دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳ 18 ذو الحجة 1445 Monday, 24 June , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  آبان ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « مهر   آذر »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  افزایش واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا

  شناسه : 79937 02 آبان 1402 - 12:00
  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه آگوست حدود 40 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.
  افزایش واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه آگوست حدود ۴۰ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

  * بررسی میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا

  به گزارش آرتان پرس، داده های Eurostat نشان می دهد اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ میزان واردات محصولات فولادی از روسیه را به ۴۲۹.۲ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود  ۴۰ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است. همچنین بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی از روسیه را در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲۳.۷ درصد نسبت به آگوست ۲۰۲۲ کاهش داده است.  

  فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۳ اکتبر) اعلام کردند سهم عمده واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به اتحادیه اروپا حدود ۷۱.۲ درصد از کل عرضه را به خود اختصاص داده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، هزینه واردات محصولات فولادی تولید شده در روسیه توسط مصرف کنندگان اروپایی در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۹۵.۷ میلیون یورو بوده است. این در حالی است که هزینه واردات محصولات فولادی تولید شده در روسیه توسط مصرف کنندگان اروپایی در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۳۸.۷ درصد بیشتر از ژوئیه ۲۰۲۳ و ۳.۹ درصد بیشتر از آگوست ۲۰۲۲ گزارش شده است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به اروپا در آگوست ۲۰۲۳ به ۳۰۵.۸ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان واردات چین محصولاتی از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه آگوست حدود ۲.۹ برابر نسبت به ماه قبل افزایش یافت، اما حدود ۶۷.۷ درصد نسبت به سال قبل رشد کرد.

  به نقل از چندین منبع خبری، بیشتر محصولات فولادی نیمه تمام تولید شده توسط روسیه در ماه آگوست ۲۰۲۳ به بلژیک ارسال شد. بررسی ها نشان می دهد میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام فولاد تولید شده توسط روسیه به بلژیک در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۳۴.۷ هزار تن بوده است.

  همچنین تحلیل گرن بازار اعلام کردند میزان سنگ آهن تحویل داده شده از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۰.۴ هزار تن گزارش شد. این در حالی است که میزان سنگ آهن تحویل داده شده از روسیه به اتحادیه اروپا در مدت ذکر شده نسبت به ماه قبل ۸.۱ برابر شده و نسبت به سال قبل ۸۸.۳ درصد افت داشته است.

  به نقل از برخی تاجران، میزان واردات آهن خام از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۰۶.۲ هزار تن بود که ۴۵.۹ درصد کمتر از ماه قبل و ۴۴.۷ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال قبل بوده است. بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۳.۷۵ هزار تن فروآلیاژ از روسیه وارد کرده است که نسبت به ماه قبل با افزایش ۲.۹ برابری و نسبت به سال قبل با افزایش ۸۳.۵ درصدی همراه بوده است.

  فعالان بازار اعلام کردند اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲.۹۹ هزار تن قراضه فولادی از روسیه وارد کرده است که نسبت به ماه قبل حدود ۰.۵ درصد رشد داشته است.

  منابع خبری اعلام کردند مصرف کنندگان اصلی محصولات MMC تولید شده در روسیه در آگوست ۲۰۲۳ شامل کشورهای زیر بوده است:

