افزونه جلالی را نصب کنید. 9 رجب 1444 Monday, 30 January , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش تولید محصولات فولادی نورد شده توسط شرکت ArcelorMittal در سال ۲۰۲۲

شناسه : 73643 02 بهمن 1401 - 13:00
با توجه به حملات غیرقابل پیش بینی روسیه به اوکراین و محدودیت های قابل توجه در تامین برق، میزان تولید محصولات فولادی نورد شده توسط شرکت ArcelorMittal در سال 2022 افت داشت.
کاهش تولید محصولات فولادی نورد شده توسط شرکت ArcelorMittal در سال ۲۰۲۲
پ
پ

با توجه به حملات غیرقابل پیش بینی روسیه به اوکراین و محدودیت های قابل توجه در تامین برق، میزان تولید محصولات فولادی نورد شده توسط شرکت ArcelorMittal در سال ۲۰۲۲ افت داشت.

* بررسی میزان تولید محصولات فولادی نورد شده توسط شرکت ArcelorMittal

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، در بیانیه مطبوعاتی روزنامه « Metalur» آمده است شرکت ArcelorMittal Kryvyi Rih در سال ۲۰۲۲ تولید محصولات فولادی نورد شده را ۷۶.۱ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۱.۱ میلیون تن رساند. باید توجه داشت که طرح تجاری این شرکت برای تولید محصولات فولادی به میزان ۲۲.۸ درصد محقق شده است.

فعالان بازار در روز شنبه (۲۱ ژانویه) اعلام کردند در سال ۲۰۲۲، تولید آهن خام توسط شرکت ArcelorMittal حدود ۱.۶ میلیون تن بوده که ۷۰ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ افت داشته است. همچنین میزان تولید محصولات فولادی توسط این شرکت نیز در سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۲ میلیون تن گزارش شده که نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش ۷۵.۶ درصدی را تجربه کرده است.

به نقل از برخی منابع خبری، در برنامه سال ۲۰۲۲ شرکت ArcelorMittal تولید ۵.۶ میلیون تن آهن خام و ۵.۱ میلیون تن فولاد پیش بینی شده بود که به ترتیب ۲۹ درصد و ۲۳.۱ درصد از حجم برنامه ریزی شده محقق شد.

در این میان معامله گران در روز شنبه (۲۱ ژانویه) گزارش دادند شرکت ArcelorMittal همچنین ۱ میلیون تن کک با رطوبت ۶ درصد را در سال ۲۰۲۲ تولید کرد که ۶۲.۷ درصد کمتر از حجم برنامه ریزی شده برای این سال بوده است.

به نقل از برخی معامله گران، تولید سنگ آهن توسط کارخانه معدن و فرآوری شرکت ArcelorMittal در سال ۲۰۲۲ به ۱۱.۶ میلیون تن رسید که نسبت به سال ۲۰۲۱ با ۵۶.۱ درصد کاهش همراه بوده است. از طرفی بررسی ها نشان می دهد میزان تولید کنسانتره توسط شرکت ArcelorMittal نیز در سال ۲۰۲۲ به ۴.۵ میلیون تن رسید که ۵۹.۱ درصد کمتر از سال قبل گزارش شده است.

شکل زیر نتایج تولید محصولات مختلف توسط شرکت ArcelorMittal را در سال ۲۰۲۲ نشان می دهد.

بررسی ها نشان می دهد ظرفیت تولید  شرکت ArcelorMittal در طول سال ۲۰۲۲ به دلیل کاهش فرصت های صادراتی و محدودیت در تامین انرژی، حدکاثر ۲۰ تا ۲۵ درصد باقی ماند.

آقای Mauro Longobardo مدیر عامل ArcelorMittal اظهار کرد:

جنگ میان روسیه و اوکراین، بخش فولاد اوکراین را در آستانه بقا قرار داده است. باید توجه داشت که سطح تولید در شرکت ArcelorMittal  به میزان ۵ بار کاهش یافته است، اما در سال ۲۰۲۲ ما موفق شدیم هدف خود را حفظ کنیم. باید توجه داشت که تیم ما متشکل از ۲۶ هزار کارمند است و شرکت ما در کل با تلاش زیاد، اجازه نداده حملات غیرقابل پیش بینی دشمن و محدودیت های قابل توجه در تامین برق به تجهیزاتمان آسیب بزند. بررسی ها نشان داده این شرکت به لطف کار مسئولانه و شجاعت افراد ما و همچنین حمایت مالی شرکت مادر به قوت قبل باقی مانده است.

معامله گران در روز شنبه (۲۱ ژانویه) گزارش دادند علیرغم جنگ بین روسیه و اوکراین، این شرکت مالیات خود را پرداخت کرده و حقوق کارگران را پرداخت می کرد و محصولات را به طور پیوسته برای مشتریان ارسال می کرد. بررسی ها نشان می دهد از سال گذشته نیز فرآیند از رده خارج کردن دو باتری کک شماره ۱ و ۲ قدیمی در شرکت ArcelorMittal  آغاز شده است. در نتیجه با توجه به این موارد، شرکت ArcelorMittal  انتشار گازهای گلخانه ای در تولید کک را تا ۳۷ درصد کاهش خواهد داد.

آقای Mauro Longobardo مدیر عامل ArcelorMittal در ادامه تصریح کرد:

تامین انرژی در سال ۲۰۲۳  یک عامل کلیدی برای تثبیت و بهبود تدریجی تولید در شرکت  ArcelorMittal  خواهد بود. با این وجود، قصد داریم سهم خود را در بازار داخلی حفظ کنیم و ارسال محصولات نهایی به کشورهای اتحادیه اروپا را افزایش دهیم. ما امیدواریم که سال ۲۰۲۳ سال خروج از بحران برای صنعت آهن و فولاد باشد که برای بهبود اقتصاد و بازسازی آینده اوکراین بسیار مهم است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، در سال ۲۰۲۱، شرکت ArcelorMittal تولید آهن خام را ۷.۹ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش داد  و به ۵.۳۴ میلیون تن رساند. همچنین بررسی ها نشان داد میزان تولید محصولات فولادی نورد شده با ۵.۲ درصد افزایش در سال ۲۰۲۲ به  4.6 میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان ذوب فولاد در سال ۲۰۲۲ به  4.92 میلیون تن رسید که نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۵.۲ درصد رشد داشته است. بررسی ها نشان می دهد میزان تولید سنگ معدن سینتر شده در سال ۲۰۲۲ توسط شرکت ArcelorMittal حدود ۵.۳۴ میلیون تن بوده که ۷.۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به نقل از برخی منابع خبری، شرکت ArcelorMittal Kryvyi Rih یک شرکت فولادسازی یکپارچه، بخشی از گروه ArcelorMittal است. باید توجه داشت که فعالیت آن شامل استخراج سنگ آهن و تولید کک تا تولید محصولات فلزی نهایی است. این شرکت محصولات نیمه تمام و بلند و مقاطع نورد شده را تولید می کند.

GMK

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.