دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ 11 ذو الحجة 1445 Monday, 17 June , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش واردات محصولات فولادی تخت توسط اوکراین

شناسه : 76221 02 خرداد 1402 - 16:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی تخت توسط اوکراین در سال 2023 نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
افزایش واردات محصولات فولادی تخت توسط اوکراین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی تخت توسط اوکراین در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

* بررسی میزان واردات محصولات فولادی تخت اوکراین

به گزارش آرتان پرس، اوکراین در چهار ماه نخست سال ۲۰۲۳، واردات محصولات فولادی تخت را به ۲۳۲.۴ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی تخت توسط اوکراین در چهار ماه نخست سال ۲۰۲۳ حدود ۲.۴ برابر نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۲ می) اعلام کردند درآمد واردکنندگان محصولات فولادی تخت به اوکراین در چهار ماه نخست سال ۲۰۲۳ حدود ۲۷۵.۸ میلیون دلار گزارش شد. این در حالی است که درآمد واردکنندگان محصولات فولادی تخت به اوکراین در چهار ماه نخست سال ۲۰۲۳ حدود  68.8 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، حجم واردات محصولات فولادی تخت به اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۴۷۲ هزار تن رسید. این در حالی است که حجم واردات محصولات فولادی تخت به اوکراین در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۳۲.۸ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد هزینه واردات محصولات فولادی تخت به اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۶۹۸.۸ میلیون دلار رسید. این در حالی است که هزینه واردات محصولات فولادی تخت به اوکراین در سال ۲۰۲۲ با ۲۳.۹ درصد کاهش نسبت به سال قبل همراه بوده است.

دراین میان معامله گران در روز دوشنبه (۲۲ می) اعلام کردند نیاز به واردات محصولات فولادی تخت در اوکراین ارتباط مستقیمی با تخریب دو کارخانه در ماریوپل دارد که پس از جنگ اشغال شده بودند.

به نقل از برخی تاجران، وضعیت واردات محصولات فولادی طویل در اوکراین برعکس بوده است. بررسی ها نشان می دهد میزان تحویل محصولات فولادی طویل در اوکراین از نظر حجم محموله ها در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ به ۳۰.۳ هزار تن رسید. این در حالی است که حجم محصولات فولادی طویل وارد شده در اوکراین در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ با ۲۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل همراه بوده است.

همچنین تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۲۲ می) گزارش دادند ارزش واردات محصولات فولادی طویل در اوکراین به ۳۷.۳ میلیون دلار رسید. این در حالی است که ارزش واردات محصولات فولادی طویل در اوکراین با کاهش ۳۵.۶ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است. باید توجه داشت که در واقع، پویایی منفی در بازار واردات محصولات فولادی طویل در اوکراین نسبت به سال گذشته ادامه دارد.

به نقل از برخی تاجران، میزان واردات محصولات فولادی طویل در اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۹۶ هزار تن رسید.  این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی طویل در اوکراین در سال ۲۰۲۲ با ۷۰.۵ درصد کاهش نسبت به سال قبل همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد ارزش واردات محصولات فولادی طویل در اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۱۱۳.۷ میلیون دلار رسید. این در حالی است که ارزش واردات محصولات فولادی طویل در اوکراین در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۶۰.۶ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۲ می) اعلام کردند نیاز به واردات محصولات فولادی تخت ارتباط مستقیمی با تخریب دو کارخانه ماریوپل دارد که در قلمرو کنترل نشده قرار داشتند. در عین حال بررسی ها نشان می دهد تقاضا برای محصولات فولادی طویل در اوکراین به اندازه محصولات فولادی تخت نیست، زیرا محصولات فولادی طویل عمدتاً در ساخت و ساز استفاده می شود و بعید است که این منطقه قبل از پایان جنگ پویایی مثبتی از خود نشان دهد.

بررسی ها نشان می دهد پرمتقاضی ترین انواع محصولات تخت وارداتی در اوکراین در ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۳ شامل محصولات زیر می باشد:

میزان واردات محصولات فولادی نورد تخت پوشش داده شده از نوع فولاد غیر آلیاژی و با کد ۷۲۱۰ که دارای عرض ۶۰۰ میلی متر بودند در ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۳ حدود ۱۱۶.۸ هزار تن گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۵۰.۳ درصدی همراه بوده است.

باید توجه داشت که میزان واردات محصولات فولادی نورد تخت بدون پوشش از نوع فولاد غیر آلیاژی و با کد ۷۲۰۸ که دارای عرض ۶۰۰ میلی متر بودند، در ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۳ حدود ۷۳.۷ هزار تن گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۳۱.۷ درصدی همراه بوده است.

میزان واردات محصولات فولادی نورد سرد تخت بدون پوشش از نوع فولاد بدون آلیاژی و با کد ۷۲۰۹ که دارای عرض ۶۰۰ میلی متر بودند در ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۳ حدود ۲۰.۶ هزار تن گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۸.۱ درصدی همراه بوده است.

فعالان بازار اعلام کردند پرمتقاضی ترین انواع محصولات فولادی طویل وارداتی در اوکراین در ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۳ شامل محصولات زیر می باشد:

میزان واردات میله ها و کلاف فولادی غیر آلیاژی، پیچ خورده با کد ۷۲۱۴ در ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۳ در اوکراین حدود ۱۸.۱ هزار تن گزارش شد. این در حالی است که میزان واردات این محصولات نسبت به سال قبل با کاهش ۵۹.۸ درصدی همراه بوده است.

باید توجه داشت که میزان واردات میله های فولادهای آلیاژی و میله های توخالی مورد استفاده در حفاری با کد ۷۲۲۸ در ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۳ حدود ۵.۴ هزار تن گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۱۸ درصدی همراه بوده است.

بررسی ها نشان می دهد میزان واردات کلاف میلگرد فولادی آلیاژی با کد ۷۲۲۹ در ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۳ حدود ۲.۲ هزار تن گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۷.۲ درصدی همراه بوده است.

همچنین تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۲۲ می) گزارش دادند بیشترین واردات محصولات فولادی طویل از کشورهای اروپایی بوده است. بررسی ها نشان می دهد در کل حجم واردات محصولات فولادی تخت از تامین کنندگان اروپایی به اوکراین در سال ۲۰۲۲ و در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ به ترتیب ۴۶.۶ درصد و ۲۷ درصد بوده و برای محصولات فولادی طویل به ترتیب ۴۴.۴ درصد و ۴۶.۶ درصد بوده است.

به نقل از برخی تاجران، علیرغم کاهش کلی واردات محصولات فولادی تخت در سال ۲۰۲۲، تحویل این محصولات فولادی از اروپا به اوکراین به ۲۲۰.۴ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی تخت در سال ۲۰۲۲ حدود  22 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

همچنین تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۲۲ می) گزارش دادند در سال ۲۰۲۲ میزان واردات محصولات فولادی طویل اروپایی با ۴۶.۹ درصد کاهش در سال به ۲۶ هزار تن رسید.

به نقل از برخی تاجران، پس از پایان جنگ بین روسیه و اوکراین، اوکراین تمام شانس های تبدیل شدن به یک وارد کننده خالص فولاد را دارد، زیرا تولید داخلی قادر نخواهد بود نیازهای بازسازی پس از جنگ را پوشش دهد. در این میان، تولیدکنندگان اروپایی قبل از هر چیز می توانند عرضه محصولات خود را به اوکراین افزایش دهند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.