جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 ذو الحجة 1445 Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  آبان ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « مهر   آذر »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  کاهش واردات محصولات فولادی تخت به اوکراین

  شناسه : 79866 01 آبان 1402 - 16:00
  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین در ماه سپتامبر 2023 حدود 11.9 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.
  کاهش واردات محصولات فولادی تخت به اوکراین
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین در ماه سپتامبر  ۲۰۲۳ حدود ۱۱.۹ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

  * بررسی میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین

  به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد در سپتامبر ۲۰۲۳، اوکراین میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد شده را به ۹۲.۴۴ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۱.۹ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. بررسی ها نشان می دهد هزینه واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین در در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ به ۱۰۰.۷ میلیون دلار رسیده است که حدود ۱۴.۳ درصد نسبت به ماه قبل افت داشته است.

  فعالان بازار در روز شنبه (۲۱ اکتبر) اعلام کردند اوکراین در سپتامبر ۲۰۲۳ در مقایسه با سپتامبر ۲۰۲۲، هزینه واردات محصولات فولادی تخت نورد شده را ۱۳.۶ درصد افزایش داد. بررسی ها نشان می دهد حجم واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۴۵.۶ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲ رشد داشته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، بر اساس نتایج ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳، اوکراین ۶۶۱.۱ هزار تن محصولات فولادی تخت نورد شده وارداتی به ارزش ۷۷۲.۳ میلیون دلار مصرف کرده است. بررسی ها نشان می دهد هزینه واردات محصولات فولادی تخت نورد شده از کشورهای خارجی به اوکراین در ۹ ماه نخست ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۷.۳ درصد و حجم تحویل ۲.۳ برابر افزایش یافته است.

  در این میان معامله گران در روز شنبه (۲۱ اکتبر) گزارش دادند در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳، محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش دار با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۱۰ بیشترین مقدار واردات به اوکراین را بین بقیه محصولات داشتند. بررسی ها نشان می دهد میزان محصولات فولادی تخت نورد شده پوشش دار وارد شده به اوکراین در ۹ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۳۳۱.۷ هزار تن به ارزش ۳۹۷.۵ میلیون دلار بوده است.

  به نقل از برخی تاجران، در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ واردات محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش دار با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۱۰ به اوکراین به ۳۶.۴ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل ۴۳.۶ درصد کاهش یافته است. باید توجه داشت که هزینه خرید این محصولات توسط اوکراین در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ به ۴۲.۸ میلیون دلار رسید که نسبت به آگوست ۲۰۲۳ با کاهش ۴۰.۶ درصدی همراه بوده است.

  طبق داده های منتشر شده، در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ اوکراین حدود ۲۲۰.۱ هزار تن محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش  با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ وارد کرد. بررسی ها نشان می دهد ارزش محموله های وارد شده به اوکراین در ۹ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۱۹۵.۲ میلیون دلار بوده است.

  همچنین معامله گران اعلام کردند در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۴۳.۵ هزار تن محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ به اوکراین وارد شد که نسبت به ماه قبل با افزایش ۸۸.۵ درصدی همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد ارزش محموله های وارد شده به اوکراین در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۳۵.۸ میلیون دلار بوده که نسبت به ماه قبل با افزایش ۸۷.۱  درصدی همراه بوده است.

   به نقل از برخی تاجران، در ماه سپتامبر ۲۰۲۳، میزان عرضه محصولات فولادی تخت فولاد کربنی نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ به اوکراین حدود ۳.۶ هزار تن به مبلغ ۳.۶ میلیون دلار بوده است. باید توجه داشت که میزان عرضه این محصولات ذکر شده به اوکراین در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ از نظر حجم واردات حدود ۶۲.۱ درصد و از نظر پولی حدود ۶۲.۳ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

  فعالان بازار اعلام کردند بزرگترین تامین کنندگان محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش داده شده با عرض ۶۰۰ میلی متر در اوکراین در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ شامل چین، ترکیه و لهستان بودند.

  به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ چین، ترکیه و لهستان از نظر پولی به ترتیب ۲۷ درصد، ۲۱.۵ درصد و ۱۷.۱ درصد محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش داده شده با عرض ۶۰۰ میلی متر به اوکراین صادر کردند.

  بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳  ترکیه، اسلواکی و رومانی در مجموع بیش از ۷۰ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر مورد نیاز اوکراین را به این کشور صادر کردند. باید توجه داشت که در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ ترکیه حدود ۴۳.۷ درصد، اسلواکی حدود ۱۷.۷ درصد و رومانی حدود ۱۴.۷ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر مورد نیاز اوکراین را تامین کردند.

  در این میان معامله گران گزارش دادند تامین کننده اصلی محصولات فولادی تخت نورد سرد بدون پوشش مورد نیاز اوکراین در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ کشور ترکیه بوده است که حدود ۵۷.۸ درصد از محصولات مورد نیاز اوکراین را در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ تامین کرده است.

  شکل زیر میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین در سال ۲۰۲۳ را نشان می دهد.

  به نقل از برخی تاجران، افزایش واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین با نابودی کارخانه های فولادی ماریوپل مرتبط است که در تولید محصولات نورد تخت تخصص داشتند. علاوه بر این، در مارس تا می ۲۰۲۲، فعالیت اقتصادی به دلیل خصومت ها در سطح پایینی قرار داشت. بر این اساس بحث واردات محصولات فولادی برای کشور اوکراین در اولویت اول نبوده است.

  همچنین معامله گران در روز شنبه (۲۱ اکتبر) اعلام کردند انتظار می رود واردات محصولات فولادی تخت در بلند مدت، به ویژه در دوران بهبودی پس از جنگ، افزایش یابد و منابع وارداتی، منبع اصلی تامین تقاضای داخلی خواهد بود. باید توجه داشت که در کوتاه مدت، با توجه به محدودیت های لجستیکی موجود در شرایط جنگ، واردات در سطح معینی تثبیت خواهد شد.

  اوکراین در سال ۲۰۲۲، واردات محصولات فولادی تخت را ۳۲.۸ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۴۷۲.۰۱ هزار تن رساند. این در حالی است که هزینه های واردات محصولات فولادی تخت به اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۹۸.۸۳ میلیون دلار گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۲۴.۱ درصدی همراه بوده است.

  بررسی ها نشان می دهد بزرگترین تامین کنندگان محصولات فولادی تخت مورد نیاز اوکراین در سال ۲۰۲۲ شامل ترکیه، لهستان، اسلواکی و چین بودند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.