یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش واردات آهن خام از اوکراین به ایالات متحده امریکا

شناسه : 78664 06 شهریور 1402 - 16:00
با توجه به داده های منتشر شده، ایالات متحده امریکا میزان واردات آهن خام از اوکراین را در 6 ماه نخست 2023 حدود 2.1 برابر نسبت به نیمه اول سال 2022 افزایش داد.
افزایش واردات آهن خام از اوکراین به ایالات متحده امریکا
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، ایالات متحده امریکا میزان واردات آهن خام از اوکراین را در ۶ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۲.۱ برابر نسبت به نیمه اول سال ۲۰۲۲ افزایش داد.

* بررسی میزان واردات آهن خام به ایالات متحده امریکا

به گزارش آرتان پرس، داده های Comtrade سازمان ملل متحد نشان می دهد در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳، ایالات متحده امریکا واردات آهن خام از اوکراین را به ۶۲۸.۸۴ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات آهن خام از اوکراین به ایالات متحده امریکا در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۲.۱۱ برابر نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است. در عین حال بررسی ها نشان می دهد شاخص واردات آهن خام از اوکراین به ایالات متحده امریکا در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ در مقایسه با ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۱۵.۵ درصد کاهش یافته است.   

فعالان بازار در روز یک شنبه (۲۷ اگوست) اعلام کردند در ژوئن ۲۰۲۳، شرکت‌ های مجتمع معدنی و متالورژی مستقر در اوکراین ۸۵.۲۹ هزار تن آهن خام به ایالات متحده امریکا ارسال کردند. باید توجه داشت که میزان صادرات آهن خام از اوکراین به ایالات متحده امریکا در ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۳۱.۲ درصد کمتر از ماه می بوده است. در عین حال باید توجه داشت که شاخص صادرات آهن خام از اوکراین به ایالات متحده امریکا در ژوئن ۲۰۲۳  در مقایسه با ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۲.۳۴ برابر شده است.

به نقل از چندین منبع خبری، به طور کلی از ابتدای سال ۲۰۲۳ افزایش شدیدی در صادرات چدن تولید شده در اوکراین به ایالات متحده امریکا مشاهده شده است. به ویژه بررسی ها نشان می دهد در ژانویه و فوریه ۲۰۲۳ حجم محموله های چدن صادر شده از اوکراین به ترتیب ۱۱۶.۹ هزار تن و ۱۵۶ هزار تن بوده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند در عین حال میزان صادرات چدن از اوکراین در فوریه ۲۰۲۳ بالاترین رقم از سپتامبر ۲۰۲۱ است، به طوری که داده ها نشان می دهد اوکراین در فوریه ۲۰۲۳ حدود ۱۸۵.۶ هزار تن آهن خام به ایالات متحده ارسال کرده است.

به نقل از برخی تاجران، متوسط حجم ماهانه محموله های آهن خام صادر شده از اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۴۵.۸۵ هزار تن بوده است. بررسی ها نشان می دهد در ژوئن ۲۰۲۳، حجم واردات آهن خام از اوکراین به ایالات متحده امریکا کاهش یافت. باید توجه داشت که کاهش واردات آهن خام از اوکراین به ایالات متحده امریکا، احتمالاً به دلیل کاهش کلی صادرات محصولات فولادی از اوکراین به دلیل عواقب انفجار نیروگاه Kakhovskaya  توسط نیروهای روسی بوده است.

شکل زیر میزان واردات آهن خام از اوکراین به ایالات متحده امریکا را در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد.

همچنین تحلیل گران بازار در روز یک شنبه (۲۷ اگوست) اعلام کردند لازم به ذکر است که بر اساس نتایج ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳، اوکراین ۷۹۹.۷ هزار تن آهن خام در این مدت صادر کرده است. بررسی ها نشان می دهد میزان صادرات آهن خام اوکراین در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۲۶.۱ درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ رشد داشته است.

بررسی ها نشان می دهد در ژوئن ۲۰۲۳، شاخص میزان صادرات آهن خام از اوکراین حدود  169.3 هزار تن بوده است. این در حالی است که میزان صادرات آهن خام از اوکراین در ژوئن ۲۰۲۳ نسبت به ماه قبل ۷۵.۵ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که شاخص ذکر شده در ماه ژوئن ۲۰۲۳ با افزایش ۳۵.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل همراه بوده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند بنابراین، ایالات متحده مصرف کننده اصلی چدن از اوکراین می باشد. بررسی ها نشان می دهد مصرف کنندگان ایالات متحده در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۷۸.۶ درصد از کل صادرات چدن اوکراین را خریداری کرده اند. این در حالی است که در ۶ ماه نخست ۲۰۲۳ اتحادیه اروپا حدود ۲۱.۴ درصد از کل صادرات چدن اوکراین را وارد کرده است.

اوکراین در ژوئن ۲۰۲۳ میزان ذوب آهن را به ۴۸۶ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان ذوب آهن در ژوئن ۲۰۲۳ توسط اوکراین حدود ۱۹.۴ درصد نسبت به ماه می سال جاری کاهش یافته است. این در حالی است که اوکراین میزان ذوب آهن در ژوئن ۲۰۲۳ را حدود ۴۰ درصد نسبت به ژوئن ۲۰۲۲ افزایش داد.

فعالان بازار اعلام کردند در ۶ ماه نخست ۲۰۲۳ متالورژیست های مستقر در اوکراین حدود ۲.۸۴ میلیون تن آهن خام تولید کردند. این در حالی است که میزان تولید آهن خام توسط کارخانه های اوکراین در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۳۷.۵ درصد کمتر از سال قبل بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.