شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  مهر ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « شهریور   آبان »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  تمایل به قیمت های پایین تر در بازار جهانی آهن خام

  شناسه : 79600 19 مهر 1402 - 13:00
  با توجه به داده های منتشر شده، قیمت آهن خام در اکثر بازارهای جهانی ثابت بود و تمایل به معامله با قیمت پایین برای این محصول وجود داشت.
  تمایل به قیمت های پایین تر در بازار جهانی آهن خام
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، قیمت آهن خام در اکثر بازارهای جهانی ثابت بود و تمایل به معامله با قیمت پایین برای این محصول وجود داشت.

  * بررسی تغییرات قیمت در بازار جهانی آهن خام

  به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، قیمت‌ های جهانی آهن خام در هفته آخر سپتامبر در اکثر مناطق ثابت بوده است و خریداران آهن خام برزیلی بازار را تحت فشار قرار داده‌ اند و به تخفیف ۵ دلاری در هر تن رسیده ‌اند. بررسی ها نشان می دهد به طور کلی طی ماه سپتامبردر میان انتظارات منفی نسبت به چشم انداز بازار فولاد روند نزولی قیمت ها مشاهده شد و خریداران بر تامین کنندگان فشار می آورند تا مطلوب ترین معاملات را انجام دهند.

  * بررسی قیمت آهن خام در بنادر دریای سیاه

  فعالان بازار در روز دوشنبه (۹ اکتبر) اعلام کردند همانطور که داده های کالانیش نشان می دهد قیمت آهن خام صادراتی بنادر دریای سیاه برای دوره ۲۲ تا ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ در سطح ۳۵۰ تا ۳۶۰ دلار در هر تن فوب باقی ماند. این در حالی است که قیمت آهن خام در بنادر دریای سیاه در مدت ذکر شده در مقایسه با هفته قبل بدون تغییر باقی مانده است. باید توجه داشت که این سطح قیمت آهن در بنادر دریای سیاه در سه هفته گذشته حفظ شده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، از ابتدای سپتامبر ۲۰۲۳ قیمت آهن خام صادراتی از بنادر دریای سیاه حدود ۲.۷ درصد یا ۱۰ دلار در هر تن نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

  بررسی ها نشان می دهد تولید کنندگان آهن خام مستقر در روسیه که در حال حاضر تامین کنندگان اصلی آهن خام مورد نیاز در بنادر دریای سیاه هستند، فرصت های صادراتی خود را پس از وضع عوارض صادراتی اضافی توسط دولت ارزیابی می کنند.

  در این میان معامله گران در روز دوشنبه (۹ اکتبر) گزارش دادند علیرغم اعمال بار مالیاتی اضافی، فعالان بازار معتقدند که برخی از تولید کنندگان بزرگ فولاد روسیه حضور خود را در بازارهای صادراتی آهن خام در همان سطح حفظ خواهند کرد. برخی از آنها باید دوباره بر مصرف کنندگان داخلی تمرکز کنند یا تولید آهن خام را کاهش دهند و بر تولید محصولات فولادی نورد شده تمرکز کنند.

  به نقل از چندین منبع خبری، در میان مصرف کنندگان اصلی آهن خام تولید شده در روسیه، فولادسازان مستقر در هند بیشترین علاقه را به خرید آهن خام از روسیه نشان دادند، در حالی که تولید کنندگان محصولات فولادی مستقر در ترکیه و ایتالیا در موضع انتظار و مشاهده بازار قرار گرفتند.

  همچنین تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۹ اکتبر) اعلام کردند از جمله عواملی که بر تقاضای آهن خام توسط ترکیه تأثیر منفی می گذارد، می توان به کاهش تقاضا برای فولاد در بازارهای صادراتی و همچنین الزامات اتحادیه اروپا و بریتانیا برای ارائه شواهد در مورد عدم استفاده از مواد خام با منشاء روسیه برای تولید محصولات نهایی در این کشور اشاره کرد.

  به نقل از برخی تاجران، در ایتالیا در حال حاضر بحث در مورد استفاده از آهن خام روسیه در تولید محصولات فولادی در جریان است. در نتیجه، برخی از مصرف کنندگان به دلیل نگرانی از اینکه این آهن خام از مناطق موقتاً اشغال شده اوکراین ارسال می شود، خرید آهن خام از روسیه را متوقف کردند. علاوه بر این باید توجه داشت که بازار ضعیف محصولات فولادی در اتحادیه اروپا به کاهش خرید آهن خام از روسیه کمک می کند.

  منابع خبری اعلام کردند در همین حال، خریداران مستقر در آسیا خرید آهن خام از بنادر دریای سیاه را در آستانه فصل جشن کاهش داده اند.

