جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 ذو الحجة 1445 Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  مهر ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « شهریور   آبان »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

  کاهش صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین

  شناسه : 79788 25 مهر 1402 - 14:00
  با توجه به داده های منتشر شده، فولادسازان مستقر در اوکراین میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل را در ماه سپتامبر 38.3 درصد نسبت به ماه قبل کاهش دادند.
  کاهش صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، فولادسازان مستقر در اوکراین میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل را در ماه سپتامبر ۳۸.۳ درصد نسبت به ماه قبل کاهش دادند.

  * بررسی میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین

  به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد اوکراین در سپتامبر ۲۰۲۳، صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل را به ۴۰.۴ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۳۸.۳ درصد نسبت به آگوست ۲۰۲۳ کاهش یافته است.

  فعالان بازار در روز دوشنبه (۱۶ اکتبر) اعلام کردند طبق بررسی های انجام شده، هزینه صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۲۸.۶۵ میلیون دلار اعلام شده است. این در حالی است که هزینه واردات این محصولات به اوکراین در سپتامبر ۲۰۲۳ با کاهش ۳۱ درصدی نسبت به ماه قبل همراه بوده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، اوکراین در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ هزینه صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل را حدود ۴۰ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲ کاهش داد. همچنین بررسی ها نشان می دهد حجم صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در سپتامبر ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲ درصد کاهش یافته است.

  در این میان معامله گران در روز دوشنبه (۱۶ اکتبر) گزارش دادند بر اساس نتایج اعلام شده برای ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳، اوکراین ۳۸۶.۵۲ هزار تن محصولات فولادی نورد شده طویل به ارزش ۲۹۸ میلیون دلار صادر کرد. بررسی ها نشان می دهد درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین به خارج از کشور در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷.۴ درصد و حجم تحویل ۳۲.۲ درصد کاهش داشته است.

  به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ محصولاتی از جمله میلگرد فولادی و میله های نورد گرم فولادی با کد نامگذاری  7213 بیشترین میزان صادرات را در ۹ ماه نخست ۲۰۲۳ از اوکراین داشته اند. باید توجه داشت که میزان صادرات این محصولات در ۹ ماه نخست ۲۰۲۳ از اوکراین حدود ۱۵۵.۳ هزار تن به ارزش ۹۹.۶ میلیون دلار بوده است.

  همچنین تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۱۶ اکتبر) اعلام کردند اوکراین در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۸.۲۴ هزار تن میلگرد فولادی و میله های نورد گرم فولادی با کد نامگذاری ۷۲۱۳ را صادر کرد که دارای ارزش ۵.۰۲ میلیون دلار بوده است. باید توجه داشت که میزان صادرات محصولات ذکر شده از اوکراین در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل، از نظر حجم حدود ۵۶.۴ درصد و از نظر پولی ۵۴.۹ درصد کاهش یافته است.

  منابع خبری اعلام کردند میزان صادرات مفتول کربن فولادی با کد نامگذاری ۷۲۱۷ از اوکراین در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۹۳.۶۷ هزار تن به ارزش ۸۵.۶۴ میلیون دلار بوده است.

  بررسی ها نشان می دهد، اوکراین در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۱.۳ هزار تن مفتول کربن فولادی با کد نامگذاری ۷۲۱۷  صادر کرد که دارای ارزش ۸.۸ میلیون دلار بوده است. توجه داشت که میزان صادرات محصولات ذکر شده از اوکراین در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل، از نظر حجم حدود ۲.۳ درصد و از نظر پولی ۵.۸ درصد کاهش یافته است.

  فعالان بازار در روز دوشنبه (۱۶ اکتبر) اعلام کردند سه پیشرو در میان انواع محصولات فولادی طویل نورد شده از نظر حجم صادرات از اوکراین در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ شامل سایر میله ‌های فولاد کربنی بدون پردازش با کد نامگذاری ۷۲۱۴ بوده است. بررسی ها نشان می دهد حجم واردات محصولات ذکر شده با کد نامگذاری ۷۲۱۴ در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۸۶.۹ هزار تن به مبلغ ۵۱.۱ میلیون دلار بوده است.

   به نقل از چندین منبع خبری، شرکت های فولادی مستقر در اوکراین سایر میله ‌های فولاد کربنی بدون پردازش با کد نامگذاری ۷۲۱۴ را در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ به ۱۲.۴۵ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات این محصولات در سپتامبر ۲۰۲۳ نسبت به ماه قبل ۵۹.۹ درصد کاهش یافته است. باید توجه داشت که هزینه صادرات این محصولات از اوکراین در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۷.۲۲ میلیون دلار گزارش شد که نسبت به ماه قبل ۵۸.۱ درصد کاهش یافته است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند بزرگترین مصرف کنندگان میلگرد فولادی و میله های نورد گرم فولادی در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۳ کشورهای رومانی و لهستان بودند. بررسی ها نشان می دهد از نظر پولی کشورهای رومانی و لهستان به ترتیب ۴۰.۳ درصد و ۲۶.۶  درصد از محصولات فولادی نورد شده طویل ساخته شده در اوکراین را خریداری کردند.

  همچنین برخی تاجران اعلام کردند در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ لهستان حدود ۳۸.۷ درصد و آلمان حدود ۲۰.۳ درصد از کلاف میلگرد فولادی ساخته شده در اوکراین را مصرف کردند که مجموع محصولات خریداری شده توسط این دو کشور به بیش از ۶۰ درصد رسید.

  به نقل از چندین منبع خبری، از جمله خریداران اصلی سایر أنواع میلگرد و کلاف میلگرد فولادی تولید شده در اوکراین در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۳ شامل مولداوی و عراق بودند. بررسی ها نشان می دهد از نظر پولی مولداوی حدود ۲۳.۵ درصد و عراق حدود ۳۱.۴ درصد از محصولات ذکر شده تولید شده در اوکراین را خریداری کرده اند.

  شکل زیر میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین را در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد.

  در سال ۲۰۲۲ شرکت های فولادی اوکراین صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل را به ۷۴۸.۹۵ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۵۹.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

  به نقل از برخی منابع خبری، درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در سال ۲۰۲۲ با ۵۵ درصد کاهش در سال به ۶۹۳.۵۳ میلیون دلار رسید.

  همچنین تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۱۶ اکتبر) اعلام کردند میزان صادرات میله های نورد گرم و میلگرد فولادی با کد نامگذاری ۷۲۱۳ از اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۴۰۶.۶ هزار تن رسید که نسبت به شاخص سال ۲۰۲۱ حدود ۵۶.۱ درصد کاهش داشته است. باید توجه داشت از نظر پولی نیز میزان صادرات میله های نورد گرم و میلگرد فولادی با کد نامگذاری ۷۲۱۳ از اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۳۱۰ میلیون دلار رسید که نسبت به سال قبل با کاهش ۵۴.۲ درصدی همراه بوده است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.