True افزایش واردات سنگ آهن از اوکراین به اتحادیه اروپا - آرتان پرس
چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲ 17 جماد أول 1445 Wednesday, 29 November , 2023 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  آبان ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « مهر   آذر »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  افزایش واردات سنگ آهن از اوکراین به اتحادیه اروپا

  شناسه : 79876 01 آبان 1402 - 11:00
  با توجه به داده های منتشر شده، اتحادیه اروپا واردات سنگ آهن از اوکراین را در ماه آگوست 2023 حدود 36.2 درصد نسبت به سال قبل افزایش داد.
  افزایش واردات سنگ آهن از اوکراین به اتحادیه اروپا
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، اتحادیه اروپا واردات سنگ آهن از اوکراین را در ماه آگوست ۲۰۲۳ حدود ۳۶.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش داده است.

  * بررسی میزان واردات سنگ آهن از اوکراین به اتحادیه اروپا

  به گزارش آرتان پرس، داده های Eurostat در روز یکشنبه (۲۲ اکتبر) نشان می دهد اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ واردات سنگ آهن از اوکراین را به ۱.۲۲ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن از اوکراین به اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود  ۳۶.۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

  همچنین بررسی ها نشان می دهد از نظر پولی، میزان سنگ آهن وارد شده از اوکراین به اتحادیه اروپا طی آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۴۵ میلیون یورو بود که نسبت به آگوست ۲۰۲۲ با ۱۳ درصد افزایش همراه بوده است.

  فعالان بازار اعلام کردند واردات سنگ آهن از اوکراین به کشورهای اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۳.۶ درصد نسبت به ژوئیه ۲۰۲۳ افزایش یافته است. همچنین باید توجه داشت که عرضه سنگ آهن اوکراین به کشورهای اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ از نظر پولی حدود ۱۰.۳ درصد نسبت به ماه قبل رشد داشته است. 

  داده های منتشر شده در روز یکشنبه (۲۲ اکتبر) نشان می دهد اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ واردات سنگ آهن از اوکراین را به ۹.۲۷ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن از اوکراین به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود  10.4 درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

  همچنین بررسی ها نشان می دهد از نظر پولی، میزان سنگ آهن وارد شده از اوکراین به اتحادیه اروپا طی ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱.۰۹ میلیارد یورو بود که نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود ۲۴.۴ درصد کاهش یافت است.

  به نقل از چندین منبع خبری، در ۸ ماه نخست سال ۲۰۲۳ (ژانویه تا آگوست)، بزرگترین وارد کنندگان سنگ آهن ساخته شده در اوکراین در میان کشورهای اتحادیه اروپا شامل کشورهای زیر بوده است:

  بررسی ها نشان می دهد جمهوری چک اولین وارد کننده سنگ آهن از اوکراین بوده که در ۸ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۲.۹ میلیون تن سنگ آهن از این کشور وارد کرد. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن از اوکراین به جمهوری چک در ۸ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۸ درصد نسبت به ژانویه تا آگوست ۲۰۲۲ افت داشته است.

  به نقل از منابع خبری، لهستان دومین کشور وارد کننده سنگ آهن از اوکراین بوده که در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۲ حدود ۲.۲ میلیون تن آهن خام از این کشور وارد کرد. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن از اوکراین به لهستان در ۸ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۲۵.۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است.

  باید توجه داشت که اسلواکی سومین وارد کننده سنگ آهن از اوکراین بوده که در ۸ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۳.۵ میلیون تن سنگ آهن از این کشور وارد کرد. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن از اوکراین به اسلواکی در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۲ حدود ۹.۷ درصد نسبت به ژانویه تا آگوست ۲۰۲۲ رشد داشته است.

  به نقل از برخی تاجران، چهارمین وارد کننده سنگ آهن از اوکراین کشور مجارستان بوده که در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۲ حدود ۲۱۸.۴ هزار تن آهن خام از این کشور وارد کرد. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن از اوکراین به مجارستان در ۸ ماه اول ۲۰۲۳ با کاهش ۵۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل همراه بوده است.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند جمهوری چک در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۴۶۶.۷ هزار تن سنگ آهن از اوکراین وارد کرد که ۳۵.۷ درصد بیشتر از آگوست ۲۰۲۲ و ۷۵.۲ درصد بیشتر از ماه قبل بوده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، لهستان در ماه آگوست ۲۰۲۳ میزان واردات سنگ آهن از اوکراین را به ۲۸۰ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن از اوکراین به لهستان در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۵.۸ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت و ۱۲.۵ درصد نسبت به سال قبل افت کرد.  

  بررسی ها نشان می دهد مجارستان در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۷.۵ هزار تن سنگ آهن از اوکراین وارد کرد که ۷۶.۷ درصد کمتر از آگوست ۲۰۲۲ و ۵۰.۶ درصد کمتر از ماه قبل بوده است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند میزان سنگ آهن تحویل داده شده از اوکراین به اسلواکی در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۳۴۷ هزار تن بوده است. این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن از اوکراین به اسلواکی در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۱.۴ درصد بیشتر از ژوئیه ۲۰۲۳ و حدود ۹۱.۵ درصد بیشتر از آگوست ۲۰۲۲ بوده است.

  شکل زیر میزان واردات سنگ آهن از اوکراین به اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ و ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ را نشان می دهد.

  صنعت فولاد اوکراین در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ برای صادرات ۱۱.۲ میلیون تن سنگ آهن ارسال کرد که ۴۴ درصد کمتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ بوده است. بررسی ها نشان می دهد درآمد حاصل از صادرات سنگ آهن از اوکراین در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ به ۱.۱۸ میلیارد دلار رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۵۳.۳ درصدی همراه بوده است. بنابراین باید توجه داشت که حجم اصلی صادرات سنگ آهن از اوکراین به اتحادیه اروپا هدایت می شود.

  فعالان بازار در روز یکشنبه (۲۲ اکتبر) اعلام کردند راه آهن اوکراین در ماه آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱.۲۳ میلیون تن سنگ آهن را برای صادرات حمل کرد که در مقایسه با ماه قبل ۱.۶ درصد رشد داشته است. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳، حجم حمل و نقل سنگ آهن از راه آهن اوکراین به ۹.۱ میلیون تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۱۲.۲ درصدی همراه بوده است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  /**/