چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ارزش دلار و یورو کاهش یافت گزارش ۳۰ روزه از وضعیت اقتصاد ایران

شناسه : 793 02 اردیبهشت 1396 - 6:41

معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد وضعیت بازارهای مالی در ایران و جهان طی اسفندماه سال گذشته را اعلام کرد که طی آن شاخص بورس و نرخ دلار آزاد در بازار رشد منفی داشته است.

پ
پ

به گزارش مرکز فولاد ایرانیان و به نقل از اقتصاد آنلاین، بررسی تحولات شاخص های منتخب بازارهای مالی در ایران و جهان طی اسفندماه سال ۹۵ نشان می دهد که میانگین شاخص کل بورس در این ماه با ۷۷۱۲۳,۶ واحد به میزان ۶ دهم درصد رشد منفی نسبت به ماه قبل از آن داشته است.
بر پایه این گزارش، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز در ماه پایانی سال گذشته یک میلیون و ۱۹۰ هزار تومان بوده که در مقایسه با بهمن ماه همان سال، ۴ دهم درصد رشد نشان می دهد. کمترین قیمت سکه طرح جدید در اسفندماه سال گذشته یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان بوده است.
قیمت هر دلار آزاد در بازار تهران در اسفندماه ۳ هزار و ۷۶۳,۵ تومان بوده که به نسبت قیمت ها در بهمن ماه به میزان ۱.۷ درصد افت داشته است. دلار در اسفندماه سال گذشته بین ۳۷۳۰ تا ۳۷۹۵ تومان در نوسان بوده و به ۴ هزار تومان نرسید.
هر یورو در بازار تهران طی اسفندماه سال گذشته حدود ۴ هزار و ۸۵ تومان بوده که نشان دهنده ۲,۶ درصد افت قیمتی نسبت به بهمن ماه است. قیمت هر بشکه سبد نفتی اوپک در این ماه نیز ۵۱.۹ دلار بود که ۱.۹ درصد افت نشان می دهد.
شاخص داوجونز جهانی در اسفندماه ۲۶۷۵,۵ بود که ۲.۲ درصد رشد داشته و قیمت هر اونس طلا نیز ۱۲۲۸.۱ دلار بود که ۸ دهم درصد نسبت به بهمن ماه بیشتر بوده است. ارزش دلار در برابر یورو در ماه مورد بررسی به میزان ۷ دهم درصد رشد داشت و در برابر یوان ۲ دهم درصد افت، در عین حال در برابر ین نیز ۲ دهم درصد رشد نشان می دهد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.