پنجشنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ 25 جماد أول 1445 Thursday, 7 December , 2023 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  آبان ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « مهر   آذر »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  کاهش واردات محصولات فولادی نورد شده طویل اوکراین به اتحادیه اروپا

  شناسه : 80042 08 آبان 1402 - 12:00
  اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین را در ژانویه تا آگوست 2023 حدود 24.9 درصد نسبت به سال قبل کاهش داد.
  کاهش واردات محصولات فولادی نورد شده طویل اوکراین به اتحادیه اروپا
  پ
  پ

  اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین را در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲۴.۹ درصد نسبت به سال قبل کاهش داد.

  * بررسی میزان واردات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین به اتحادیه اروپا

  به گزارش آرتان پرس، داده های Eurostat نشان می دهد اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ میزان واردات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین را به ۲۴۹.۶۵ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین به اروپا در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۲۴.۹ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است. همچنین بررسی ها نشان می دهد به لحاظ پولی ارزش واردات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین به اتحادیه اروپا در مدت ذکر شده حدود ۲۸۰.۲ میلیون یورو بوده است که نسبت به سال قبل با کاهش ۲۰ درصدی همراه بوده است.  

  فعالان بازار اعلام کردند در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳، میله های فولادی نورد گرم با کد نامگذاری ۷۲۱۳ بیشترین مقدار واردات به اتحادیه اروپا را بین بقیه محصولات داشتند. بررسی ها نشان می دهد میزان میله های فولادی نورد گرم وارد شده به اتحادیه اروپا در ۸ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۱۲۷.۶ هزار تن به ارزش ۱۴۹.۵ میلیون دلار بوده است. باید توجه داشت که میزان واردات این محصولات به اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲۰.۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت داشته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، بیش از ۵۱ درصد از کل حجم واردات محصولات فولادی نورد شده طویل اوکراین در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ به اتحادیه اروپا صادر شده است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند در دوره ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ واردات مفتول کربنی با کد نامگذاری ۷۲۱۷ از اوکراین به اتحادیه اروپا به ۷۶.۵ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۳۴.۵ درصد افزایش یافته است.  

  به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا اگوست ۲۰۲۳ اوکراین حدود ۱۶.۵ هزار تن میلگرد نورد گرم ساخته شده از فولاد آلیاژی با کد نامگذاری ۷۲۲۷ به اتحادیه اروپا صادر کرد. بررسی ها نشان می دهد میزان واردات محصولات ذکر شده به اتحادیه اروپا در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ با افزایش ۱۱.۵ برابری همراه بوده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، بزرگترین مصرف کننده های میله های نورد گرم ساخت اوکراین در بین کشورهای اتحادیه اروپا در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ رومانی و لهستان بوده است. طبق داده های منتشر شده، لهستان در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ حدود ۵۳.۳ هزار تن میله های نورد گرم ساخت اوکراین وارد کرد. این در حالی است که میزان واردات محصولات ذکر شده در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۳۸ درصد نسبت به ژانویه تا آگوست ۲۰۲۲ افت داشته است.

  همچنین باید توجه داشت که رومانی در ژانویه تا اگوست ۲۰۲۳ حدود ۵۴.۳ هزار تن میله های نورد گرم ساخت اوکراین وارد کرد. این در حالی است که میزان واردات محصولات ذکر شده در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۵.۱ درصد نسبت به ژانویه تا اگوست ۲۰۲۲ افت داشته است.

  همچنین تحلیل گران بازار در روز جمعه (۲۷ اکتبر) اعلام کردند لهستان در ژانویه تا اگوست ۲۰۲۳  بیش از ۳۵ هزار تن سیم فولاد کربنی ساخت اوکراین مصرف کرد که نسبت به سال قبل حدود ۶۵.۲ درصد رشد داشته است. بررسی ها نشان می دهد میزان واردات سیم فولاد کربنی در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ به آلمان حدود ۱۷.۵ هزار تن بود که نسبت به سال قبل با افزایش ۴۳.۸ درصدی همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد کل حجم میله ها و مفتول های فولادی آلیاژی نورد گرم ساخت اوکراین در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ به بازار لهستان ارسال شده است.

  به نقل از برخی منابع خبری، مصرف کنندگان مستقر در اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲۶.۴ هزار تن محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین وارد کردند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین به اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۴۰ درصد بیشتر از ماه ژوئیه و ۱۱.۳ درصد کمتر از آگوست ۲۰۲۲ بوده است.

  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین به اتحادیه اروپا در اگوست ۲۰۲۳ بر حسب نوع محصول به شرح زیر می باشد :

  • بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۶.۷۳ هزار تن میله و مفتول نورد گرم از اوکراین وارد کرد. باید توجه داشت که میزان واردات این محصول از اوکراین به اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۲.۹ درصد نسبت به ماه قبل و ۵۱.۹ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
  • به نقل از چندین منبع خبری، اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱۰.۵ هزار تن مفتول فولادی از اوکراین وارد کرد. باید توجه داشت که میزان واردات این محصول از اوکراین به اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ حدود ۱.۲ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت و نسبت به سال قبل با افزایش ۱۴.۲ درصدی همراه بوده است.
  • باید توجه داشت میزان واردات میله ها و مفتول نورد گرم ساخته شده از فولاد آلیاژی از اوکراین به اتحادیه اروپا در آگوست ۲۰۲۳ برابر ۲.۷ هزار تن بوده است که نسبت به ماه قبل ۶.۶ درصد رشد داشته و نسبت به سال قبل حدود ۳۲.۶ برابر شده است.

  شکل زیر میزان واردات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین را در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد.

  فعالان بازار در روز جمعه (۲۷ اکتبر) اعلام کردند بخش عمده محصولات فولادی نورد شده طویل تولید شده در اوکراین در طول ماه آگوست ۲۰۲۳ به کشور لهستان و آلمان وارد شده است.

  بر اساس نتایج ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ شرکت های متالورژی مستقر در اوکراین ۳۴۶.۱ هزار تن محصولات فولادی نورد شده تخت صادر کردند. بررسی ها نشان می دهد حجم صادرات محصولات ذکر شده  از اوکراین در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۳۴.۶درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش داشته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ از اوکراین به ۲۶۹.۳ میلیون دلار رسید. باید توجه داشت که درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل در ۸ ماه نخست ۲۰۲۳ با کاهش ۴۸.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل همراه بوده است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  /**/