  • طبق بررسی های انجام شده، مصرف کننده اصلی سنگ آهن تولید شده در روسیه، کشور اسلواکی می باشد که در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۰.۴ هزار تن از این محصول را از روسیه خریداری کرده است. باید توجه داشت که میزان واردات سنگ آهن از روسیه به اسلواکی در آگوست ۲۰۲۳ با افزایش ۳۴ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.
  • با توجه به داده های منتشر شده، کشور ایتالیا اصلی ترین مصرف کننده چدن تولید شده در روسیه بود که در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۷۹.۲۵ هزار تن از این محصول را از روسیه وارد کرده است. بررسی ها نشان می دهد میزان واردات چدن از روسیه به ایتالیا در آگوست ۲۰۲۳ با افزایش ۱۲.۱ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.
  • منابع خبری اعلام کردند کشور هلند در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۳.۲ هزار تن از فروآلیاژ تولید شده در روسیه را خریداری کرده است. این در حالی است که میزان واردات فروآلیاژ از روسیه به هلند در آگوست ۲۰۲۳ با افزایش ۶.۵ برابری نسبت به سال قبل همراه بوده است.
  • طبق بررسی های انجام شده، مصرف کننده اصلی محصولات فولادی نیمه تمام تولید شده در روسیه، کشور بلژیک می باشد که در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۳۴.۷ هزار تن از این محصول را از روسیه خریداری کرده است. باید توجه داشت که میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به بلژیک در آگوست ۲۰۲۳ با افزایش ۲ برابری نسبت به سال قبل همراه بوده است.
  • با توجه به داده های منتشر شده، کشور لیتوانی اصلی ترین مصرف کننده قراضه فولادی تولید شده در روسیه بود که در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲.۸ هزار تن از این محصول را از روسیه وارد کرده است. بررسی ها نشان می دهد در آگوست ۲۰۲۲ هیچ محموله قراضه فولادی از روسیه به لیتوانی وارد نشده است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳، اتحادیه اروپا واردات مواد خام فولادی از روسیه را به ۳.۶۵ میلیون تن رسانده است. این در حالی است که میزان واردات مواد خام فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۴۱.۱ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، هزینه های واردات مواد خام فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ به ۱.۸۵ میلیارد یورو رسیده است. این در حالی است که هزینه واردات مواد خام فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ با کاهش ۴۰.۴ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ با ۲۴.۷ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۲.۲۲ میلیون تن رسید. همچنین بررسی ها نشان می دهد میزان واردات سنگ آهن از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا اگوست ۲۰۲۳ نیز با ۸۵.۵ درصد کاهش در سال به ۳۲۱.۵ هزار تن رسید.

  به نقل از چندین منبع خبری، اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲۷.۹ هزار تن فروآلیاژ از روسیه وارد کرد که با کاهش ۷۶.۵ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که میزان واردات قراضه فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ با کاهش ۶۹.۲ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده و به ۲۳.۴۳ هزار تن رسید.

  همچنین تحلیل گرن بازار علام کردند اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱.۰۶ میلیون تن آهن خام از روسیه وارد کرد که افزایش ۲۵ درصدی نسبت به سال قبل را تجربه کرده است.

  به نقل از برخی تجار، با وجود تحریم های اعمال شده علیه روسیه، مجتمع معدنی و فولاد فدراسیون روسیه همچنان از صادرات محصولات فولادی به اتحادیه اروپا سود قابل توجهی دریافت می کند. اگرچه این ارقام نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش قابل توجهی داشته است و میزان صادرات محصولات فولادی در سال گذشته ۷.۹۲ میلیون تن به مبلغ ۳.۸۷ میلیارد یورو بوده است، اما میزان تحویل چنین محصولاتی همچنان در سطح بالایی باقی مانده است.

  شکل زیر میزان واردات سنگ آهن و محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا را در ژوئیه ۲۰۲۳ نشان می دهد.

  با وجود تحریم‌ها روسیه همچنان راه‌ هایی دارد که به آن اجازه می‌ دهد محصولات فولادی را به کشورهای اتحادیه اروپا صادر کند.

  Yuriy Ryzhenkov مدیر عامل گروه Metinvest در مصاحبه با نشریه ایتالیایی Corriere della Sera اظهار کرد:

  صنعت فولاد روسیه از نظر سهم بازار در شرایط سختی قرار گرفته است. در اکتبر ۲۰۲۲، اتحادیه اروپا هشتمین بسته تحریمی را علیه روسیه معرفی کرد که شامل جمله ممنوعیت عرضه محصولات فولادی به اتحادیه اروپا بود. با این حال، یک تعویق دو ساله برای تولید کنندگان مستقر در روسیه در مورد عرضه محصولات نیمه تمام به اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، اخیراً، در چارچوب یازدهمین بسته تحریم ها علیه فدراسیون روسیه، اتحادیه اروپا محدودیت های واردات کالاهای فولادی به این اتحادیه را تقویت کرده است. باید توجه داشت که الزامات جدید از ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ اجرایی خواهد شد.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.