چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳ 13 ذو الحجة 1445 Wednesday, 19 June , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  تیر ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « خرداد   مرداد »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  افزایش واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا!

  شناسه : 77328 12 تیر 1402 - 12:00
  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه آوریل حدود 1.5 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.
  افزایش واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا!
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه آوریل حدود ۱.۵ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

  * بررسی میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا

  به گزارش آرتان پرس، داده های Eurostat نشان می دهد اتحادیه اروپا در آوریل ۲۰۲۳ میزان واردات محصولات فولادی از روسیه را به ۴۸۶.۷۴ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اروپا در آوریل ۲۰۲۳ حدود  ۱.۵ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است. همچنین بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی از روسیه را در آوریل ۲۰۲۳ حدود ۳۰.۸ درصد نسبت به آوریل ۲۰۲۲، کاهش داده است.

  فعالان بازار گزارش دادند سهم عمده واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به اتحادیه اروپا حدود ۷۲.۷ درصد از کل عرضه را به خود اختصاص داده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، هزینه واردات محصولات فولادی تولید شده در روسیه توسط مصرف کنندگان اروپایی در آوریل ۲۰۲۳ حدود ۲۶۲.۶ میلیون یورو بوده است. این در حالی است که هزینه واردات محصولات فولادی تولید شده در روسیه توسط مصرف کنندگان اروپایی در آوریل ۲۰۲۳ حدود ۱۵.۹ درصد بیشتر از مارس ۲۰۲۳ و ۳۴.۵ درصد کمتر از آوریل ۲۰۲۲ گزارش شده است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به اروپا در آوریل ۲۰۲۳ به ۳۵۳.۸۳ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان واردات چین محصولاتی از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه آوریل حدود ۱۶.۹ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت، اما حدود ۶.۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.

  به نقل از چندین منبع خبری، بیشتر محصولات فولادی نیمه تمام فولاد تولید شده توسط روسیه به بلژیک و ایتالیا ارسال می شود. بررسی ها نشان می دهد میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام فولاد تولید شده توسط روسیه به بلژیک و ایتالیا در آوریل ۲۰۲۳ به ترتیب حدود ۱۷۶.۲ هزار تن و ۱۰۴ هزار تن بوده است.

  همچنین معامله گران اعلام کردند میزان سنگ آهن تحویل داده شده از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه آوریل ۲۰۲۳ حدود ۸۲.۳۴ هزار تن گزارش شد. این در حالی است که میزان سنگ آهن تحویل داده شده از روسیه به اتحادیه اروپا در مدت ذکر شده حدود  ۳۲.۷ درصد نسبت به ماه قبل و ۳۷.۱ درصد نسبت به سال قبل افت داشته است.

  به نقل از برخی تاجران، میزان واردات آهن خام از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه آوریل ۲۰۲۳ حدود ۴۸.۹ هزار تن بود که ۲.۳ درصد نسبت به ماه قبل و ۷۰.۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا در آوریل ۲۰۲۳ حدود ۱.۴۱ هزار تن فرو آلیاژ از روسیه وارد کرده است که نسبت به ماه قبل با کاهش ۶۴.۴ درصدی و نسبت به سال قبل با کاهش ۹۴.۱ درصدی همراه بوده است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند اتحادیه اروپا در آوریل ۲۰۲۳ حدود ۰.۲۶ هزار تن قراضه فولادی از روسیه وارد کرده است که نسبت به ماه قبل حدود ۹.۳ درصد و نسبت به سال قبل حدود ۹۶.۸ درصد افت داشته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، مصرف کننده اصلی سنگ آهن روسیه در ماه آوریل هلند بود که حدود ۷۴.۶ هزار تن سنگ آهن از روسیه در آوریل ۲۰۲۳ وارد کرده است. باید توجه داشت که میزان واردات سنگ آهن از روسیه به هلند در آوریل ۲۰۲۳ حدود ۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است.

  فعالان بازار گزارش دادند ایتالیا در آوریل ۲۰۲۳ حدود ۴۰.۷ هزار تن آهن خام از روسیه وارد کرده است که ۷۲ درصد کمتر از مدت مشابه در سال قبل بوده است. بررسی ها نشان می دهد لهستان در آوریل ۲۰۲۳ حدود ۰.۶ هزار تن فروآلیاژ از روسیه وارد کرده که ۳۶ برابر نسبت به سال قبل افت داشته است. همچنین کشور استونی نیز در آوریل ۲۰۲۳ حدود ۰.۲۵ هزار تن از قراضه فولادی تولید شده در روسیه را مصرف کرده که نسبت به سال قبل با افزایش ۹۳.۱ درصدی همراه بوده است.

