شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ 14 محرم 1446 Saturday, 20 July , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  مرداد ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « تیر   شهریور »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  کاهش قیمت جهانی قراضه فولادی

  شناسه : 77937 08 مرداد 1402 - 11:00
  با توجه به داده های منتشر شده، قیمت جهانی قراضه فولادی تحت تاثیر کاهش فصلی تقاضا برای محصولات فولادی در حال کاهش می باشد.
  کاهش قیمت جهانی قراضه فولادی
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، قیمت جهانی قراضه فولادی تحت تاثیر کاهش فصلی تقاضا برای محصولات فولادی در حال کاهش می باشد.

  * بررسی بازار قراضه فولادی جهانی

  به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، قیمت های جهانی قراضه فولادی در هفته منتهی به روز جمعه (۲۱ ژوئیه) عمدتاً کاهش یافت. بررسی ها نشان می دهد در بازار ترکیه، با افزایش تقاضا پس از یک سکون طولانی، احتمالاً قیمت قراضه فولادی به کف رسیده است.

  فعالان بازار در روز سه شنبه (۲۵ ژوئیه) اعلام کردند بازار قراضه فولادی ایالات متحده تحت تأثیر وضعیت ترکیه قرار دارد، اما تامین کنندگان در تلاش هستند تا مواد خام را به بازارهای صادراتی جایگزین هدایت کنند. باید توجه داشت که با متعادل شدن عرضه و تقاضا، قیمت قراضه فولادی در چین در حال تثبیت است. بررسی ها نشان می دهد فشار بیشتر بر قیمت قراضه فولادی باعث ایجاد شرایط اقتصادی نامطمئن در ترکیه شده است.

  شکل زیر قیمت قراضه فولادی در بازارهای ترکیه، چین و ایالات متحده را در هفته ۱۷ تا ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۳ نشان می دهد.

  * بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار ترکیه

  بررسی ها نشان می دهد قیمت قراضه فولادی HMS 1/2 در ترکیه برای هفته ۱۷ تا ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۳ به ۳۵۱ تا ۳۵۵ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی ترکی در هفته منتهی به روز دوشنبه (۲۴ ژوئیه) حدود ۲.۷ درصد نسبت به هفته قبل کاهش یافته است. بنابراین بررسی ها نشان می دهد از ابتدای ماه ژوئیه، قیمت‌ قراضه فولادی در بازار ترکیه ۶.۶ درصد کاهش یافته که معادل ۲۵ دلار در هر تن می باشد.

  در این میان معامله گران اعلام کردند قیمت قراضه فولادی در بازار ترکیه در ۱۸ ژوئیه به شدت کاهش یافت و پس از آن به ثبات رسید. باید توجه داشت که این سقوط ناشی از کمبود تقاضا از سوی فولادسازان بود، زیرا تولیدکنندگان با مشکلات بیشتری برای فروش محصولات نهایی در بازار داخلی به دلیل مالیات بر ارزش افزوده و مالیات غیر مستقیم بر سوخت مواجه بودند. بررسی ها نشان می دهد در بازارهای صادراتی، فولاد ترکیه به دلیل قیمت بالاتر نسبت به رقبا مورد تقاضا نیست.

  به نقل از چندین منبع خبری، طی ۱۹ تا ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۳، پس از کاهش شدید قیمت قراضه فولادی در ترکیه، فولادسازان ترکیه پس از یک هفته توقف، شروع به رزرو مواد اولیه وارداتی کردند. در نتیجه این امر قیمت ها را در ۳۵۵ دلار در هر تن تثبیت کرد.

  بررسی ها نشان می دهد قیمت قراضه فولادی در ترکیه احتمالاً به کف رسیده است. باید توجه داشت که قراردادهایی با قیمت های کاهش یافته با تامین کنندگان قراضه فولادی در ایالات متحده و کشورهای بالتیک منعقد شد، در حالی که تاجران اروپایی از پذیرش چنین سطوح قیمتی خودداری کردند.

  همچنین تحلیل گران بازار گزارش دادند علیرغم برخی فعالیت ها، تقاضا برای کالاها در میان افزایش عدم اطمینان اقتصادی در ترکیه به دنبال یک سری اقدامات مالی غیرمنتظره، از جمله افزایش مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر سوخت، ضعیف می باشد.

  * بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار ایالات متحده آمریکا

  فعالان بازار اعلام کردند قیمت قراضه فولادی در بازار ایالات متحده آمریکا طی ۱۴ تا ۲۱ ژوئیه به ۳۴۵ تا ۳۴۸ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی در ایالات متحده نسبت به هفته قبل ۲.۵ درصد کاهش یافته است. در عین حال باید توجه داشت که قیمت پیش بینی شده برای ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۳۲۹ تا ۳۳۴ دلار در هر تن گزارش شده است.

  به نقل از برخی تاجران، به رغم انتظارات فعالان بازار مبنی بر اینکه قیمت ها در ماه ژوئن به پایین ترین سطح خود رسیده است، قیمت قراضه فولادی در ایالات متحده آمریکا در حال کاهش است. باید توجه داشت که این امر عمدتا به دلیل تقاضای ضعیف و کاهش قیمت قراضه فولادی در ترکیه می باشد که بزرگترین مقصد صادراتی برای قراضه فولادی تولید شده در ایالات متحده می باشد. بررسی ها نشان می دهد میزان تقاضا برای قراضه فولادی از تایوان نیز کم می باشد.

  در این میان معامله گران اعلام کردند در میان شرایط فعلی بازار در ترکیه، برخی از بازرگانان آمریکایی در تلاش هستند تا قراضه فولادی را به بازارهای جایگزین، به ویژه هند، هدایت کنند. بررسی ها نشان می دهد در هفته گذشته چندین قرارداد با مصرف کنندگان هندی منعقد شد، اما هیچ بازار جایگزینی شکاف ایجاد شده به دلیل کمبود عرضه به ترکیه را پر نخواهد کرد. باید توجه داشت که این امر فشار بر قیمت ها را به شدت افزایش می دهد.

  به نقل از برخی تاجران، از سوی دیگر در ایالات متحده، کاهش سرعت جمع آوری مواد اولیه به دلیل شرایط سخت آب و هوایی وجود دارد. همچنین باید توجه داشت که کمبود قراضه فولادی احتمالاً قیمت ‌ها را افزایش می ‌دهد یا در صورت تضعیف تقاضا، آنها را ثابت نگه می‌ دارد.

  * بررسی قیمت قراضه فولادی در بازار چین

  همچنین تحلیل گران بازار گزارش دادند در چین برای هفته ۱۷ تا ۲۴ ژوئیه، قیمت قراضه فولادی در محدوده ۳۹۶.۰۳ دلار در هر تن اعلام شد. باید توجه داشت که قیمت قراضه فولادی چین در هفته منتهی به روز دوشنبه (۲۴ ژوئیه) نسبت به هفته قبل که در محدوده ۳۹۶.۴۸ دلار در هر تن بوده، تقریباً بدون تغییر باقی مانده است.

  به نقل از برخی تاجران، با تثبیت عرضه پس از محدودیت ‌ها در برخی از شرکت ‌های فولادی کشور و همچنین کاهش فصلی تقاضا برای فولاد، بازار قراضه فولادی چین کند شده است. بررسی ها نشان می دهد قراضه فولادی وارداتی مورد توجه مصرف کنندگان چینی نیست، زیرا ارزش آن به طور قابل توجهی بیشتر از قیمت های داخلی می باشد.

  اوکراین در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ میزان صادرات قراضه فولادی را به ۹۲ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات قراضه فولادی در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۳.۲ برابر نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

  در این میان معامله گران اعلام کردند میزان جمع آوری قراضه فولادی در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ به ۵۳۱ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان جمع آوری قراضه فولادی در مدت ذکر شده با کاهش ۲۵.۲ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

  به نقل از برخی تاجران، بررسی ها نشان می دهد میزان تحویل قراضه فولادی به کارخانه های فولاد اوکراین در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ به ۴۱۳.۸ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان عرضه قراضه فولادی به کارخانه های فولادی مستقر در اوکراین در زمان ذکر شده حدود ۳۷.۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت داشته است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.