بررسی ها نشان می دهد بخش صنعت نیز به میزان قابل توجهی در کاهش مصرف گاز فسیلی اروپا نقش داشته است. به نقل از منابع خبری، اگرچه هدف کاهش ۱۵ درصدی مصرف گاز که در تابستان در اتحادیه اروپا تعیین شده بود، در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا محقق نشد، با این حال، به طور کلی صرفه جویی قابل توجهی در برخی کشورها مشاهده شد.

با این حال، تحلیلگران بازار اعلام کردند که بخش صنعتی، به ویژه شرکت های مصرف کننده انرژی از سوی دولت مورد حمله قرار گرفته اند. بنابراین طبق آمار Eurostat، طبقه بندی کالاهای واسطه ای که شامل تولید فلزات می شود، از ژوئن ۲۰۲۲ کاهش ثابتی را نشان می دهد.

همانطور که برخی تاجران در روز جمعه (۱۳ ژانویه) اشاره می کنند، واضح است که زمان های دشواری در پیش روی صنعت فولاد اتحادیه اروپا است. بررسی ها نشان می دهد هزینه بالای انرژی، صنعت اروپا را در رقابت جهانی در مضیقه قرار می دهد. باید توجه داشت که به منظور بقای موفقیت ‌آمیز در ۱ تا ۲ سال آینده، بخش صنعتی اروپا باید از طریق هماهنگی سیاست ‌های ملی از کمک ‌های نامتناسب از سوی برخی از کشورهای عضو اتحادیه جلوگیری کند.

همچنین تحلیل گران بازار در روز جمعه (۱۳ ژانویه) اعلام کردند در حال حاضر، اولویت دادن به سرمایه گذاری در انرژی پاک و تغییر به فرآیند های تولید با سطح انتشار کم کربن ضروری است. باید توجه داشت که تصمیم همه اقتصادهای توسعه یافته بزرگدر حال حاضر ارائه انواع حمایت از شرکت های صنعتی محلی است تا آنها را در فناوری ها، مواد و خدمات مورد نیاز برای تحول سبز پیشگام کند. همچنین بررسی ها نشان می دهد چین و کره برنامه های مشابهی را اعلام کرده اند و فناوری های خود را توسعه می دهند.

به نقل از چندین منبع خبری، اتحادیه اروپا در زمینه سرمایه گذاری در انرژی پاک تأخیر کرده است، اما این امید وجود دارد که ظاهر شدن قانون کاهش تورم آمریکا، اتحادیه اروپا را وادار کند تا به سرعت برنامه مشابهی را توسعه دهد تا صنعت اروپا در خط مقدم انتقال به فناوری‌ های سازگار با محیط زیست باشد.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، تولید صنعتی در منطقه یورو با تغییرات فصلی تنظیم شده است و در اکتبر ۲۰۲۲ با افزایش ۳.۴ درصدی نسبت به سال قبل در اتحادیه اروپا همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد در مقایسه با سپتامبر ۲۰۲۲، تولید صنعتی در منطقه یورو ۲ درصد و در اتحادیه اروپا حدود ۱.۹ درصد کاهش یافته است.

GMK

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.