چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش سالانه تولید صنعتی در منطقه یورو

شناسه : 73556 28 دی 1401 - 16:00
با توجه به افزایش تقاضا و افزایش تولید ناخالص داخلی در برخی کشورها از جمله آلمان، میزان تولید صنعتی در منطقه یورو در نوامبر 2022 نسبت به سال قبل افزایش یافت.
افزایش سالانه تولید صنعتی در منطقه یورو
پ
پ

با توجه به افزایش تقاضا و افزایش تولید ناخالص داخلی در برخی کشورها از جمله آلمان، میزان تولید صنعتی در منطقه یورو در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل افزایش یافت.

* بررسی میزان تولید صنعتی در منطقه یورو

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، داده های منتشر شده توسط وب سایت خبری Eurostat در روز سه شنبه (۱۷ ژانویه) نشان می دهد میزان تولید صنعتی با تعدیل فصلی در منطقه یورو و اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲ درصد افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۱۷ ژانویه) اعلام کردند میزان تولید صنعتی در منطقه یورو در نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۱ درصد نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ افزایش یافته است. این در حالی است که میزان تولید صنعتی در اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ با افزایش ۰.۹ درصدی همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بالاترین رشد ماهانه تولید صنعتی در نوامبر سال ۲۰۲۲ در ایرلند، لوکزامبورگ و مالت ثبت شده است. بررسی آمار نشان می دهد که میزان رشد تولید صنعتی در ایرلند ۶.۴ درصد، در لوکزامبورگ حدود ۵ درصد و در مالت حدود ۴.۶ درصد گزارش شده است.

معامله گران در روز سه شنبه (۱۷ ژانویه) اعلام کردند بر اساس آمار سالانه منتشر شده توسط وب سایت خبری Eurostat میزان تولید صنعتی سالانه در نوامبر ۲۰۲۲ بیشترین افزایش را در ایرلند، مالت و دانمارک داشته است. باید توجه داشت که میزان افزایش تولید صنعتی در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به سال ۲۰۲۱ در ایرلند برابر ۳۴.۹ درصد، در مالت برابر ۱۵.۵ درصد و در دانمارک برابر ۹.۳ درصد اعلام شده است.  

همچنین بررسی آمار نشان داد بیشترین میزان کاهش تولید صنعتی در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل در استونی (-۱۲.۲٪ سالانه)، اسلواکی (-۱۰.۷٪)، رومانی (-۴٪) مشاهده شده است. باید توجه داشت که میزان کاهش تولید صنعتی در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به نوامبر ۲۰۲۱ در استونی برابر ۱۲.۲- درصد، در اسلواکی برابر ۱۰.۷- درصد و در رومانی برابر ۴- درصد بوده است.

در این میان برخی تاجران اعلام کردند تولید انرژی در منطقه یورو در نوامبر ۲۰۲۲ به میزان ۰.۹ درصد نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ کاهش یافته است. این در حالی است که میزان تولید انرژی در اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به ماه قبل با افزایش ۰.۱ درصدی همراه بوده است. همچنین بررسی ها نشان دا میزان تولید انرژی در منطقه یورو در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۰.۷ درصد و در اتحادیه اروپا ۱۰.۲ درصد افت داشته است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داده بود، داده های منتشر شده توسط اداره آمار فدرال (Destatis) در روز سه شنبه (۱۷ ژانویه) نشان می دهد با وجود قیمت بالای انرژی، تورم بی سابقه و مشکلات عرضه، تولید ناخالص داخلی آلمان (GDP) نسبت به سال قبل ۱.۹ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که برخی منابع خبری اعلام کردند وضعیت عمومی اقتصادی کشور آلمان در سال ۲۰۲۲ تحت تأثیر پیامدهای جنگ در اوکراین و افزایش بسیار بالای قیمت انرژی قرار گرفته است.

همچنین تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۱۷ ژانویه) اعلام کردند بانک جهانی نگران است که «شوک‌ های نامطلوب بیشتر» بتواند اقتصاد جهانی را در سال ۲۰۲۳ به سمت رکود سوق دهد. بنابراین انتظار می‌ رود رشد جهانی در سال ۲۰۲۳ بدون یک بحران جدید به شدت کاهش یابد که منعکس‌ کننده تشدید سیاست ‌های مهار تورم بالا و بدتر شدن وضعیت مالی و همچنین نشان دهنده شرایط و مشکلات ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین است.

GMK

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.