دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳ 18 ذو الحجة 1445 Monday, 24 June , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  شهریور ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « مرداد   مهر »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  کاهش واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا

  شناسه : 79187 30 شهریور 1402 - 11:00
  با توجه به داده های منتشر شده، اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین را در ژانویه تا ژوئیه 2023 حدود 47 درصد نسبت به سال قبل کاهش داد.
  کاهش واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین را در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۴۷ درصد نسبت به سال قبل کاهش داد.

  * بررسی میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا

  به گزارش آرتان پرس، داده های Eurostat نشان می دهد اتحادیه اروپا در در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین را به ۳۳۹.۶ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به اروپا در ۶ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود  ۴۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است. همچنین بررسی ها نشان می دهد به لحاظ پولی ارزش واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا در مدت ذکر شده حدود ۲۸۰.۲ میلیون یورو بوده است که نسبت به سال قبل با کاهش ۴۲.۳ درصدی همراه بوده است.

  فعالان بازار در روز سه شنبه (۱۹ سپتامبر) اعلام کردند در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳، محصولات فولادی تخت نورد گرم از جنس فولاد کربنی بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ بیشترین مقدار واردات به اتحادیه اروپا را بین بقیه محصولات داشتند. بررسی ها نشان می دهد میزان محصولات فولادی تخت نورد شده بدون پوشش وارد شده به اتحادیه اروپا در ۶ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۲۵۶.۷۵ هزار تن به ارزش ۲۸۲.۵ میلیون دلار بوده است. باید توجه داشت که میزان واردات این محصولات به اتحادیه اروپا در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۴۸.۴ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت داشته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، بیش از ۷۵ درصد از کل حجم واردات محصولات فولادی نورد شده تخت اوکراین در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ به اتحادیه اروپا صادر شده است.

  در این میان معامله گران در روز سه شنبه (۱۹ سپتامبر) گزارش دادند در دوره ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ واردات محصولات فولادی نورد سرد تخت بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ از اوکراین به اتحادیه اروپا به ۷۰.۶ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۶.۵ درصد افزایش یافته است.

  به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ اوکراین حدود ۱۲.۲هزار تن محصولات فولادی تخت نورد شده دارای پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۱۰ به اتحادیه اروپا صادر کرد. بررسی ها نشان می دهد ارزش محموله های وارد شده به اوکراین در ۶ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۱۴۰.۳ میلیون دلار بوده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، بزرگترین وارد کننده محصولات فولادی نیمه تمام ساخت اوکراین در بین کشورهای اتحادیه اروپا در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ لهستان بوده است.

  طبق داده های منتشر شده، لهستان در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۱۶۸.۶ هزار تن محصول فولادی نورد گرم تخت ساخت اوکراین وارد کرد. این در حالی است که میزان واردات محصولات ذکر شده در ۶ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۲۳ درصد نسبت به ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۲ افت داشته است.

  همچنین، تحلیل گران بازار اعلام کردند لهستان در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳  حدود ۲۶.۱۱ هزار تن محصولات نورد سرد ساخت اوکراین مصرف کرد که نسبت به سال قبل حدود ۲.۴ درصد افت داشته است. بررسی ها نشان می دهد میزان واردات محصولات فولادی تخت پوشش دار در ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ به لهستان حدود ۷.۸۴ هزار تن بود که نسبت به سال قبل با کاهش ۸۵ درصدی همراه بوده است.

  به نقل از برخی منابع خبری، مصرف کنندگان مستقر در اروپا در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۷۷.۱۵ هزار تن محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین وارد کردند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۷.۹ درصد بیشتر از ماه می و ۲.۴ برابر بیشتر از ژوئن ۲۰۲۲ بوده است.

  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا در ژوئیه ۲۰۲۳ بر حسب نوع محصول به شرح زیر می باشد :

  • بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۵۲.۷۵ هزار تن محصولات فولادی نورد گرم از اوکراین وارد کرد. باید توجه داشت که میزان واردات این محصول از اوکراین به اتحادیه اروپا در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۷ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت و نسبت به سال قبل ۲.۶ برابر شده است.
  • باید توجه داشت میزان واردات محصولات فولادی نورد سرد از اوکراین به اتحادیه اروپا در ژوئیه ۲۰۲۳ برابر ۲۲.۴ هزار تن بوده است که نسبت به ماه قبل ۷۸ درصد رشد داشته و نسبت به سال قبل ۲.۹ برابر شده است.
  • به نقل از چندین منبع خبری، اتحادیه اروپا در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۲ هزار تن محصولات فولادی نورد شده پوشش دار از اوکراین وارد کرد. باید توجه داشت که میزان واردات این محصول از اوکراین به اتحادیه اروپا در ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۶ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت و نسبت به سال قبل با کاهش ۶۰ درصدی همراه بوده است.

  فعالان بازار در روز سه شنبه (۱۹ سپتامبر) اعلام کردند بخش عمده محصولات فولادی نورد شده تخت تولید شده در اوکراین در طول ماه ژوئیه ۲۰۲۳ به کشورهای لهستان، بلغارستان و ایتالیا وارد شده است.

  شکل زیر میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا را در ۶ ماه نخست ۲۰۲۳ نشان می دهد.

  بر اساس نتایج ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳ شرکت های متالورژی مستقر در اوکراین ۴۲۲.۵ هزار تن محصولات فولادی نورد شده تخت صادر کردند. بررسی ها نشان می دهد حجم صادرات محصولات ذکر شده  از اوکراین در ۶ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۶۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش داشته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده تخت در ماه ژوئیه ۲۰۲۳  از اوکراین به ۱۲۲.۹۳ هزار تن رسید. باید توجه داشت که میزان صادرات این محصولات از اوکراین در ماه ژوئیه ۲۰۲۳ با افزایش ۵.۶ درصدی نسبت به ماه قبل و افزایش ۲.۸ برابری نسبت به ژوئیه ۲۰۲۲ همراه بوده است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.