پنجشنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ 25 جماد أول 1445 Thursday, 7 December , 2023 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  آبان ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « مهر   آذر »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  کاهش صادرات محصولات فولادی تخت اوکراین

  شناسه : 80525 29 آبان 1402 - 10:00
  با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ماه اکتبر 2023 حدود 35 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.
  کاهش صادرات محصولات فولادی تخت اوکراین
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۳۵ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

  * بررسی میزان صادرات محصولات فولادی تخت اوکراین

  به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد شرکت های متالورژی مستقر در اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳، صادرات محصولات فولادی تخت را به ۱۰۲.۷۲ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۳۴.۷ درصد نسبت به ژوئیه ۲۰۲۳ کاهش یافته است. بررسی ها نشان می دهد هزینه های صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ به ۶۲.۸۸ میلیون دلار رسیده است که حدود ۳۴.۱ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۲۳ کاهش یافته است.

  فعالان بازار در روز شنبه (۱۸ نوامبر) اعلام کردند شرکت های متالورژی اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ درآمد خود را از فروش محصولات فولادی تخت حدود ۵۴.۷ درصد در مقایسه با اکتبر ۲۰۲۲ افزایش دادند. باید توجه داشت که حجم صادرات سالانه محصولات فولادی تخت از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۷۴.۴ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

  به نقل از چندین منبع خبری، بر أساس نتایج ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، اوکراین میزان صادرات محصولات فولادی تخت را به ۸۸۹.۱۲ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۴۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

  بررسی ها نشان می دهد هزینه صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ به ۶۱۰.۲۵ میلیون دلار رسیده است که حدود ۵۲.۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

  در این میان معامله گران در روز شنبه (۱۸ نوامبر) گزارش دادند در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، محصولات فولادی نورد گرم تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ بیشترین مقدار صادرات از اوکراین را بین بقیه محصولات داشتند. بررسی ها نشان می دهد میزان محصولات فولادی نورد گرم تخت صادر شده از اوکراین در ۱۰ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۶۷۵.۱ هزار تن به مبلغ ۴۴۱.۶۳ میلیون دلار بوده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، در ماه اکتبر ۲۰۲۳ صادرات محصولات فولادی نورد گرم تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ از اوکراین به ۸۳.۴۷ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل ۳۴.۱ درصد رشد داشته است. باید توجه داشت که هزینه صادرات این محصولات توسط اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ به ۴۸.۰۱ میلیون دلار رسید که نسبت به سپتامبر ۲۰۲۳ با کاهش ۳۵ درصدی همراه بوده است.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ از اوکراین به ۱۶۶.۴ هزار تن رسید که دارای ارزش ۱۱۲.۹ میلیون دلار بوده است.

  به نقل از برخی تاجران در ماه اکتبر ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی نورد سرد تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ از اوکراین به ۱۵.۷۵ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل ۴۵.۸ درصد افت داشته است. باید توجه داشت که هزینه صادرات این محصولات توسط اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ به ۱۰.۴۶ میلیون دلار رسید که نسبت به سپتامبر ۲۰۲۳ با افت ۴۱.۷ درصدی همراه بوده است.

  فعالان بازار در روز شنبه (۱۸ نوامبر) اعلام کردند سه محصول برتر در میان انواع محصولات فولادی تخت از نظر صادرات از اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، شامل محصولات فولادی تخت پوشش دار، با پوشش گالوانیزه یا سایر پوشش ها با کد نامگذاری ۷۲۱۰ بوده که حدود ۴۵.۴۹ هزار تن به قیمت ۵۳.۰۲ میلیون دلار از اوکراین صادر شده است.

  به نقل از برخی تاجران، در ماه اکتبر ۲۰۲۳، میزان صادرات محصولات فولادی تخت پوشش دار، با پوشش گالوانیزه یا سایر پوشش ها با کد نامگذاری ۷۲۱۰ از اوکراین از نظر حجم حدود ۴.۳۳ هزار تن و از نظر پولی حدود ۴.۲۴ میلیون دلار بوده است. بررسی ها نشان می دهد میزان عرضه محصولات فولادی ذکر شده در ماه اکتبر ۲۰۲۳، از نظر حجم صادرات حدود ۴۵.۳ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته و از نظر پولی  حدود ۲۶.۹ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.  