  به نقل از برخی تاجران، اتحادیه اروپا در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳، واردات مواد خام فولادی از روسیه را ۵۳.۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش داد و به ۱.۸۵ میلیون تن رساند. بررسی ها نشان می دهد هزینه واردات مواد خام فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ حدود ۹۲۴.۷ میلیون یورو گزارش شد که نسبت به سال قبل با ۴۹ درصد کاهش همراه بوده است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ با ۳۲ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۱.۱۹ میلیون تن رسید. همچنین بررسی ها نشان می دهد میزان واردات سنگ آهن از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ نیز با ۸۲.۶ درصد کاهش در سال به ۲۸۰.۳ هزار تن رسید.

  به نقل از چندین منبع خبری، اتحادیه اروپا در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ حدود ۳۵۱.۲ هزار تن آهن خام از روسیه وارد کرد که با کاهش ۲۵.۱ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که میزان واردان فروآلیاژ از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ با کاهش ۸۴.۶ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده و به ۱۵.۱ هزار تن رسید.

  همچنین معامله گران اعلام کردند میزان واردات قراضه فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ به ۸.۴ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان واردات قراضه فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ با کاهش ۸۶.۹ درصدی نسبت به سال قبل همراه بود.

  به نقل از چندین منبع خبری، با وجود تحریم های اعمال شده علیه روسیه، مجتمع معدنی و فولاد فدراسیون روسیه همچنان از صادرات محصولات فولادی به اتحادیه اروپا سود قابل توجهی دریافت می کند. اگرچه این ارقام نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش قابل توجهی داشته است و میزان صادرات محصولات فولادی در سال گذشته ۷.۹۲ میلیون تن به مبلغ ۳.۸۷ میلیارد یورو بوده است، اما میزان تحویل چنین محصولاتی همچنان در سطح بالایی باقی مانده است.

  فعالان بازار در روز جمعه (۳۰ ژوئن) گزارش دادند با وجود تحریم‌ ها، روسیه هنوز راه‌ هایی دارد که به آن اجازه می‌ دهد محصولات فولادی به کشورهای اتحادیه اروپا صادر کند.

  آقای Yuriy Ryzhenkov مدیر عامل گروه متین وست در مصاحبه ای با نسخه ایتالیایی Corriere della Sera تاکید کرد:

  صنعت فولاد فدراسیون روسیه از نظر سهم بازار در وضعیت دشواری قرار گرفته است. به ویژه، در اکتبر ۲۰۲۲، اتحادیه اروپا هشتمین بسته تحریمی را علیه روسیه اعمال کرد که شامل ممنوعیت عرضه محصولات فولادی به اتحادیه اروپا بوده است. با این حال، یک تاخیر دو ساله برای تولید کنندگان مستقر در روسیه برای عرضه محصولات فولادی نیمه تمام به اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است.

  آقای Yuriy Ryzhenkov مدیر عامل گروه متین وست همچنین در ادامه تصریح کرد:

  واردکنندگان مستقر در اتحادیه اروپا که محصولات فولادی نیمه ‌تمام روسیه را با قیمت ‌های پایین خریداری می ‌کنند، نسبت به سایر تولید کنندگان اتحادیه اروپا که از محصولات فدراسیون روسیه امتناع می ‌کنند، برتری دارند.

  در این میان معامله گران گزارش دادند ۱۱ ماه پس از آغاز جنگ تمام عیار در اوکراین، بر اساس تحقیقات مرکز GMK، تعدادی تحریم علیه صنعت فولاد روسیه اعمال شده است که صادرات آن را با مشکل مواجه کرده است. با این حال باید توجه داشت که رویکردهای مربوط به محدودیت ها از سوی اقتصادهای بزرگ متفاوت است. به عنوان مثال، سیاست تحریم های ایالات متحده حداقل ممنوعیت ها را پیش بینی می کند، اما خریداران آمریکایی از خرید محصولات با منشاء روسیه اجتناب می کنند.

  بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا امکان تجارت مواد خام از فدراسیون روسیه را رها کرده و محدودیت‌ های مربوط به محصولات فولادی نیمه تمام را به تعویق انداخته است. بریتانیا مسیر اعمال تعرفه واردات را در پیش گرفته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، اخیراً، در چارچوب یازدهمین بسته تحریم ها علیه فدراسیون روسیه، اتحادیه اروپا محدودیت های واردات کالاهای فولادی به این اتحادیه را تقویت کرده است. باید توجه داشت که الزامات جدید از ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ اجرایی خواهد شد.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.