یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش صادرات محصولات فولادی تخت اوکراین

شناسه : 78651 06 شهریور 1402 - 12:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ماه ژوئیه 2023 حدود 22.6 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.
کاهش صادرات محصولات فولادی تخت اوکراین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۲۲.۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

* بررسی میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین

به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد شرکت های متالورژی مستقر در اوکراین در ژوئیه ۲۰۲۳، صادرات محصولات فولادی تخت را به ۹۵.۲ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۲۲.۶ درصد نسبت به ژوئن ۲۰۲۳ کاهش یافته است. بررسی ها نشان می دهد هزینه های صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ژوئیه ۲۰۲۳ به ۷۰.۳۵ میلیون دلار رسیده است که حدود ۲۵.۳ درصد نسبت به ژوئن ۲۰۲۳ کاهش یافته است.

فعالان بازار در روز یک شنبه (۲۷ اگوست) اعلام کردند شرکت های متالورژی اوکراین در ژوئیه ۲۰۲۳ درآمد خود را از فروش محصولات فولادی تخت حدود ۵۵.۶ درصد در مقایسه با ژوئیه ۲۰۲۲ افزایش دادند. باید توجه داشت که حجم صادرات سالانه محصولات فولادی تخت از اوکراین در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۸۴.۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، بر أساس نتایج ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳، اوکراین میزان صادرات محصولات فولادی تخت را به ۵۱۷.۷ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ۷ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۶۲.۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

بررسی ها نشان می دهد هزینه صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ۷ ماه نخست ۲۰۲۳ به ۳۷۸.۶ میلیون دلار رسیده است که حدود ۶۷.۴ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳، محصولات فولادی نورد گرم تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ بیشترین مقدار صادرات از اوکراین را بین بقیه محصولات داشتند. بررسی ها نشان می دهد میزان محصولات فولادی نورد گرم تخت صادر شده از اوکراین در ۷ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۳۸۰.۲ هزار تن به مبلغ ۲۶۴.۸۵ میلیون دلار بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ صادرات محصولات فولادی نورد گرم تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ از اوکراین به ۶۷.۹ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل ۲۳.۸ درصد افت داشته است. باید توجه داشت که هزینه صادرات این محصولات توسط اوکراین در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ به ۴۵.۵ میلیون دلار رسید که نسبت به ژوئن ۲۰۲۳ با کاهش ۳۰.۳ درصدی همراه بوده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند در در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ از اوکراین به ۱۰۴ هزار تن رسید که دارای ارزش ۷۳.۱ میلیون دلار بوده است.

به نقل از برخی تاجران در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی نورد سرد تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ از اوکراین به ۱۴.۴ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل ۴۰.۵ درصد افت داشته است. باید توجه داشت که هزینه صادرات این محصولات توسط اوکراین در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ به ۱۱.۱ میلیون دلار رسید که نسبت به ژوئن ۲۰۲۳ با کاهش ۳۸.۳ درصدی همراه بوده است.

فعالان بازار گزارش دادند سه محصول برتر در میان انواع محصولات فولادی تخت از نظر صادرات از اوکراین در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳، شامل محصولات فولادی تخت پوشش دار، با پوشش گالوانیزه یا پوشش دیگر با کد نامگذاری ۷۲۱۰ بوده که حدود ۳۲.۶ هزار تن به قیمت ۳۹.۵ میلیون دلار از اوکراین صادر شده است.

به نقل از برخی تاجران، در ماه ژوئیه ۲۰۲۳، میزان صادرات محصولات فولادی تخت پوشش دار، با پوشش گالوانیزه یا پوشش دیگر با کد نامگذاری ۷۲۱۰ از اوکراین از نظر حجم حدود ۱۲.۴هزار تن و از نظر پولی حدود ۱۳.۳ میلیون دلار بوده است. بررسی ها نشان می دهد میزان عرضه محصولات فولادی ذکر شده در ماه ژوئیه ۲۰۲۳، از نظر حجم صادرات حدود ۳۱.۸ درصد و از نظر پولی  حدود ۲۳ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

 در این میان معامله گران گزارش دادند بزرگترین مصرف کنندگان محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ شامل لهستان و بلغارستان بوده است.

به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ لهستان و بلغارستان از نظر پولی به ترتیب ۵۲ درصد و ۱۶.۱ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر اوکراین را خریداری کردند.

بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳  لهستان، بلغارستان و پرتقال در مجموع بیش از ۶۰ درصد از محصولات فولادی تخت نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین را خریداری کردند. باید توجه داشت که در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ لهستان حدود ۳۲.۸ درصد، بلغارستان حدود ۱۹.۹ درصد و پرتقال حدود ۸.۸ درصد از محصولات فولادی تخت نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین را مصرف کردند.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند از جمله خریداران اصلی محصولات فولادی تخت نورد سرد پوشش دار تولید شده در اوکراین در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ کشور لهستان و رومانی بوده است که به ترتیب حدود ۷۴.۵ درصد و ۱۹.۹ درصد از محصولات تولید شده در اوکراین را در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ مصرف کرده ند.

شکل زیر میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در سال ۲۰۲۳ را نشان می دهد.

به نقل از برخی تاجران، لازم به ذکر است که در پی نتایج ژوئیه ۲۰۲۳، شرکت های متالورژی اوکراین تولید محصولات فولادی نورد شده را به ۵۲۵ هزار تن رساندند. باید توجه داشت که میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۳۳.۶ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳، متالوژیست های مستقر در اوکراین حدود ۲.۹ میلیون تن محصولات فولادی نورد شده تولید کردند که ۳۱.۵ درصد کمتر از سال قبل بوده است.

اوکراین در سال ۲۰۲۲، واردات محصولات فولادی تخت را ۳۲.۸ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۴۷۲.۰۱ هزار تن رساند. این در حالی است که هزینه های واردات محصولات فولادی تخت به اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۹۸.۸۳ میلیون دلار گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۲۴.۱ درصدی همراه بوده است.

بررسی ها نشان می دهد بزرگترین تامین کنندگان محصولات فولادی تخت مورد نیاز اوکراین در سال ۲۰۲۲ شامل ترکیه، لهستان، اسلواکی و چین بودند.

در این میان معامله گران گزارش دادند در ژانویه تا مارس ۲۰۲۳، فولادسازان مستقر در اوکراین حدود ۵۸.۴۳ هزار تن محصولات فولادی تخت را به قیمت ۳۸.۱۷ میلیون دلار صادر کردند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.