چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

صادرات کویل فولادی پوشش دار ترکیه تا ۵۰ درصد کاهش یافت!

شناسه : 77864 01 مرداد 1402 - 15:00
با توجه به بررسی های انجام شده، میزان صادرات کویل فولادی پوشش دار ترکیه در ژانویه تا می 2023 نسبت به سال قبل 50 درصد کاهش یافته است.
صادرات کویل فولادی پوشش دار ترکیه تا ۵۰ درصد کاهش یافت!
پ
پ

با توجه به بررسی های انجام شده، میزان صادرات کویل فولادی پوشش دار ترکیه در ژانویه تا می ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل ۵۰ درصد کاهش یافته است.

* بررسی میزان صادرات کویل فولادی پوشش دار ترکیه

به گزارش آرتان پرس، وب سایت خبری Eurometal اعلام کرد ترکیه در ژانویه تا می ۲۰۲۳ صادرات کویل فولادی پوشش دار با عرض ۶۰۰ میلی متر یا بیشتر را به ۳۴۲ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات کویل فولادی پوشش دار از ترکیه در ۵ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند کاهش عرضه کویل فولادی پوشش دار در ترکیه ناشی از وضع عوارض ضد دامپینگ توسط اتحادیه اروپا و تقاضای پایین در بیشتر بازارهای صادراتی از جمله ایالات متحده بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، به ویژه، در آگوست ۲۰۲۲، کمیسیون اروپا عوارض ضد دامپینگ بر واردات کلاف و کویل فولادی گالوانیزه گرم از روسیه و ترکیه را به مدت ۵ سال وضع کرد. بررسی ها نشان می دهد صادرات کویل فولادی گالوانیزه گرم ترکیه مشمول عوارض ۱۰.۵ درصدی برای MMK Metalurji، ۲.۴ درصدی برای Tatmetal و ۱۱ درصدی برای سایر شرکت های فولادی است.

در این میان معامله گران گزارش دادند بر اساس گزارش موسسه آماری ترکیه، طی ژانویه تا می ۲۰۲۳، میزان صادرات محموله های کویل فولادی پوشش دار ترکیه تنها به سمت رومانی بالا باقی مانده و حدود ۶۱ هزار تن گزارش شده است که نسبت به سال قبل ۱.۵ درصد افزایش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان صادرات محموله های کویل فولادی پوشش دار ترکیه به سایر کشورهای اتحادیه اروپا همچنان مشمول محدودیت است. به طور خاص، میزان کویل فولادی پوشش دار تحویل داده شده از ترکیه به اسپانیا در طول ۵ ماه نخست ۲۰۲۳ به ۱۱.۲ هزار تن رسیده است که در مدت مشابه در سال قبل  80.3 هزار تن گزارش شده بود.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان کویل فولادی پوشش دار تحویل داده شده از ترکیه به ایتالیا در ژانویه تا می ۲۰۲۳ حدود ۱۰.۴ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۷۰ درصد افت داشته است.

به نقل از برخی تاجران، میزان صادرات کویل فولادی پوشش دار تحویل داده شده از ترکیه به یونان در ۵ ماه نخست ۲۰۲۳ به ۲۵.۷ هزار تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۴۲ درصدی همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد میزان کویل فولادی پوشش دار تحویل داده شده از ترکیه به بلغارستان در ژانویه تا می ۲۰۲۳ به ۲۱ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۸ درصد افت داشته است.

فعالان بازار اعلام کردند یکی از بزرگترین سقوط ها در میزان صادرات میزان صادرات کویل فولادی پوشش دار تحویل داده شده از ترکیه در جهت ایالات متحده بود. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه ۲۰۲۳، فولادسازان مستقر در ترکیه ۱۱۰۰۰ تن محصولات فولادی نورد شده پوشش دار را برای مصرف کنندگان آمریکایی ارسال کردند. این در حالی است که در مدت مشابه در سال ۲۰۲۲، ۱۳۷۰۰۰ تن از این محصولات از ترکیه به ایالات متحده صادر شد.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان کویل فولادی پوشش دار تحویل داده شده از ترکیه به کانادا در ژانویه تا می ۲۰۲۳ به ۲۶.۶ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان صادرات محصولات ذکر شده از ترکیه به کانادا در ۵ ماه نخست ۲۰۲۳ با ۱۰ درصد کاهش نسبت به سال قبل همراه بوده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند اوکراین به یکی از صادرکنندگان اصلی کویل فولادی پوشش دار از ترکیه تبدیل شد. بررسی ها نشان می دهد در ۵ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۳۶ هزار تن کویل فولادی پوشش دار از ترکیه به اوکراین صادر شد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با افزایش ۵۶ درصدی همراه بوده است.

اوکراین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ واردات محصولات فولادی تخت را به ۳۱۸.۱ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی تخت به اوکراین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ حدود ۲.۷ برابر نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند در ۵ ماه نخست ۲۰۲۳، حدود ۱۵۱.۷ هزار تن از محصولات فولادی نورد شده تخت دارای پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر به اوکراین وارد شد. همچنین بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا می ۲۰۲۳ حدود ۱۱۱.۷ هزار تن از انواع محصولات فولادی نورد گرم بدون پوشش به عرض ۶۰۰ میلی متر به اوکراین وارد شد.

به نقل از برخی تاجران،  از جمله تامین کنندگان اصلی انواع محصولات فولادی نورد گرم بدون پوشش در اوکراین می توان به ترکیه، رومانی، چین و اسلواکی اشاره کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.