چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین

شناسه : 80447 24 آبان 1402 - 15:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام توسط فولادسازان اوکراین در ماه اکتبر حدود 24 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.
کاهش صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام توسط فولادسازان اوکراین در ماه اکتبر حدود ۲۴ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

* بررسی میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین

به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد شرکت های فولادی اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام را به ۱۱۰.۱۲ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۲۳.۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۱۴ نوامبر) اعلام کردند درآمد تولید کنندگان از صادرات محصولات فولادی نیمه تمام اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ به ۵۲.۹ میلیون دلار رسید. این در حالی است که درامد حاصل از صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین در ماه اکتبر با کاهش ۱۹.۹ درصدی نسبت به ماه قبل همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، درآمد فولادسازان مستقر در اوکراین از صادرات اسلب فولادی و بیلت فولادی در اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به ماه قبل ۱۹.۹ درصد کاهش یافته است.

در این میان معامله گران در روز سه شنبه (۱۴ نوامبر) گزارش دادند شرکت های متالورژی اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حجم صادرات محصولات فولادی نیمه تمام را را نسبت به ماه اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۵۹.۶ درصد افزایش دادند. این در حالی است که درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۳۴.۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، بر اساس نتایج ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، اوکراین ۱.۰۳۴ میلیون تن محصولات فولادی نیمه تمام به ارزش ۵۲۹.۵۸ میلیون دلار به کشورهای خارجی صادر کرده است. باید توجه داشت که حجم صادرات اسلب فولادی و بیلت فولادی در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ حدود ۴۰.۴ درصد کاهش داشته است. این در حالی است که درآمد حاصل از صادرات این محموله ها در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۵۱.۶ درصد نسبت به سال قبل افت داشته است. 

همچنین معامله گران در روز سه شنبه (۱۴ نوامبر) اعلام کردند وارد کنندگان اصلی محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، بلغارستان، لهستان و ایتالیا بودند. بررسی ها نشان می دهد از لحاظ پولی بلغارستان حدود ۳۵.۴ درصد از محصولات فولادی نیمه تمام عرضه شده از اوکراین را در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ وارد کرده است. همچنین ارزش واردات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین به لهستان و ایتالیا نیز به ترتیب ۲۳.۸ درصد و ۱۰ درصد از کل عرضه اوکراین را به خود اختصاص می دهد.

شکل زیر میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین را در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد.

به نقل از برخی تاجران، صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین از ابتدای سال ۲۰۲۳ به تدریج از سر گرفته شده و در حال بهبود و رشد بوده است. بررسی ها نشان می دهد بیشترین حجم محموله های محصولات فولادی نیمه تمام ارسال شده از اوکراین به صادر کشورها در ماه می ۲۰۲۳ ثبت شد. باید توجه داشت فولادسازان مستقر در اوکراین در ماه می ۲۰۲۳ حدود ۱۵۲ هزار تن اسلب فولادی و بیلت فولادی صادر کردند. بررسی ها نشان می دهد پس از کاهش نرخ حمل و نقل به ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تن در ماه های ژوئن تا آگوست، میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین در ماه سپتامبر در سطح بالایی باقی ماند که برابر ۱۴۴.۰۵ هزار تن بوده است. باید توجه داشت که در ماه اکتبر سرعت صادرات مجددا کاهش یافت.

منابع خبری گزارش دادند به ویژه، متالوژیست های مستقر در اوکراین در پی نتایج منتشر شده مربوط به ماه اکتبر ۲۰۲۳، تولید محصولات فولادی را حدود ۲.۵ درصد نسبت به سپتامبر افزایش دادند و به ۵۷۲ هزار تن رساندند. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، حدود ۵.۱۶ میلیون تن محصول فولادی در اوکراین تولید شد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی توسط اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ با کاهش ۱۱.۷ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داده بود، صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۱.۸۹ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۷۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ افت داشته است.

به نقل  از چندین منبع خبری، از نظر پولی، ارزش صادرات محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۱.۱۹ میلیارد دلار رسیده است که نسبت به سال قبل افت ۷۰.۹ درصدی را تجربه کرده است.

در این میان معامله گران در روز سه شنبه (۱۴ نوامبر) گزارش دادند واردکنندگان اصلی محصولات فولادی نیمه تمام از اوکراین در سال ۲۰۲۲ بلغارستان، لهستان و ایتالیا بودند. طبق بررسی های انجام شده، در سال ۲۰۲۲ کشور بلغارستان حدود ۲۵.۵۵ درصد، لهستان حدود ۱۳.۹۷ درصد و ایتالیا حدود ۱۲.۱۳ درصد از محصولات فولادی نیمه تمام اوکراین را وارد کرده اند.

GMK

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.