چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد

موافقت ترکیه با ایجاد مکانیزم کنترل قیمت محصولات فولادی برای بازسازی مناطق زلزله زده

شناسه : 74886 16 اسفند 1401 - 13:00
با توجه به تخریب اکثر خانه های ترکیه پس از زلزله، دولت ترکیه با ایجاد مکانیزم کنترل قیمت فولاد برای بازسازی مناطق زلزله زده موافقت کرد.
موافقت ترکیه با ایجاد مکانیزم کنترل قیمت محصولات فولادی برای بازسازی مناطق زلزله زده
پ
پ

با توجه به تخریب اکثر خانه های ترکیه پس از زلزله، دولت ترکیه با ایجاد مکانیزم کنترل قیمت محصولات فولادی برای بازسازی مناطق زلزله زده موافقت کرد.

* بررسی مکانیزم کنترل قیمت فولاد در ترکیه

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، وب سایت خبری Eurometal با استناد به S&P Global در روز دوشنبه (۶ مارس) اعلام کرد وزارت بازرگانی ترکیه و تولید کنندگان فولاد این کشور برای جلوگیری از گمانه زنی در نشست تامین محصولات فولادی برای پروژه های بازسازی در مناطق زلزله زده توافق کردند که مکانیزم کنترل قیمت فولاد را ایجاد کنند.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۶ مارس) اعلام کردند در طول سال ۲۰۲۳، اداره مسکن ترکیه قصد دارد ۳۵۰۰۰۰ خانه در بخش آسیب دیده جنوب شرقی کشور بسازد. بر اساس محاسبات انجام شده حدود ۵ میلیون تن محصول فولادی برای بازسازی مناطق زلزله زده مورد نیاز است. باید توجه داشت که محصولات فولادی مورد نیاز برای بازسازی مناطق زلزله زده ترکیه شامل ۳ میلیون تن میلگرد فولادی، ۷۵۰ هزار تن کلاف میلگرد و ۱.۲۵ میلیون تن ورق فولادی می باشد.

نمایندگان صنعت فولاد مستقر در ترکیه در روز دوشنبه (۶ مارس) گزارش دادند که حجم محصولات فولادی مورد نیاز اعلام شده برای بازسازی مناطق زلزله زده می تواند توسط بازار داخلی تامین شود. همچنین باید توجه داشت که نمایندگان صنعت فولاد مستقر در ترکیه همزمان از افزایش قیمت مواد اولیه و محصولات فولادی پس از زلزله نیز صحبت کردند.

تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۶ مارس) گزارش دادند تولید کنندگان فولاد مستقر در ترکیه هنگام تشریح جزئیات هزینه ها در مرحله تولید، به سهم مواد اولیه و انرژی در هزینه تولید توجه کردند. مسئولان دولتی و فولادسازان به توافق رسیده اند که قیمت روز میلگرد فولادی به جز نوسانات قیمت مواد اولیه افزایش نخواهد یافت. علاوه بر این، مکانیزم کنترل قیمت برای جلوگیری از سفته بازی در بازار مورد توافق قرار گرفته است.

به نقل از برخی تاجران، قیمت بیلت فولادی و قراضه فولادی وارداتی به ترکیه در هفته های اخیر به دلیل تقاضای فولاد برای پروژه های بازسازی در داخل کشور افزایش یافته است. تولید کنندگان خاطرنشان می کنند که حجم های لازم را می توان با سازمان های پیمانکاری با تمرکز بر بازار داخلی به دست آورد.

آقای Veysel Yayan ، مدیر عامل انجمن تولید کنندگان فولاد ترکیه (TCUD) گفت:

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، ترکیه قیمت مصالح ساختمانی از جمله محصولات فولادی را برای بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله تثبیت می کند.

وی در ادامه تصریح کرد:

کشور ترکیه ظرفیت تولید کافی برای پاسخگویی به افزایش تقاضای مورد انتظار برای فولاد را دارد. در عین حال، اکثر تولیدکنندگان محصولات فولادی نورد شده طویل پذیرش سفارش میلگرد از معامله گران ترکیه را متوقف کرده اند.

GMK

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.