  در این میان معامله گران گزارش دادند بزرگترین مصرف کنندگان محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین در ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ شامل لهستان و بلغارستان بوده است.

  به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ لهستان و بلغارستان از نظر پولی به ترتیب ۴۶.۸ درصد و ۱۸.۱ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر اوکراین را خریداری کردند.

  بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳  لهستان، بلغارستان و پرتقال در مجموع بیش از ۶۰ درصد از محصولات فولادی تخت نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین را خریداری کردند. باید توجه داشت که در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ لهستان حدود ۳۰.۳ درصد، بلغارستان حدود ۱۶.۹ درصد و پرتقال حدود ۸.۶ درصد از محصولات فولادی تخت نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین را مصرف کردند.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند از جمله خریداران اصلی محصولات فولادی تخت نورد سرد پوشش دار تولید شده در اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ کشور لهستان و رومانی بوده است که به ترتیب حدود ۷۴.۴ درصد و ۲۰.۱ درصد از محصولات تولید شده در اوکراین را در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ مصرف کرده ند.

   شکل زیر میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در سال ۲۰۲۳ را نشان می دهد.

  به نقل از برخی تاجران، با توجه به میانگین صادرات ماهانه محصولات فولادی تخت از اوکراین که بالغ بر ۸۸.۹ هزار تن در طی ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ بوده است، فولادسازان مستقر در اوکراین تا پایان سال ۲۰۲۳ بیش از ۱ میلیون تن از محصولات فولادی تخت را به خارج از کشور ارسال خواهند کرد. این در حالی است که مقدار اعلام شده برای شاخص میزان صادرات ماهانه محصولات فولادی تخت از اوکراین در سال ۲۰۲۲  حدود ۱.۶۳ میلیون تن بود که در سال ۲۰۲۳ افت کرده است.

  فعالان بازار اعلام کردند از آغاز تهاجم تمام عیار روسیه تا پایان سال ۲۰۲۲، فولادسازان مستقر در اوکراین تنها ۵۹۴.۵۴ هزار تن محصولات فولادی تخت به کشورهای دیگر صادر کردند. بررسی ها نشان می دهد بخش عمده ای از صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین مربوط به سال گذشته در ژانویه تا فوریه حمل شد که برابر ۱.۰۴ میلیون تن بوده است. بنابراین، در سال ۲۰۲۳، فولادسازان اوکراینی ارقام سال گذشته را به استثنای دوره قبل از جنگ ژانویه تا فوریه دو برابر خواهند کرد.

  به نقل از برخی تاجران، لازم به ذکر است که در پی نتایج اکتبر ۲۰۲۳، شرکت های متالورژی اوکراین تولید محصولات فولادی نورد شده را به ۴۳۶ هزار تن رساندند. باید توجه داشت که میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۱۶.۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، متالوژیست های مستقر در اوکراین حدود ۴.۳۶ میلیون تن محصولات فولادی نورد شده تولید کردند که ۱۳.۱ درصد کمتر از سال قبل بوده است.

  اوکراین در سال ۲۰۲۲، صادرات محصولات فولادی تخت را ۷۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۱.۶۳ میلیون تن رساند. این در حالی است که هزینه های صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۳۵ میلیارد دلار گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۷۳.۵ درصدی همراه بوده است.

  بررسی ها نشان می دهد بزرگترین تامین کنندگان محصولات فولادی تخت مورد نیاز اوکراین در سال ۲۰۲۲ شامل لهستان، رومانی، ترکیه و بلغارستان بودند.

  در این میان معامله گران در روز شنبه (۱۸ نوامبر) گزارش دادند از ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۳، فولادسازان مستقر در اوکراین حدود ۵۸.۴۳ هزار تن محصولات فولادی تخت را به قیمت ۳۸.۱۷ میلیون دلار صادر کردند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  /**/