یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ 17 ذو الحجة 1445 Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  شهریور ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « مرداد   مهر »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  افزایش صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین

  شناسه : 79178 29 شهریور 1402 - 14:00
  با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ماه آکوست 2023 حدود 14.3 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.
  افزایش صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ماه آکوست ۲۰۲۳ حدود ۱۴.۳ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

  * بررسی میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین

  به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد شرکت های متالورژی مستقر در اوکراین در آگوست ۲۰۲۳، صادرات محصولات فولادی تخت را به ۱۰۸.۸ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۴.۳ درصد نسبت به ژوئیه ۲۰۲۳ افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد هزینه های صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در آگوست ۲۰۲۳ به ۷۳.۴ میلیون دلار رسیده است که حدود ۴.۳ درصد نسبت به ژوئیه ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

  فعالان بازار در روز سه شنبه (۱۹ سپتامبر) اعلام کردند شرکت های متالورژی اوکراین در آگوست ۲۰۲۳ درآمد خود را از فروش محصولات فولادی تخت حدود ۷۰.۶ درصد در مقایسه با آگوست ۲۰۲۲ افزایش دادند. باید توجه داشت که حجم صادرات سالانه محصولات فولادی تخت از اوکراین در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۸۶.۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، براساس نتایج ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳، اوکراین میزان صادرات محصولات فولادی تخت را به ۶۲۶.۵۵ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۶۲.۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

  بررسی ها نشان می دهد هزینه صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ به ۴۵۲ میلیون دلار رسیده است که حدود ۵۶.۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳، محصولات فولادی نورد گرم تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ بیشترین مقدار صادرات از اوکراین را بین بقیه محصولات داشتند. بررسی ها نشان می دهد میزان محصولات فولادی نورد گرم تخت صادر شده از اوکراین در ۸ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۴۶۴.۹ هزار تن به مبلغ ۳۱۹.۸ میلیون دلار بوده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، در ماه آگوست ۲۰۲۳ صادرات محصولات فولادی نورد گرم تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ از اوکراین به ۸۴.۷ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل ۲۴.۸ درصد رشد داشته است. باید توجه داشت که هزینه صادرات این محصولات توسط اوکراین در ماه آگوست ۲۰۲۳ به ۵۴.۹ میلیون دلار رسید که نسبت به ژوئیه ۲۰۲۳ با افزایش ۷۶.۸ درصدی همراه بوده است.

  همچنین، تحلیل گران بازار اعلام کردند در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ از اوکراین به ۱۲۱.۶ هزار تن رسید که دارای ارزش ۸۴.۵ میلیون دلار بوده است.

  به نقل از برخی تاجران در ماه آگوست ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی نورد سرد تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ از اوکراین به ۱۷.۶ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل ۲۱.۹ درصد رشد داشته است. باید توجه داشت که هزینه صادرات این محصولات توسط اوکراین در ماه آگوست ۲۰۲۳ به ۱۱.۴ میلیون دلار رسید که نسبت به ژوئیه ۲۰۲۳ با رشد ۲.۶ درصدی همراه بوده است.

  فعالان بازار اعلام کردند سه محصول برتر در میان انواع محصولات فولادی تخت از نظر صادرات از اوکراین در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳، شامل محصولات فولادی تخت پوشش دار، با پوشش گالوانیزه یا سایر پوشش ها با کد نامگذاری ۷۲۱۰ بوده که حدود ۳۸.۲ هزار تن به قیمت ۴۵.۴ میلیون دلار از اوکراین صادر شده است.

  به نقل از برخی تاجران، در ماه آگوست ۲۰۲۳، میزان صادرات محصولات فولادی تخت پوشش دار، با پوشش گالوانیزه یا سایر پوشش ها با کد نامگذاری ۷۲۱۰ از اوکراین از نظر حجم حدود ۵.۶ هزار تن و از نظر پولی حدود ۵.۹۲ میلیون دلار بوده است. بررسی ها نشان می دهد میزان عرضه محصولات فولادی ذکر شده در ماه آگوست ۲۰۲۳، از نظر حجم صادرات حدود ۵۵.۲ درصد و از نظر پولی  حدود ۵۵.۴ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند بزرگترین مصرف کنندگان محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ شامل لهستان و بلغارستان بوده است.

   به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ لهستان و بلغارستان از نظر پولی به ترتیب ۴۸.۹ درصد و ۱۷.۹ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر اوکراین را خریداری کردند.

  بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳  لهستان، بلغارستان و پرتقال در مجموع بیش از ۶۰ درصد از محصولات فولادی تخت نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین را خریداری کردند. باید توجه داشت که در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ لهستان حدود ۳۲.۸ درصد، بلغارستان حدود ۱۸.۸ درصد و پرتقال حدود ۸.۱ درصد از محصولات فولادی تخت نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین را مصرف کردند.

  همچنین، تحلیل گران بازار اعلام کردند از جمله خریداران اصلی محصولات فولادی تخت نورد سرد پوشش دار تولید شده در اوکراین در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ کشور لهستان و رومانی بوده است که به ترتیب حدود ۷۴.۴ درصد و ۲۰ درصد از محصولات تولید شده در اوکراین را در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ مصرف کرده ند.

   شکل زیر میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در سال ۲۰۲۳ را نشان می دهد.

  به نقل از برخی تاجران، لازم به ذکر است که در پی نتایج آگوست ۲۰۲۳، شرکت های متالورژی اوکراین تولید محصولات فولادی نورد شده را به ۵۰۶ هزار تن رساندند. باید توجه داشت که میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین در آکوست ۲۰۲۳ حدود ۳.۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳، متالوژیست های مستقر در اوکراین حدود ۳.۴۱ میلیون تن محصولات فولادی نورد شده تولید کردند که ۲۳.۹ درصد کمتر از سال قبل بوده است.

  اوکراین در سال ۲۰۲۲، صادرات محصولات فولادی تخت را ۷۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۱.۶۳ میلیون تن رساند. این در حالی است که هزینه های صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۳۵ میلیارد دلار گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۷۳.۵ درصدی همراه بوده است.

  بررسی ها نشان می دهد بزرگترین تامین کنندگان محصولات فولادی تخت مورد نیاز اوکراین در سال ۲۰۲۲ شامل لهستان، رومانی، ترکیه و بلغارستان بودند.

  در این میان معامله گران در روز سه شنبه (۱۹ سپتامبر) گزارش دادند در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳، فولادسازان مستقر در اوکراین حدود ۵۸.۴۳ هزار تن محصولات فولادی تخت را به قیمت ۳۸.۱۷ میلیون دلار صادر کردند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.