  * بررسی قیمت آهن خام در ایالات متحده آمریکا

  تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۹ اکتبر) اعلام کردند در ایالات متحده آمریکا قیمت آهن خام نیز طی ۲۱ تا ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳ در محدوده ۴۳۵ دلار در هر تن CIF نیواورلئان بوده است. این در حالی است که قیمت آهن خام در ایالات متحده آمریکا از ابتدای سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

  * بررسی قیمت آهن خام در برزیل

  در این میان معامله گران در روز دوشنبه (۹ اکتبر) گزارش دادند طبق اعلام S&P Global قیمت آهن خام در بازار برزیل در هفته ۲۱ تا ۲۸ سپتامبر به ۴۰۵ دلار در هر تن FOB بنادر جنوب شرقی رسید. این در حالی است که قیمت آهن خام در بازار برزیل در مدت ذکر شده حدود ۱.۲ درصد  یا ۵ دلار در هر تن نسبت به هفته قبل کاهش یافته است.  

  به نقل از چندین منبع خبری، در ابتدای سپتامبر ۲۰۲۳ قیمت آهن خام در برزیل حدود ۴۱۲.۵ دلار در هر تن گزارش شده است. این در حالی است که قیمت آهن خام در برزیل از ابتدای ماه سپتامبر تا کنون حدود ۱.۸ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

  همچنین تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۹ اکتبر) اعلام کردند قیمت صادرات آهن خام برزیل در هفته آخر سپتامبر اندکی کاهش یافت. بررسی ها نشان می دهد معاملات جدید عمدتاً با خریداران آمریکای شمالی منعقد شد که در میان افزایش هزینه های حمل و نقل، بازار را برای دستیابی به مطلوب ترین قیمت ها تحت فشار قرار دادند. در نتیجه، قیمت نهایی آهن خام در برزیل با سطوح قبلی تفاوتی نداشت، اگرچه قیمت مواد خام در این منطقه در هفته ۲۱ تا ۲۸ سپتامبر حدود ۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

  به نقل از برخی تاجران، خریداران مصمم به ادامه فشار بر تامین کنندگان برزیلی هستند، اگرچه فروشندگان پیشنهادات زیر ۴۰۰ دلار در تن را نمی پذیرند. باید توجه داشت که در میان رویدادهای اخیر، فولادسازان برزیلی شروع به بررسی استراتژی های خود در آستانه فصل بارانی کرده اند.

  یکی از تاجران مستقر در برزیل در مورد قیمت آهن خام در این کشور اظهار کرد:

  تولید کنندگان بزرگ آهن خام به دلیل افزایش فشار بازار، در حال بررسی کاهش یا تعلیق ظرفیت هستند. باید توجه داشت که حفظ سطح تولید نرمال با عرضه بازار کمتر از ۴۰۰ دلار در تن بدون توجه به تقاضا به طور فزاینده ای ناپایدار می شود. به طور کلی، تولید آهن خام در میان افزایش هزینه های انرژی و حمل و نقل در فصل بارندگی دشوارتر می شود.

  * بررسی قیمت آهن خام در ایتالیا

  فعالان بازار در روز دوشنبه (۹ اکتبر) اعلام کردند قیمت سنگ آهن در بازار ایتالیا نیز در هفته گذشته ثابت بوده است. باید توجه داشت که توزیع کنندگان سنگ آهن مستقر در ایالیا آهن خام را با قیمت ۴۰۰ تا ۴۲۰ دلار در هر تن CFR خریداری کردند.

  به نقل از چندین منبع خبری، نیاز فولادسازان داخلی در سطح بالایی بود و برخی از آنها به تولید کنندگان روسی روی آوردند که اجازه دارند محصولات خود را در بازار اتحادیه اروپا بفروشند. در عین حال، آهن خام تولید شده در اوکراین به ایتالیا عرضه نمی شود، زیرا قیمت این محصولات حدود ۵۰ دلار در هر تن بالاتر از قیمت های موجود در بازار داخلی است.

  در این میان معامله گران در روز دوشنبه (۹ اکتبر) گزارش دادند در حال حاضر، کاهش تقاضا از سوی تولید کنندگان فولاد ایتالیایی به دلیل فروش کم محصولات نورد شده در پس زمینه قیمت های پایین تر وجود دارد. چندین تولید کننده بلند مدت و هموار در حال کاهش تولید هستند زیرا تلاش می کنند عرضه و تقاضا را متعادل کنند.

  همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، تولید جهانی آهن خام در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ به ۹۵۸.۲۴ میلیون تن رسید. این در حالی است که تولید جهانی آهن خام در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ حدود ۲.۲ درصد افزایش یافته است.

  بررسی ها نشان می دهد در ماه آگوست، میزان ذوب آهن خام در جهان در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ به ۱۱۹.۸۲ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان ذوب آهن خام در جهان در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۴.۴ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال قبل و ۲.۳ درصد کمتر از ماه قبل بوده است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.