سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲ 19 ربيع أول 1445 Tuesday, 3 October , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین

شناسه : 77663 25 تیر 1402 - 12:00
با توجه به داده های منتشر شده، حجم قراضه فولادی جمع آوری شده از اوکراین در ماه ژوئن حدود 12 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت.
افزایش حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، حجم قراضه فولادی جمع آوری شده از اوکراین در ماه ژوئن حدود ۱۲ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت.

* بررسی میزان جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین

به گزارش آرتان پرس، انجمن فلزات ثانویه اوکراین (UAVtormet) در روز شنبه (۱۵ ژوئیه) اعلام کرد حجم قراضه جمع آوری شده در اوکراین در ژوئن ۲۰۲۳ به ۸۶.۷ هزار تن رسید. این در حالی است که  حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین در ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۱۱.۶ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت. باید توجه داشت که حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین در ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۲.۰۶ برابر نسبت به ژوئن ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

شکل زیر میزان واردات و صادرات در بازار قراضه فولادی اوکراین را در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد.

فعالان بازار اعلام کردند میزان تحویل داخلی مواد خام به کارخانه های فولادی در ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۲۸.۷ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در ژوئن ۲۰۲۳ بالغ بر ۱۴.۵ هزار تن گزارش شده است. این در حالی است که میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در ژوئن ۲۰۲۳ نسبت به می ۲۰۲۳ حدود ۳۱.۳ درصد کاهش داشته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین به خارج از کشور در ژوئن ۲۰۲۳ در مقایسه با ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۴.۱ برابر افزایش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند میزان عرضه قراضه فولادی به کارخانه های فولاد اوکراین در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ به ۴۱۳.۸ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان عرضه قراضه فولادی به کارخانه های فولاد اوکراین در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ با ۳۷.۲ درصد کاهش نسبت به سال قبل همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، ذخایر فن ‌آوری قراضه فولادی در شرکت‌ های فولادی تا ۱ ژوئیه ۲۰۲۳ بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تن تخمین زده می ‌شود. باید توجه داشت که نیازهای تکنولوژیکی تخمینی فولادسازان در قراضه فولادی با بیش از ۱۲.۵ درصد به طور کامل برآورده شده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند انجمن فلزات ثانویه اوکراین (UAVtormet) پیش بینی می کند که جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین در سال ۲۰۲۳ بین ۱.۲ تا ۱.۲۵ میلیون تن خواهد بود. همچنین باید توجه داشت که میزان تامین مواد اولیه داخلی در کارخانه‌ های فولادی اوکراین در سطح ۹۵۰ هزار تا یک میلیون تن خواهد بود.

در گزارش اعلام شده توسط انجمن فلزات ثانویه اوکراین (UAVtormet) اعلام شد که در نیمه اول سال ۲۰۲۳، حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین همچنان رو به کاهش می باشد و حدود ۵۳۱.۰ هزار تن قراضه فولادی در این مدت جمع آوری شده است. بررسی ها نشان می دهد این روند به دلیل بحران در صنعت جمع آوری اوکراین، مازاد مواد در بازار و عوامل دیگر است.

حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال ۲۰۲۱ به ۹۹۶.۷ هزار تن رسید. این در حالی است که حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۷۵.۹ درصد نسبت به سال قبل افت داشته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند کاهش صادرات مواد خام از اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۵۳.۶ هزار تن رسید که نسبت به سال قبل با کاهش ۱۱.۴ برابری همراه بوده است.

بررسی ها نشان می دهد میزان واردات مواد خام به اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۱.۸ هزار تن رسید که نسبت به سال قبل با کاهش ۹۲.۱ درصدی همراه بوده است. باید توجه داشت که میزان عرضه داخلی مواد اولیه به کارخانه‌ های فولادسازی داخلی اوکراین در سال ۲۰۲۲  به ۸۹۵.۷ هزار تن رسید که نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش ۷۳ درصد را تجربه کرده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

/**/