دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ 11 ذو الحجة 1445 Monday, 17 June , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا

شناسه : 79634 20 مهر 1402 - 10:00
با توجه به داده های منتشر شده، اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات نورد شده تخت از اوکراین را ژانویه تا آگوست 2023 حدود 42 درصد نسبت به سال قبل کاهش داد.
کاهش واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات نورد شده تخت از اوکراین را از ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود ۴۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش داد.

* بررسی میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا

به گزارش آرتان پرس، داده های Eurostat نشان می دهد اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین را به ۳۹۵.۹۵ هزار تن رسانده است. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به اروپا در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود  ۴۲.۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است. همچنین بررسی ها نشان می دهد به لحاظ پولی ارزش واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا در مدت ذکر شده حدود ۳۰۱.۵ میلیون یورو بوده است که نسبت به سال قبل با کاهش ۴۱.۳ درصدی همراه بوده است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۱۰ اکتبر) اعلام کردند در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳، محصولات فولادی تخت نورد گرم از جنس فولاد کربنی بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ بیشترین مقدار واردات به اتحادیه اروپا را بین بقیه محصولات داشتند. بررسی ها نشان می دهد میزان محصولات فولادی تخت نورد شده بدون پوشش وارد شده به اتحادیه اروپا در ۸ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۳۰۲.۷ هزار تن به ارزش ۲۹۹.۵ میلیون دلار بوده است. باید توجه داشت که میزان واردات این محصولات به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود ۴۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت داشته است.

 به نقل از چندین منبع خبری، بیش از ۷۶ درصد از کل حجم واردات محصولات فولادی نورد شده تخت اوکراین در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ به اتحادیه اروپا صادر شده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند در دوره ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ واردات محصولات فولادی نورد سرد تخت بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ از اوکراین به اتحادیه اروپا به ۷۹ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۴.۸ درصد افزایش یافته است.

به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ اوکراین حدود ۱۴.۲ هزار تن محصولات فولادی تخت نورد شده دارای پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۱۰ به اتحادیه اروپا صادر کرد. بررسی ها نشان می دهد میزان صادرات محصولات فولادی تخت نورد شده دارای پوشش با کد ۷۲۱۰ از اوکراین به اتحادیه اروپا در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۸۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت داشته است.

به نقل از چندین منبع خبری، بزرگترین وارد کننده محصولات فولادی نیمه تمام ساخت اوکراین در بین کشورهای اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ لهستان بوده است.

طبق داده های منتشر شده، لهستان در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۸۱.۶ هزار تن محصول فولادی نورد گرم تخت ساخت اوکراین وارد کرد. این در حالی است که میزان واردات محصولات ذکر شده در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۲۴.۵ درصد نسبت به ژانویه تا آگوست ۲۰۲۲ افت داشته است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند لهستان در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲۹.۸۸ هزار تن محصولات نورد سرد ساخت اوکراین مصرف کرد که نسبت به سال قبل حدود ۶.۸ درصد رشد داشته است. بررسی ها نشان می دهد میزان واردات محصولات فولادی تخت پوشش دار در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ به لهستان حدود ۹.۵۱ هزار تن بود که نسبت به سال قبل با کاهش ۸۳.۱ درصدی همراه بوده است.

به نقل از برخی منابع خبری، مصرف کنندگان مستقر در اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۵۶.۳۵ هزار تن محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین وارد کردند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲۷ درصد کمتر از ماه ژوئیه و ۱۹.۴ درصد بیشتر از آگوست ۲۰۲۲ بوده است.

با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ بر حسب نوع محصول به شرح زیر می باشد :

  • بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۴۵.۹۵ هزار تن محصولات فولادی نورد گرم از اوکراین وارد کرد. باید توجه داشت که میزان واردات این محصول از اوکراین به اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۲.۹ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت و نسبت به سال قبل ۳۸.۱ درصد بیشتر شده است.
  • باید توجه داشت میزان واردات محصولات فولادی نورد سرد از اوکراین به اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ برابر ۸.۵ هزار تن بوده است که نسبت به ماه قبل ۶۲.۲ درصد افت داشته و نسبت به سال قبل ۳.۴ برابر شده است.
  • به نقل از چندین منبع خبری، اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱.۹۴ هزار تن محصولات فولادی نورد شده پوشش دار از اوکراین وارد کرد. باید توجه داشت که میزان واردات این محصول از اوکراین به اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۴.۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت و نسبت به سال قبل با کاهش ۶۰.۹ درصدی همراه بوده است.

فعالان بازار اعلام کردند بخش عمده محصولات فولادی نورد شده تخت تولید شده در اوکراین در طول ماه آگوست ۲۰۲۳ به کشورهای لهستان، بلغارستان و ایتالیا وارد شده است.

شکل زیر میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت از اوکراین به اتحادیه اروپا را در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ نشان می دهد.

بر اساس نتایج ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ شرکت های متالورژی مستقر در اوکراین ۵۱۷.۷ هزار تن محصولات فولادی نورد شده تخت صادر کردند. بررسی ها نشان می دهد حجم صادرات محصولات ذکر شده  از اوکراین در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۶۲.۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش داشته است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده تخت در ماه آگوست ۲۰۲۳  از اوکراین به ۹۵.۲ هزار تن رسید. باید توجه داشت که میزان صادرات این محصولات از اوکراین در ماه آگوست ۲۰۲۳ با کاهش ۲۲.۶ درصدی نسبت به ماه قبل و افزایش ۸۴.۴ درصدی نسبت به آگوست ۲۰۲۲ همراه بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.