چهارشنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۲ 20 ربيع أول 1445 Wednesday, 4 October , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش فعالیت در بازارهای قراضه فولادی جهانی

شناسه : 76274 06 خرداد 1402 - 11:00
با توجه به داده های منتشر شده، فعالیت در بازارهای قراضه فولادی جهانی به دلیل عدم اطمینان بالا در بازارهای محصولات فولادی، کند شده است.
کاهش فعالیت در بازارهای قراضه فولادی جهانی
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، فعالیت در بازارهای قراضه فولادی جهانی به دلیل عدم اطمینان بالا در بازارهای محصولات فولادی، کند شده است.

* بررسی بازار قراضه فولادی جهانی

به گزارش آرتان پرس، قیمت جهانی قراضه فولادی در هفته منتهی به روز جمعه (۲۶ می) در اکثر بازارهای جهانی ثابت بود و فقط نوسانات جزئی در سطح قیمت برخی کشورها وجود داشت.

فعالان بازار در روز جمعه (۲۶ می) اعلام کردند فعالیت در بازارهای قراضه فولادی ایالات متحده و ترکیه در هفته گذشته متوقف شده است زیرا همه منتظر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ترکیه برای ارزیابی چشم انداز آینده بازار هستند.

به نقل از چندین منبع خبری، عدم اطمینان در بازار قراضه فولادی چین حاکم است، زیرا فولادسازان در حال افزایش ظرفیت تولید هستند، اما خرید مواد خام هنوز در سطح پایینی است.

در این میان معامله گران در روز جمعه (۲۶ می) گزارش دادند کارخانه های فولادی با پیش بینی سیگنال های مثبت در بازار فولاد، خرید مواد اولیه را به حداقل رسانده اند.

شکل زیر قیمت قراضه فولادی در بازارهای ترکیه، چین و ایالات متحده را در هفته ۱۵ تا ۲۲ می ۲۰۲۳ نشان می دهد.

* بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار ترکیه

بررسی ها نشان می دهد قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1/2 در ترکیه برای هفته ۱۵ تا ۲۲ می ۲۰۲۳ در محدوده ۳۷۴ تا ۳۷۵ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی در ترکیه در هفته منتهی به روز دوشنبه (۲۲ می) در مقایسه با هفته قبل بدون تغییر باقی ماند. همچنین باید توجه داشت که سطح بالای قیمت قراضه فولادی ترکیه تنها ۱ دلار در هر تن در هفته قبل کاهش یافت.

همچنین تحلیل گران بازار در روز جمعه (۲۶ می) اعلام کردند در هفته گذشته، کارخانه های مستقر در ترکیه خرید قراضه فولادی خود را به دلیل عدم اطمینان بالای بازار به دلیل انتظار برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری کاهش دادند.

به نقل از برخی تاجران، از آنجایی که هیچ یک از نامزدها بیش از ۵۰ درصد آرا را به دست نیاوردند، دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه برای ۲۸ می برنامه ریزی شده است. بررسی ها نشان می دهد این وضعیت باعث افزایش تنش و کاهش بیشتر ارزش لیر شده است، بنابراین نه خریداران فولاد و نه کارخانه های مستقر در ترکیه حاضر به انجام معامله نیستند.

فعالان بازار در روز جمعه (۲۶ می) اعلام کردند علیرغم جو منفی در بازار قراضه فولادی ترکیه، صادرکنندگان قراضه فولادی سطوح بالاتری از قیمت ها را مورد هدف قرار داده اند زیرا افزایش اخیر خریدها به آنها اجازه داده است تا برخی از سهام را بفروشند و در موقعیت انتظار و مشاهده قرار بگیرند.

در عین حال منابع خبری اعلام کردند، فولادسازان مستقر در ترکیه نیز نیازهای فوری خود را برآورده کرده اند و نمی خواهند با فروش ضعیف فولاد و کاهش قیمت محصولات نهایی، قیمت بالاتری برای مواد اولیه بپردازند.

در این میان معامله گران در روز جمعه (۲۶ می) گزارش دادند قیمت قراضه فولادی وارداتی در ترکیه در کوتاه مدت ثابت مانده یا کمی پایین تر خواهد رفت، زیرا تجارت به دلیل فشار عوامل اقتصاد کلان و تقاضای ضعیف میلگرد فولادی کاملاً محدود شده است.

به نقل از برخی تاجران، با اینکه صادرات میلگرد فولادی ترکیه در اوایل هفته گذشته بهبود یافته است، اما پس از افزایش قیمت کارخانه‌ های فولادی به شدت کاهش یافت. از سوی دیگر، با ادامه کاهش ارزش لیر در برابر دلار، تقاضای داخلی در ترکیه ناکافی می باشد. بنابراین باید توجه داشت که وضعیت بازار میلگرد فولادی ترکیه پس از دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه مشخص خواهد شد.

