سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۴۰۲ 11 شعبان 1445 Tuesday, 20 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش تولید جهانی محصولات فولادی

شناسه : 77091 04 تیر 1402 - 13:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ماه می حدود 5.1 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
کاهش تولید جهانی محصولات فولادی
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ماه می حدود ۵.۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

* بررسی میزان تولید جهانی محصولات فولادی

به گزارش آرتان پرس، رتبه بندی جهانی ۶۴ کشور تولید کننده محصولات فولادی توسط انجمن جهانی فولاد نشان می دهد تولید جهانی محصولات فولادی در می ۲۰۲۳  به ۱۶۱.۶ میلیون تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۵.۱ درصدی همراه بوده است.

فعالان بازار در روز جمعه (۲۳ ژوئن) اعلام کردند مجموع کل تولید محصولات فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین در می ۲۰۲۳ به ۷.۹ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در می ۲۰۲۳ حدود  11.5 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل و ۵.۳ درصد نسبت به آوریل ۲۰۲۳ افزایش یافته است.  

با توجه به داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد، ده کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی در می ۲۰۲۳ شامل موارد زیر است:

بررسی ها نشان می دهد چین در می ۲۰۲۳ حدود ۹۰.۱ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به می ۲۰۲۲ حدود ۷.۳ درصد افت داشته است.

همچنین به نقل از برخی منابع خبری، هند دومین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در می ۲۰۲۳ حدود ۱۰.۷ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در می ۲۰۲۳ نسبت به می ۲۰۲۲ با رشد ۴.۱ درصدی همراه بوده است.

معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور ژاپن نیز در می ۲۰۲۳ حدود ۷.۶ میلیون تن بوده است که نسبت به می ۲۰۲۲  کاهش ۵.۲ درصدی را تجربه کرده است.

باید توجه داشت که ایالات متحده آمریکا چهارمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در می ۲۰۲۳ حدود ۶.۹ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در می ۲۰۲۳  با کاهش ۲.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور روسیه نیز در می ۲۰۲۳ حدود ۶.۸ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به می ۲۰۲۲ حدود ۸.۸ درصد افزایش داشته است.

بررسی ها نشان می دهد ششمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی کشور کره جنوبی است که در می ۲۰۲۳ حدود ۵.۸ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور نسبت به می ۲۰۲۲  با کاهش ۰.۱ درصدی همراه بوده است.

باید توجه داشت که کشور ایران هفتمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در می ۲۰۲۳ حدود ۳.۳ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در می ۲۰۲۳ با افزایش ۸.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

همچنین به نقل از برخی منابع خبری، آلمان هشتمین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در می ۲۰۲۳ حدود ۳.۲ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به می ۲۰۲۲ افزایش ۰.۲ درصدی را تجربه کرده است.

تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور ترکیه نیز در می ۲۰۲۳ حدود ۲.۹ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به می ۲۰۲۲ حدود ۱۰.۴ درصد افت داشته است.

معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور برزیل نیز در می ۲۰۲۳ حدود ۲.۸ میلیون تن بوده است که نسبت به آوریل ۲۰۲۲ حدود ۵.۵ درصد افت داشته است.

شکل زیر میزان تولید جهانی فولاد در می ۲۰۲۳ در ۱۰ کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی و میزان تغییرات آن نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

در این میان معامله گران در روز جمعه (۲۳ ژوئن) گزارش دادند در ژانویه تا می ۲۰۲۳، تولید جهانی محصولات فولادی به ۷۸۶ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ژانویه تا می ۲۰۲۳ با کاهش ۱.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا می ۲۰۲۳  کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین کل تولید محصولات فولادی را به ۳۶.۹ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در ژانویه تا می ۲۰۲۳  در این کشورها حدود ۳.۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است.

در سال ۲۰۲۲ تولید جهانی محصولات فولادی به ۱.۸۳۱ میلیارد تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۴.۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین برای سال ۲۰۲۲ کل تولید محصولات فولادی را به ۸۵.۲ میلیون تن رساندند که حدود ۲۰.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند اوکراین در سال ۲۰۲۲ تولید محصولات فولادی را ۷۰.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۶.۳ میلیون تن رساند. به این ترتیب کشور اوکراین به دلیل جنگ، به رتبه ۲۵ در رده بندی تولیدکنندگان فولاد جهان بر أساس رتبه بندی انجمن جهانی فولاد سقوط کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

/**/