دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ 11 ذو الحجة 1445 Monday, 17 June , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

پیش بینی رشد بازار تجارت فولاد اوکراین در نیمه دوم سال ۲۰۲۳

شناسه : 77649 25 تیر 1402 - 10:00
با توجه به داده های منتشر شده، پیش بینی ها نشان می دهد بازار تجارت فولاد اوکراین در نیمه دوم سال 2023 رشد خواهد کرد.
پیش بینی رشد بازار تجارت فولاد اوکراین در نیمه دوم سال ۲۰۲۳
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، پیش بینی ها نشان می دهد بازار تجارت فولاد اوکراین در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ رشد خواهد کرد.

* بررسی بازار فولاد اوکراین

به گزارش آرتان پرس، علیرغم جنگ در تعدادی از مناطق اوکراین، اپراتورهای بازار تجارت فولاد با تقاضای فزاینده برای محصولات فولادی در مناطق امن مواجه هستند. باید توجه داشت که این امر به دلیل تشدید فعالیت های تجاری در چند ماه اخیر و آغاز فصل ساخت و ساز می باشد. بررسی ها نشان می دهد احیای فروش در نیمه اول سال ۲۰۲۳ این انتظار را می دهد که پویایی در نیمه دوم سال نیز افزایش یابد.

فعالان بازار در روز شنبه (۱۵ ژوئیه) اعلام کردند هیچ کمبودی در محصولات فولادی به جز برخی موارد خاص در بازار اوکراین وجود ندارد.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان فروش محصولات فولادی در نیمه اول سال ۲۰۲۳ اندکی افزایش یافت. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳، بازار فولاد اوکراین شاهد افزایش تقاضا برای محصولات فولادی به اندازه ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته است. باید توجه داشت که بازار تجارت فولاد اوکراین با تعداد زیادی درخواست از مشتریان در مورد مبلغ سفارش و خرید مناقصه مواجه می باشد. یعنی نسبت به سال گذشته بازار کمی احیا شده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند افزایش فروش محصولات فولادی به انطباق تجارت با شرایط جنگ مربوط می شود. همچنین می توان به تاخیر در تقاضا اشاره کرد که در آن بازار تجارت فولاد به سرمایه گذاری در توسعه خود ادامه می دهد و خریداران خصوصی نمی خواهند همه وجوه را ذخیره کنند، بلکه آنها را در توسعه سرمایه گذاری کنند.

به نقل از برخی تاجران، یکی از ویژگی های بازار تجارت فلز این است که سفارشات مشتریان به جای برنامه ریزی ناگهانی ظاهر می شوند. باید توجه داشت که بازار از نظر برنامه های کاربردی برای خرید محصولات فولادی، به ویژه برای موقعیت های کسری پویاتر شده است. بررسی ها نشان می دهد اغلب، تاجران فولاد در انبارها به اندازه‌ ای که مشتری ممکن است ناگهان نیاز داشته باشد، محصولات فولادی را ذخیره نمی‌ کنند.

* خاص بودن تقاضا در بازار فولاد اوکراین

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند در حال حاضر شاهد افزایش تقاضا برای لوله های گرد پروفیل، ورق فولادی و میلگرد  در بازار فولاد اوکراین هستیم. بررسی ها نشان می دهد افزایش فروش میلگرد فولادی با بهبود وضعیت صنعت ساختمان به ویژه فعال شدن بخش ساخت و ساز مسکن به ویژه توسط مشتریان خصوصی مرتبط است.

به نقل از چندین منبع خبری، تقاضا برای ورق فولادی عمدتا توسط شرکت های ماشین سازی و شرکت های کوچک ساختمانی شکل می گیرد. به ویژه بررسی ها نشان می دهد دولت اوکراین به منظور ساخت خانه های مدولار برای افراد آواره، ورق های فولادی و لوله های پروفیلی زیادی خریداری کرده است.

فعالان بازار اعلام کردند بازار تجارت فولاد اوکراین همچنین شاهد تقاضا برای محصولات فولادی از سوی شرکت هایی است که از پیامدهای خصومت ها بهبود می یابند. در عین حال نمی توان گفت که تقاضا برای محصولات فولادی برای بازسازی زیرساخت های ویران شده در جنگ قابل توجه است.

به نقل از برخی تاجران، لوله پروفیل از ترکیه و ورق فولادی از اروپا وارد می شود. بررسی ها نشان می دهد به لطف تدارکات به خوبی تثبیت شده است، ما گاهی اوقات محصولات فلزی را از ترکیه وارد می کنیم که مشابه آن توسط شرکت های اوکراینی تولید می شود. بررسی ها نشان می دهد واردات این محصولات هم از طریق بنادر دانوب و هم مستقیماً از طریق حمل و نقل جاده ای امکان پذیر است. باید توجه داشت که حمل محموله های فولادی از طریق بنادر کمی ارزان تر از جاده است، اما تفاوت آن اندک می باشد.

در این میان معامله گران گزارش دادند ما در بازار اوکراین کمبودی در محصولات فولادی مشاهده نمی کنیم. فقط در برخی موارد خاص کمبود مشاهده می شود که شامل لوله جوش گرد (نوع ۳۲۵، تولیدکنندگان اوکراینی چنین محصولاتی را تولید می کنند)، ورق نورد (با ضخامت ۸ میلی متر) و فولاد S355 است. باید توجه داشت اینها موقعیت هایی هستند که توسط شرکت های فولاد اوکراین تولید نمی شوند.

بررسی ها نشان می دهد محصولاتی که در موقعیت کسری قرار دارند نسبتاً سریع پر می شوند، زیرا در حال حاضر به اندازه کافی در بازار جهانی وجود دارد. بنابراین به احتمال زیاد در بازار تجارت اوکراین کسری وجود نخواهد داشت، بلکه مدت نسبتا طولانی محصولات وارداتی تحویل داده خواهد شد.

* پیش بینی های بازار فولاد اوکراین

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند قیمت فولاد نورد شده در ابتدای سال افزایش جزئی و سپس کاهش شدیدی داشت. باید توجه داشت که امروزه پویایی قیمت محصولات فولادی نزولی است. بررسی ها نشان می دهد عرضه محصولات فولادی از آسیا قیمت‌ ها را پایین می‌ آورد، اما ممکن است در ماه‌ های آگوست تا سپتامبر به پایان برسد. پیش بینی ها نشان می دهد که در مرحله بعد افزایش قیمت فولاد وجود خواهد داشت.

به نقل از برخی تاجران مستقر در اوکراین، پیش بینی شده است که نیمه دوم سال ۲۰۲۳ از نظر قیمت بهتر از نیمه اول خواهد بود. باید توجه داشت که بسیاری از مشتریان محصولات فولادی تولید شده در اوکراین قبلاً مشخصات را امضا کرده اند، که به تحلیل گران اجازه می دهد انتظار افزایش فروش را تا ۳۰ درصد داشته باشند.

در این میان معامله گران گزارش دادند مشتریان محصولات فولادی تولید شده در اوکراین انتظار افزایش محموله های خود را دارند، که لازم است محصولات فلزی را از قبل سفارش دهند. علاوه بر این، مشتریان کمبود احتمالی تعدادی از اقلام را در نظر می گیرند، بنابراین عجله می کنند تا مقدار مورد نیاز یک یا آن محصول فولادی را از قبل رزرو کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.