سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲ 19 ربيع أول 1445 Tuesday, 3 October , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش واردات بیلت فولادی در ترکیه

شناسه : 77514 19 تیر 1402 - 14:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات بیلت فولادی به ترکیه در ماه می 2023 نسبت به سال قبل 33 درصد افزایش یافت.
افزایش واردات بیلت فولادی در ترکیه
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات بیلت فولادی به ترکیه در ماه می ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل ۳۳ درصد افزایش یافت.

* بررسی میزان واردات بیلت فولادی در ترکیه

به گزارش آرتان پرس، ترکیه در ماه می ۲۰۲۳ واردات بیلت فولادی با کد نامگذاری ۷۲۰۷۱۱ را به ۳۱۱.۸۹ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات بیلت فولادی به ترکیه در ماه می ۲۰۲۳ حدود ۳۳ درصد نسبت به ماه می ۲۰۲۲ افزایش یافته است. با این حال باید توجه داشت که رقم اعلام شده برای میزان واردات بیلت فولادی به ترکیه در ماه می در مقایسه با آوریل ۲۰۲۳  حدود ۲۳ درصد کاهش یافته است. بررسی ها نشان می دهد بیشترین حجم عرضه بیلت فولادی در ترکیه در ژوئن ۲۰۱۶ به ثبت رسیده است.

فعالان بازار اعلام کردند بیشترین بخش صادرکننده بیلت فولادی به کشور ترکیه توسط تامین کنندگان روسی اشغال شده است.

به نقل از چندین منبع خبری، از جمله تامین کنندگان اصلی برای واردات محصولات فولادی نیمه تمام به ترکیه می توان به روسیه، الجزایر و کویت اشاره کرد. بررسی ها نشان می دهد در ماه می ۲۰۲۳ روسیه حدود ۱۶۶.۹۷ هزار تن، الجزایر حدود ۵۴.۶۶ هزار تن و کویت حدود ۳۰.۴۷ هزار تن بیلت فولادی به ترکیه ارسال کرده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند صادرکنندگان مستقر در روسیه عرضه محصولات فولادی به ترکیه را کاهش داده اند. بررسی ها نشان می دهد در ماه می ۲۰۲۳ الجزایر تنها ۱۰ هزار تن بیلت فولادی عرضه کرده است، در حالی که کویت هیچ محموله بیلت فولادی به ترکیه ارسال نکرده است. باید توجه داشت که حدود ۱۲.۶ هزار تن بیلت فولادی در ماه می ۲۰۲۳ از چین وارد شد که از سال ۲۰۱۶ یک رکورد محسوب می شود.

به نقل از برخی تاجران، متوسط قیمت واردات بیلت فولادی به ترکیه در ماه می ۲۰۲۳ حدود ۶۲۰ دلار در هر تن بود. این در حالی است که متوسط قیمت برای واردات این محصول در می ۲۰۲۲ حدود ۷۷۵ دلار در هر تن و در آوریل ۲۰۲۳ حدود ۶۰۷ دلار در هر تن گزارش شده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند در ژانویه تا می ۲۰۲۳، فولادسازان مستقر در ترکیه ۱.۶۴ میلیون تن بیلت فولادی با کد HS 720711 وارد کردند که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ با افزایش ۵۱ درصدی همراه بوده است.

به نقل از برخی منابع خبری، در ژانویه تا می ۲۰۲۳ روسیه حدود ۷۲۹.۳۶ هزار تن، الجزایر حدود ۳۲۸.۶ هزار تن و عمان حدود ۱۷۰.۴ هزار تن بیلت فولای به ترکیه ارسال کردند.

ترکیه در سال ۲۰۲۲، واردات بیلت فولادی را به ۲.۵۲ میلیون تن  رساند که حدود ۱۱.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است. باید توجه داشت که کشور اوکراین نیز در طول سال ۲۰۲۲ حدود ۱۱۷.۵۴ میلیون تن بیلت فولادی به فولادسازان مستقر در ترکیه ارسال کرد که ۶۶.۴ درصد کمتر از سال ۲۰۲۱ بوده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند روسیه تامین کننده اصلی بیلت فولادی مورد نیاز ترکیه در سال ۲۰۲۲ بوده است که حدود ۱.۵ میلیون تن بیلت فولادی به ترکیه ارسال کرد. بررسی ها نشان می دهد میزان واردات بیلت فولادی از روسیه به ترکیه در سال ۲۰۲۲ حدود ۴.۳ درصد نسبت به سال قبل افت داشته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

/**/