دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳ 18 ذو الحجة 1445 Monday, 24 June , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  تیر ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « خرداد   مرداد »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  کاهش قیمت جهانی قراضه فولادی

  شناسه : 77293 11 تیر 1402 - 12:00
  با توجه به داده های منتشر شده، قیمت جهانی قراضه فولادی به دلیل توقف فعالیت در بازار و مسائل کلان اقتصادی، افت کرده است.
  کاهش قیمت جهانی قراضه فولادی
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، قیمت جهانی قراضه فولادی به دلیل توقف فعالیت در بازار و مسائل کلان اقتصادی، افت کرده است.

  * بررسی بازار قراضه فولادی جهانی

  به گزارش آرتان پرس، قیمت جهانی قراضه فولادی در هفته منتهی به روز جمعه (۳۰ ژوئن) در میان کاهش فعالیت در بازار فولاد در حال کاهش می باشد. بررسی ها نشان می دهد فعالیت در بازار ترکیه، به دلیل مسائل کلان اقتصادی محدود می باشد که بر فروش فولاد و تقاضای قراضه فشار وارد می کند.

  فعالان بازار در روز جمعه (۳۰ ژوئن) اعلام کردند، در ایالات متحده نیز قیمت قراضه فولادی به دلیل کاهش تقاضای فولاد در حال کاهش بوده و بازار چین به دلیل نزدیک شدن به تعطیلات عمومی مملو از مواد خام است.

  شکل زیر قیمت قراضه فولادی در بازارهای ترکیه، چین و ایالات متحده را در هفته ۱۹ تا ۲۶ ژوئن ۲۰۲۳ نشان می دهد.

  * بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار ترکیه

  بررسی ها نشان می دهد قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1/2 در ترکیه برای هفته ۱۹ تا ۲۶ ژوئن ۲۰۲۳ در محدوده ۳۷۸ تا ۳۸۲ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی ترکیه در هفته منتهی به روز جمعه (۲۶ ژوئن) در مقایسه با هفته قبل حدود ۱ دلار در هر تن کاهش یافت. همچنین باید توجه داشت که قیمت پیشنهادی از طرف خریداران برای قراضه فولادی ترکیه در طول هفته منتهی به روز جمعه (۲۶ ژوئن) به ۳۸۰ دلار در هر تن کاهش یافت، اما در حراج ۲۶ ژوئن کمی بهبود یافت. بنابراین بررسی ها نشان می دهد قیمت قراضه فولادی نسبت به هفته قبل تقریباً بدون تغییر باقی ماند.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند بازار ترکیه به دلیل فعالیت محدود تغییرات چشمگیری را نشان نمی دهد. باید توجه داشت که خرید مواد اولیه متاثر از عدم اطمینان در بازار فولاد و مشکلات اقتصادی به ویژه افزایش نرخ بهره است که تورم را آنطور که انتظار می رفت کاهش نداد. برعکس منابع خبری اعلام کردند که لیر ترکیه به پایین ترین حد خود در تاریخ ترکیه رسیده است. بررسی ها نشان می دهد این عوامل نگرانی کارخانه ‌ها را در مورد کاهش توانایی آنها برای تامین مالی نیازهای خود افزایش می‌ دهد.

  به نقل از برخی تاجران، عوامل اقتصاد کلان بر تقاضای داخلی و بین المللی برای فولاد ترکیه تأثیر می گذارد که به نوبه خود فشار بر قیمت مواد خام را افزایش می دهد. به گفته فعالان بازار، اگر دولت به غلبه بر تورم کمک نکند، ممکن است قیمت قراضه فولادی حتی به ۳۴۰ تا ۳۵۰ دلار در هر تن کاهش یابد. در عین حال، حتی در چنین سطوحی، مواد خام مورد تقاضا نخواهد بود، زیرا فولادسازان هیچ ایده ای در مورد چشم انداز آینده بازار فولاد ندارند.

  در این میان معامله گران در روز جمعه (۳۰ ژوئن) گزارش دادند در حال حاضر همه کارخانه های ذوب آهن ترکیه مشکل تامین مالی و اعتباری دارند. بررسی ها نشان می دهد کاهش ارزش لیر قدرت خرید تولید کنندگان فولاد را کاهش می دهد و وام ها بی سود و کمیاب می شوند. باید توجه داشت که بنگاه های اقتصادی در شرایط عدم رقابت در بازارهای صادراتی و کمبود تقاضا در کشور نمی توانند افزایش نرخ سود را به خریداران انتقال دهند. بنابراین، این وضعیت ممکن است منجر به زیان دهی فولادسازان در آینده نزدیک شود.

  به نقل از چندین منبع خبری، با شروع تعطیلات رسمی عید فطر در ترکیه تا پایان ژوئن، فعالیت در بازار ترکیه کم خواهد بود، بنابراین قیمت کالاها احتمالا ثابت خواهد ماند. در نتیجه پیش بینی می شود تجارت داخلی فولاد ترکیه پس از تعطیلات از سر گرفته شود و قیمت قراضه ممکن است اندکی افزایش یابد. بررسی ها نشان می دهد این احتمال وجود دارد که بانک مرکزی برای مهار کاهش ارزش لیر، افزایش نرخ بهره بیشتری را اعمال کند.

  * بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار ایالات متحده

  فعالان بازار اعلام کردند در بازار ایالات متحده در هفته ۱۶ تا ۲۳ ژوئن ۲۰۲۳، قیمت قراضه فولادی در محدوده ۳۵۸ تا ۳۶۱ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی در بازار ایالات متحده آمریکا در هفته گذشته حدود ۷ دلار در هر تن یا ۱.۹ درصد نسبت به هفته قبل کاهش یافته است. در عین حال باید توجه داشت که قیمت پیش بینی شده برایز قراضه فولادی ایالات متحده برای ۳۰ ژوئن در محدوده ۳۵۶ تا ۳۶۰ دلار در هر تن خواهد بود.

  به گفته فعالان بازار، قیمت‌ قراضه فولادی ایالات متحده هنوز به پایین ‌ترین حد خود نرسیده است. به نقل از برخی معامله گران، انتظار می ‌رود قیمت قراضه فولادی با عیار پایین تا پایان ماه و تا حراج جولای در میان عرضه فراوان به کاهش خود ادامه دهند. در عین حال باید توجه داشت که پیش ‌بینی ‌ها برای قراضه فولادی با کیفیت بالاتر بهتر می باشد و انتظار می رود قیمت ها در بازار قراضه فولادی ایالات متحده به ثبات برسد.

  در این میان معامله گران گزارش دادند بازار قراضه فولادی ایالات متحده در حال حاضر به دلیل فعالیت ضعیف فولاد و عدم اطمینان در بازارهای صادراتی، به ویژه در ترکیه، متوقف شده است. بررسی ها نشان می دهد از آنجایی که حجم قراضه فولادی مورد نظر برای صادرات در ماه ژوئن به طور کامل فروخته نشد، محصولات با عیار منسوخ شده (که در آن از اقلام خانگی استفاده شده است) در حراج جولای حدود ۲۰ دلار در هر تن ارزان تر به فروش خواهند رسید.

  به نقل برخی تاجران، در عین حال اخیراً برخی از کارخانه‌ های فولاد آمریکا قصد خود را برای افزایش قیمت‌ کویل نورد گرم فولادی به منظور جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت فولاد اعلام کرده‌ اند. با این حال باید توجه داشت که چشم انداز چنین مراحلی هنوز ناشناخته می باشد.

  * بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار چین

  فعالان بازار اعلام کردند قیمت قراضه فولادی در چین برای هفته ۱۹ تا ۲۶ ژوئن ۲۰۲۳، رشد سه هفته ای را به حالت تعلیق درآورده و به ۳۹۲.۳۷ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت این محصول در هفته منتهی گذشته حدود ۱.۱ درصد نسبت به هفته قبل کاهش یافت. بررسی ها نشان می دهد در هفته گذشته، چنین پویایی با این واقعیت مرتبط است که معامله گران عرضه قراضه فولادی به بازار را قبل از تعطیلات رسمی افزایش دادند.

  به نقل از چندین منبع خبری، در هفته ۱۴ تا ۲۱ ژوئن ۲۰۲۳، سطح استفاده از ظرفیت کارخانه ‌های فعال در کوره‌های قوس الکتریکی در مقایسه با یک هفته قبل حدود ۲p.p افزایش یافته که معادل ۵۲ درصد افزایش نسبت به هفته قبل می باشد. 

  در این میان معامله گران گزارش دادند میانگین روزانه تحویل قراضه فولادی به کلیه واحدهای فولادی کشور چین در هفته گذشته با ۴.۱ درصد افزایش به ۴۶۶.۷ هزار تن و افزایش میانگین مصرف روزانه به میزان ۳.۵ درصد به ۴۸۸.۶ هزار تن افزایش یافت.

  به نقل از چندین منبع خبری، در میان کاهش فصلی تقاضا برای فولاد در تابستان، اعتماد در میان فعالان بازار قراضه فولادی چین به تدریج در حال کاهش است. در نتیجه انتظار می رود که کارخانه های فولاد به زودی ذخایر قراضه فولادی خود را کاهش دهند و دفعات خریدهای کوچک را افزایش دهند تا بتوانند به طور انعطاف پذیر به تغییرات بازار پاسخ دهند.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند واردات مواد خام به چین در هفته گذشته کند بود زیرا قیمت های خارج از کشور بالاتر از قیمت های داخلی گزارش شده است.

  * بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار اوکراین

  اوکراین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ صادرات قراضه فولادی را به ۷۷.۵ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ حدود ۳.۱ برابر نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است.

  همچینین معامله گران اعلام کردند میزان تولید قراضه فولادی در اوکراین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ به ۴۴۴.۳ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان تولید قراضه فولادی در مدت ذکر شده با کاهش ۳۳.۵ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

  به نقل از برخی تاجران، بررسی ها نشان می دهد عرضه قراضه فولادی به کارخانه های فولادی مستقر در اوکراین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ به ۳۴۵.۷ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان عرضه قراضه فولادی به کارخانه های فولادی مستقر در اوکراین در زمان ذکر شده حدود ۴۴.۳  درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت داشته است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.