دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳ 18 ذو الحجة 1445 Monday, 24 June , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  تیر ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « خرداد   مرداد »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  کاهش صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین

  شناسه : 77636 24 تیر 1402 - 16:00
  با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در نیمه اول سال 2023 حدود 68 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.
  کاهش صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در نیمه اول سال ۲۰۲۳ حدود ۶۸ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.

  * بررسی میزان صادرات محصولات فولادی از اوکراین

  به گزارش آرتان پرس، شرکت های فولادی مستقر در اوکراین میزان صادرات محصولات فولادی تخت را در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ به ۴۲۲.۵ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۶۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

  فعالان بازار در روز جمعه (۱۴ ژوئیه) اعلام کردند با توجه به داده های خدمات گمرکی دولتی، درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین برای نیمه اول سال ۲۰۲۳ به ۳۰۸.۳ میلیون دلار رسید. این در حالی است که درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در مدت ذکر شده با کاهش ۷۲.۴ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، حجم محموله صادراتی محصولات فولادی نورد تخت از اوکراین در ماه ژوئن ۲۰۲۳ به ۱۲۲.۹۳ هزار تن رسید.  این در حالی است که بررسی ها نشان می دهد شرکت های فولادی اوکراین در ژوئن ۲۰۲۳، میزان صادرات محصولات فولادی تخت را ۵.۶ درصد نسبت به می ۲۰۲۳ افزایش دادند.

  در این میان معامله گران گزارش دادند از نظر پولی نیز، میزان صادرات محصولات فولادی نورد تخت از اوکراین در ماه ژوئن ۲۰۲۳ به ۹۴.۲۳ میلیون دلار رسید. این در حالی است که میزان صادرات محصولات ذکر شده از اوکراین در ماه ژوئن ۲۰۲۳ با افزایش ۵.۹ درصدی نسبت به ماه قبل همراه بوده است.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۳۱۲.۳ هزار تن محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش  با کد نامگذاری ۷۲۰۸ به ارزش ۲۱۹.۳ میلیون دلار از اوکراین صادر شد.

  به نقل از چندین منبع خبری، در ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۸۹.۱ هزار تن محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش  با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ از اوکراین صادر شد که نسبت به ماه قبل با کاهش ۵.۳ درصدی همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد ارزش محموله های صادر شده از اوکراین در ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۶۵.۴ میلیون دلار بوده که نسبت به ماه قبل با کاهش ۶.۴ درصدی همراه بوده است.

  فعالان بازار اعلام کردند میزان صادرات محصولات فولادی تخت فولاد کربنی نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳، حدود ۸۹.۶ هزار تن به قیمت ۶۱.۹ میلیون دلار بوده است.

  به نقل از برخی تاجران، در ماه ژوئن ۲۰۲۳، میزان صادرات محصولات فولادی تخت فولاد کربنی نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ از اوکراین از نظر حجم حدود ۲۴.۳ هزار تن و از نظر پولی حدود ۱۸ میلیون دلار بوده است. بررسی ها نشان می دهد میزان صادرات محصولات فولادی ذکر شده در ماه ژوئن ۲۰۲۳، از نظر حجم صادرات حدود ۲۴.۱ درصد و از نظر پولی  حدود ۱۷.۸ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

  معامله گران بازار اعلام کردند سه محصول برتر در میان انواع محصولات فولادی تخت از نظر صادرات از اوکراین در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳، شامل محصولات فولادی نورد شده دارای پوشش تخت، دارای پوشش گالوانیکی یا دیگر پوشش ها است است که دارای کد نامگذاری ۷۲۱۰ بوده که حدود ۲۰.۱۳ هزار تن به قیمت ۲۶.۲۴ میلیون دلار از اوکراین صادر شده است.

  به نقل از برخی منابع خبری، در ماه ژوئن ۲۰۲۳، میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده دارای پوشش تخت، دارای پوشش گالوانیکی و با کد نامگذاری ۷۲۱۰ از اوکراین از نظر حجم حدود ۹.۴۶هزار تن و از نظر پولی حدود ۱۰.۸ میلیون دلار بوده است. بررسی ها نشان می دهد میزان عرضه محصولات فولادی ذکر شده در ماه آوریل ۲۰۲۳ نسبت به ماه قبل افزایش یافته و از نظر حجم واردات حدود ۳.۷ برابر و از نظر پولی  حدود ۳.۱ برابر شده است.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند بزرگترین مصرف کنندگان محصولات فولادی نورد گرم بدون پوشش تولید شده در اوکراین در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ شامل لهستان و بلغارستان بودند.

  به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳  لهستان و بلغارستان از نظر پولی  به ترتیب ۵۷.۲ درصد ۱۳.۹ درصد از محصولات فولادی نورد گرم بدون پوشش تولید شده در اوکراین را وارد کردند.

  بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳  لهستان، بلغارستان و پرتقال در مجموع بیش از ۶۰ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین را مصرف کردند. باید توجه داشت که در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ لهستان حدود ۳۳.۴ درصد، بلغارستان حدود ۱۳.۹ درصد و پرتقال حدود ۱۰.۴ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین را مصرف کردند.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند خریداران اصلی محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ کشور لهستان و رومانی بوده که به ترتیب حدود ۶۵.۴ درصد و ۲۷.۴ درصد از محصولات تولید شده در اوکراین را مصرف کرده اند.

  شکل زیر میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در سال ۲۰۲۳ را نشان می دهد.

  فعالان بازار اعلام کردند شرکت های فولادی مستقر در اوکراین در ژوئن ۲۰۲۳، تولید محصولات فولادی نورد شده را به ۳۹۳ هزار تن رساندند که نسبت به ماه قبل ۱۶.۴ درصد افت داشته است. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳، فولادسازان اوکراینی ۲.۳۷ میلیون تن محصولات فولادی نورد شده تولید کردند که ۴۱ درصد کمتر از سال قبل بوده است.

  به نقل از برخی منابع خبری، میزان تولید محصولات فولادی نورد شده احتمالاً به دلیل منفجر کردن نیروگاه برق آبی Kakhovka  (HPP) توسط نیروهای روسی در ۶ ژوئن ۲۰۲۳ کاهش یافته است که باعث مشکلاتی در تامین آب شرکت‌ های آهن و فولاد در منطقه Dnipropetrovsk  شد. باید توجه داشت که بیشترین تهدید بر سر تاسیسات فولادی در Kryvyi Rih است.

  بنابراین بررسی ها نشان می دهد شرکت فولادی ArcelorMittal Kryvyi Rih برای کاهش مصرف آب در شرایط بحرانی، تولید محصولات فولادی نورد شده را به حالت تعلیق درآورد. باید توجه داشت که فقط کوره بلند و تولید مواد شیمیایی کک در حال فعالیت باقی خواهند ماند. در عین حال، شرکت های متین وست به طور منظم کار می کنند و وضعیت در آنجا تحت کنترل است.

  اوکراین در سال ۲۰۲۲، صادرات محصولات فولادی تخت را ۷۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۱.۶۳ میلیون تن رساند. این در حالی است که هزینه های صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۳۵ میلیارد دلار گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۷۳.۵ درصدی همراه بوده است.

  بررسی ها نشان می دهد بزرگترین تامین کنندگان محصولات فولادی تخت مورد نیاز اوکراین در سال ۲۰۲۲ شامل ترکیه، لهستان، اسلواکی و چین بودند.

  در این میان معامله گران گزارش دادند در سال ۲۰۲۲، بزرگترین مصرف کنندگان محصولات فولادی تولید شده در اوکراین شامل لهستان، رومانی، ترکیه و بلغارستان بودند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.