شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ 5 شوال 1445 Saturday, 13 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تحولات سنگ‌آهنی‌ها در سکوت خبری

شناسه : 739 26 فروردین 1396 - 8:03

براساس آخرین آمار تولید و فروش، ‌چادرملو در اسفندماه به سطح فروش ۱۹۶۶ میلیارد ریالی دست یافته و در محموع ۱۲ ماهه توانسته است میزان فروش خود را به ۲۰۹۶۱ میلیارد ریال برساند که نسبت به بودجه افزایش ۶ درصدی را نشان می‌دهد.

پ
پ

نرخ فروش کنسانتره آهن و گندله به عنوان دو محصول اصلی در سبد شرکت در اسفندماه به ترتیب به ۲۰۰ و ۳۲۲ هزارتومان به ازای هر تن بوده است که نرخ مطلوبی برای شرکت به حساب می‌آیند. همچنین متوسط نرخ فروش کنسانتره آهن و گندله در ۱۲ ماهه نسبت به بودجه به ترتیب با رشد ۳ و ۴ درصدی همرا می‌باشد. بودجه در نظر گرفته شده کچاد برای سال ۹۵ مبلغ ۱۹۷۵۷ میلیارد ریال می‌باشد که با توجه به عملکرد قابل قبول شرکت تعدیل دور از انتظار نیست.

b106

رخدادهای اسفند برای شرکت‌های سنگ‌آهنی و به خصوص چادرملو در سکوت خبری گذشت به طوری که آمارها از افزایش نرخ فروش محصولات این شرکت‌ها،‌ علی رغم افت قیمتی شمش فولاد خوزستان حکایت دارد. با توجه به اینکه پیش از این، ‌نرخ فروش سنگ آهن درصد معینی از میانگین نرخ شمش فولاد خوزستان بود،‌ شرکت‌های سنگ‌آهنی از رکود موجود در بازار فولاد آسیب ‌های جدی دیده‌اند و بر خلاف روند قیمتی سنگ آهن در بازارهای جهانی مجبور به کاهش نرخ طی سال ۹۵ شدند لذا به نظر می‌رسد واگرایی ایجاد شده میان نرخ‌های جهانی سنگ‌آهن و کاهش قیمت فولاد (مبنای قیمت‌گذاری فروش داخلی سنگ‌آهن) در نهایت منجر به تعدیل نسبت‌های تعیین شده از سوی ایمیدرو گردیده است تا مطابق آخرین آمارها کنسانتره و گندله در ماه اسفند به طور تقریبی ۱۵ و ۲۴ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان در همین ماه گردد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.