چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش تولید جهانی آهن خام

شناسه : 78672 06 شهریور 1402 - 15:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید جهانی آهن خام در ژانویه تا ژوئیه 2023 حدود 1.9 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
افزایش تولید جهانی آهن خام
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید جهانی آهن خام در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۱.۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

* بررسی میزان تولید جهانی آهن خام

به گزارش آرتان پرس، میزان تولید جهانی آهن خام در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ به ۸۳۸.۴۲ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی آهن خام در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۱.۹ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز یک شنبه (۲۷ اگوست) اعلام کردند وب سایت خبری Ukrmetallurgprom با ارجاع به داده های انجمن جهانی فولاد گزارش داد که تولید جهانی آهن خام در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ به ۱۲۲.۷ میلیون تن رسیده است که ۶.۸ درصد نسبت به سال قبل و ۱.۷ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

با توجه به داده های منتشر شده، در ماه ژوئیه، میزان تولید جهانی آهن خام به روش کوره بلند در ژانویه تا ژوئیه سال جاری ۷۷۱.۲۴ میلیون تن و میزان تولید آهن اسفنجی حدود ۶۷.۱۸ میلیون تن بوده است.

در این میان معامله گران در روز یک شنبه (۲۷ اگوست) گزارش دادند بزرگترین کشورهای تولید کننده آهن خام در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ شامل موارد زیر بوده است:

  • بررسی ها نشان می دهد کشور چین در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۵۲۸.۹۲ میلیون تن آهن خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۳.۵ درصد افزایش یافته است.
  • به نقل از برخی منابع خبری، میزان آهن خام تولید شده در هند در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۷۷.۳۴ میلیون تن بوده است که نسبت به سال قبل با افزایش ۹.۹ درصدی همراه بوده است.
  • معامله گران اعلام کردند کشور ژاپن در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۳۷.۰۷ میلیون تن آهن خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۳.۲ درصد رشد داشته است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند اوکراین برای ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۳.۳۷ میلیون تن آهن خام تولید کرد که ۲۹.۹ درصد کمتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ بوده است. بنابراین طبق بررسی های انجام شده، کشور اوکراین در رتبه بندی تولید کنندگان جهانی آهن در رتبه شانزدهم قرار دارد. باید توجه داشت که اوکراین در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۵۳۸ هزار تن آهن خام ذوب کرد که نسبت به ماه قبل ۱۰.۷ درصد رشد داشته است.

تولید جهانی آهن خام در سال ۲۰۲۲ به ۱.۳۹ میلیارد تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی آهن خام در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال ۲۰۲۱ با ۳ درصد کاهش همراه بوده است.

همچنین طبق بررسی های انجام شده، میزان تولید جهانی آهن خام به روش کوره بلند در سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۲۸ میلیارد تن اعلام شد. این در حالی است که میزان تولید جهانی آهن اسفنجی در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۱۰.۵۲ میلیون تن گزارش شده است.

فعالان بازار اعلام کردند  سه کشور برتر تولید کننده آهن خام در سال ۲۰۲۲ شامل چین، هند و ژاپن بوده است. بررسی ها نشان می دهد در سال ۲۰۲۲ کشو چین حدود ۸۶۳.۸۳ میلیون تن آهن خام تولید کرد که نسبت به سال قبل با کاهش ۰.۸ درصدی همراه بوده است.

همچنین باید توجه داشت که هند نیز در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۲۱.۹ میلیون تن آهن خام تولید کرد که نسبت به سال قبل با رشد ۴.۴ درصدی همراه بوده است.  بررسی ها نشان می دهد میزان تولید آهن خام توسط ژاپن در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۴.۱ میلیون تن گزارش شده است که نسبت به سال قبل کاهش ۸.۸ درصدی را تجربه کرده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند اوکراین در سال ۲۰۲۲ با شاخص ۶.۳۹ میلیون تن (-۶۹.۸٪ سالانه) در رتبه پانزدهم رتبه بندی تولیدکنندگان آهن خام در جهان قرار گرفت. باید توجه داشت که میزان تولید آهن خام توسط اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۹.۸ درصد نسبت به سال قبل افت داشته است.

به نقل از برخی تاجران، تولید جهانی فولاد در سال ۲۰۲۲ به ۱۴۰.۷ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی فولاد در سال ۲۰۲۲ با ۱۰.۸ درصد کاهش نسبت به سال ۲۰۲۱ همراه بوده است. باید توجه داشت که چین، هند و ژاپن در سه رتبه اول تولید فولاد قرار دارند. بررسی ها نشان می دهد در سال ۲۰۲۲ چین حدود ۱.۰۱۳ میلیارد تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به سال قبل با کاهش ۲.۱ درصدی همراه بوده است. همچنین میزان تولید محصولات فولادی در هند نیز در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۲۴.۷ میلیون تن بود که نسبت به سال قبل حدود ۵.۵ درصد رشد داشته است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند ژاپن در سال ۲۰۲۲ حدود ۸۹.۲ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به سال قبل کاهش ۷.۴ درصدی را تجربه کرده است. باید توجه داشت که اوکراین با تولید ۶.۳ میلیون تن محصول فولادی در سال ۲۰۲۲ در جایگاه بیست و پنجم قرار گرفت. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در سال ۲۰۲۲ توسط اوکراین حدود ۷۰.۷ درصد نسبت به سال قبل افت داشته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.