شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ 14 محرم 1446 Saturday, 20 July , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  شهریور ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « مرداد   مهر »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  افزایش واردات محصولات فولادی تخت نورد شده توسط اوکراین

  شناسه : 78745 12 شهریور 1402 - 10:00
  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین در 7 ماه نخست 2023 حدود 2.4 برابر نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
  افزایش واردات محصولات فولادی تخت نورد شده توسط اوکراین
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین در ۷ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۲.۴ برابر نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

  * بررسی میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین

  به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد در ژوئیه ۲۰۲۳، اوکراین میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد شده را به ۷۳.۵ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۲.۴ برابر نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد هزینه واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین در در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ به ۹۰.۵ میلیون دلار رسیده است که حدود ۶۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

  فعالان بازار در روز چهارشنبه (۳۰ آگوست) اعلام کردند اوکراین در ژوئیه ۲۰۲۳ در مقایسه با ژوئن سال جاری، هزینه واردات محصولات فولادی تخت نورد شده را ۱.۷ درصد افزایش داد. بررسی ها نشان می دهد حجم واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۳.۴ درصد نسبت به ژوئن ۲۰۲۳ رشد داشته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، بر اساس نتایج ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳، اوکراین ۴۶۴ هزار تن محصولات فولادی تخت نورد شده وارداتی به ارزش ۵۵۴.۲ میلیون دلار مصرف کرده است. بررسی ها نشان می دهد هزینه واردات محصولات فولادی تخت نورد شده از کشورهای خارجی به اوکراین در ۷ ماه نخست ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۴.۲ درصد و حجم تحویل ۲.۷ برابر افزایش یافته است.

  در این میان معامله گران در روز چهارشنبه (۳۰ آگوست) گزارش دادند در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳، محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش دار با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۱۰ بیشترین مقدار واردات به اوکراین را بین بقیه محصولات داشتند. بررسی ها نشان می دهد میزان محصولات فولادی تخت نورد شده پوشش دار وارد شده به اوکراین در ۷ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۲۳۰.۹۳ هزار تن به ارزش ۲۸۲.۵ میلیون دلار بوده است.

  به نقل از برخی تاجران، در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ واردات محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش دار با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۱۰ به اوکراین به ۴۰.۲ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل ۳ درصد افزایش یافته است. باید توجه داشت که هزینه خرید این محصولات توسط اوکراین در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ به ۴۹ میلیون دلار رسید که نسبت به ژوئن ۲۰۲۳ با افزایش ۲.۴ درصدی همراه بوده است.

  طبق داده های منتشر شده، در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ اوکراین حدود ۱۵۳.۴ هزار تن محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش  با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ وارد کرد. بررسی ها نشان می دهد ارزش محموله های وارد شده به اوکراین در ۷ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۱۴۰.۳ میلیون دلار بوده است.

  همچنین معامله گران در روز چهارشنبه (۳۰ آگوست) اعلام کردند در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۱۸.۹ هزار تن محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش  با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ به اوکراین وارد شد که نسبت به ماه قبل با کاهش ۱۷.۵ درصدی همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد ارزش محموله های وارد شده به اوکراین در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۱۸.۳ میلیون دلار بوده که نسبت به ماه قبل با کاهش ۹.۳ درصدی همراه بوده است.

  بررسی ها نشان می دهد سه محصول برتر در میان انواع محصولات فولادی نورد شده تخت از نظر واردات به اوکراین در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳، محصولات فولادی تخت فولاد کربنی نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ بوده که در مدت ذکر شده حدود ۳۷.۳۵ هزار تن به قیمت ۳۴.۱۴ میلیون دلار به اوکراین وارد شده است.

  به نقل از برخی تاجران، در ماه ژوئیه ۲۰۲۳، میزان عرضه محصولات فولادی تخت فولاد کربنی نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ به اوکراین از نظر حجم حدود ۶.۸۶ هزار تن و از نظر پولی حدود ۶.۱۸ میلیون دلار بوده است. بررسی ها نشان می دهد میزان عرضه محصولات فولادی ذکر شده در ماه ژوئیه ۲۰۲۳، از نظر حجم واردات حدود ۷۵.۶ درصد و از نظر پولی  حدود ۳۳.۵ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. اما حجم واردات این محصولات در ژوئن ۲۰۲۳ حدود ۶۰.۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

  فعالان بازار در روز چهارشنبه (۳۰ آگوست) اعلام کردند بزرگترین تامین کنندگان محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش داده شده با عرض ۶۰۰ میلی متر در اوکراین در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ شامل چین، ترکیه و لهستان بودند.

  به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳  چین، ترکیه و لهستان از نظر پولی به ترتیب ۲۶.۱ درصد، ۲۰.۵ درصد و ۱۷.۷ درصد محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش داده شده با عرض ۶۰۰ میلی متر به اوکراین صادر کردند.

  بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳  ترکیه، اسلواکی و رومانی در مجموع بیش از ۷۰ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر مورد نیاز اوکراین را به این کشور صادر کردند. باید توجه داشت که در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ ترکیه حدود ۴۴.۷ درصد، اسلواکی حدود ۱۷.۲ درصد و رومانی حدود ۱۴.۶ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر مورد نیاز اوکراین را تامین کردند.

  در این میان معامله گران در روز چهارشنبه (۳۰ آگوست) گزارش دادند تامین کننده اصلی محصولات فولادی تخت نورد سرد بدون پوشش مورد نیاز اوکراین در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ کشور ترکیه بوده است که حدود ۶۳ درصد از محصولات مورد نیاز اوکراین را در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ تامین کرده است.

  شکل زیر میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین در سال ۲۰۲۳ را نشان می دهد.

  به نقل از برخی تاجران، افزایش واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین با نابودی کارخانه های فولادی ماریوپل مرتبط است که در تولید محصولات نورد تخت تخصص داشتند. علاوه بر این، در مارس تا می ۲۰۲۲، فعالیت اقتصادی به دلیل خصومت ها در سطح پایینی قرار داشت. بر این اساس بحث واردات محصولات فولادی برای کشور اوکراین در اولویت اول نبوده است.

  همچنین معامله گران در روز چهارشنبه (۳۰ آگوست) اعلام کردند انتظار می رود واردات محصولات فولادی تخت در بلندمدت، به ویژه در دوران بهبودی پس از جنگ، افزایش یابد و منابع وارداتی منبع اصلی تامین تقاضای داخلی خواهد بود. باید توجه داشت که در کوتاه مدت، با توجه به محدودیت های لجستیکی موجود در شرایط جنگ، واردات در سطح معینی تثبیت خواهد شد.

  اوکراین در سال ۲۰۲۲، واردات محصولات فولادی تخت را ۳۲.۸ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۴۷۲.۰۱ هزار تن رساند. این در حالی است که هزینه های واردات محصولات فولادی تخت به اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۹۸.۸۳ میلیون دلار گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۲۴.۱ درصدی همراه بوده است.

  بررسی ها نشان می دهد بزرگترین تامین کنندگان محصولات فولادی تخت مورد نیاز اوکراین در سال ۲۰۲۲ شامل ترکیه، لهستان، اسلواکی و چین بودند.

  فعالان بازار در روز چهارشنبه (۳۰ آگوست) اعلام کردند در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳، فولادسازان مستقر در اوکراین حدود ۵۸.۴۳ هزار تن محصولات فولادی تخت را به قیمت ۳۸.۱۷ میلیون دلار صادر کردند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.