همچنین تحلیل گران بازار در روز جمعه (۲۶ می) اعلام کردند ممکن است ضربه ای به فولادسازان ترکیه به دلیل افزایش قیمت قراضه فولادی وارد شود، زیرا صادرکنندگان مواد خام به فعالیت در بازارهای جایگزین، به ویژه در هند و بنگلادش اشاره می کنند.

به نقل از چندین منبع خبری، تشدید خرید در بازارهای جایگزین، به ویژه در هند و بنگلادش، احتمالاً قیمت قراضه فولادی را برای خریداران ترکیه ای به ۳۸۰ دلار در هر تن افزایش می دهد. برخی فعالان بازار پیش بینی می کنند که پس از دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، قیمت مواد اولیه ممکن است به ۴۰۰ دلار در هر تن برسد.

* بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار چین

فعالان بازار در روز جمعه (۲۶ می) اعلام کردند بازار قراضه فولادی چین در هفته گذشته نیز روند نزولی داشت و به ۳۸۸.۷۹ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی در بازار چین در هفته منتهی به روز جمعه (۲۶ می) حدود ۰.۷ درصد نسبت به هفته قبل کاهش یافت.

به نقل از چندین منبع خبری، بازار قراضه فولادی چین در هفته منتهی به روز جمعه (۲۶ می)  بی ثبات بود زیرا تقاضا برای قراضه فولادی علیرغم احیای مقداری ظرفیت فولاد بی ثبات می باشد.

در این میان معامله گران در روز جمعه (۲۶ می) گزارش دادند در هفته ۱۲ تا ۱۹ می ۲۰۲۳، سطح استفاده از ظرفیت نیروگاه‌ هایی که در کوره‌ های قوس الکتریکی کار می‌ کنند، ۱pp نسبت به هفته قبل کاهش یافت و به ۵۱ درصد رسید.

به نقل از برخی تاجران، میانگین عرضه روزانه قراضه فولادی به شرکت‌ های فولادی کشور چین در هفته منتهی به روز جمعه (۲۶ می) در محدوده ۳۶۰.۲ هزار تن باقی مانده است که نسبت به هفته قبل بدون تغییر می باشد. این در حالی است که میانگین مصرف روزانه قراضه فولادی در شرکت های فولادی چین در روز جمعه (۲۶ می) در محدوده ۴۵۳.۷ هزار تن گزارش شده که نسبت به روز قبل با کاهش ۰.۴ درصدی همراه بوده است.

همچنین تحلیل گران بازار در روز جمعه (۲۶ می) اعلام کردند پس از کاهش شدید قیمت مواد خام در چین، سودآوری تولید محصولات فولادی در این کشور بهبود یافته است، بنابراین کارخانه‌ های فولادی به تدریج در حال افزایش استفاده از ظرفیت خود هستند. بررسی ها نشان می دهد در حال حاضر تولید کنندگان محصولات فولادی از خرید مواد اولیه خودداری می کنند زیرا روی ذخایر خود کار می کنند. باید توجه داشت که در کوتاه مدت، مقداری بهبود قیمت در بازار قراضه فولادی چین پیش بینی می شود، اما وضعیت واقعی تجارت به خرید فولاد بستگی دارد.

* بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار ایالات متحده

فعالان بازار در روز جمعه (۲۶ می) اعلام کردند در بازار ایالات متحده در هفته ۱۲ تا ۱۹ می ۲۰۲۳، قیمت قراضه فولادی در محدوده ۳۵۰ تا ۳۵۴ دلار در هر تن ثابت بود. این در حالی است که شرکت های قراضه فولادی مستقر در این کشور برای درک پویایی قیمت کالاها پس از انتخابات ترکیه، تجارت را به حالت تعلیق درآورده اند.

به نقل از برخی منابع خبری، وضعیت بازار ترکیه همچنان به فشار بر قیمت قراضه فولادی در ایالات متحده ادامه می دهد، زیرا ترکیه بزرگترین واردکننده مواد خام است. بررسی ها نشان می دهد اکثر فعالان بازار آمریکا هنوز چشم‌ انداز معاملات در ماه ژوئن را درک نکرده ‌اند، بنابراین انتظار دارند دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، تجارت را محدود کند.

* بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار اوکراین

تحلیل گران بازار در روز جمعه (۲۶ می) اعلام کردند میزان تولید قراضه فولادی در اوکراین در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ به ۳۶۶.۶ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان تولید قراضه فولادی در اوکراین در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ حدود ۴۰.۸ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

به نقل از برخی تاجران، بررسی ها نشان می دهد عرضه قراضه فولادی به کارخانه های فولادی مستقر در اوکراین در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ به ۲۹۲.۸ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان عرضه قراضه فولادی به کارخانه های فولادی مستقر در اوکراین در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ حدود ۴۹.۸  درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت داشته است.

GMK

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

/**/