دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ 17 شعبان 1445 Monday, 26 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش واردات محصولات فولادی نورد شده طویل به اوکراین

شناسه : 80567 01 آذر 1402 - 9:00
با توجه به داده های منتشر شده، فولادسازان اوکراینی میزان واردات محصولات فولادی نورد شده طویل را در ماه اکتبر حدود 15 درصد نسبت به ماه قبل افزایش دادند.
افزایش واردات محصولات فولادی نورد شده طویل به اوکراین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، فولادسازان اوکراینی میزان واردات محصولات فولادی نورد شده طویل را در ماه اکتبر حدود ۱۵ درصد نسبت به ماه قبل افزایش دادند.

* بررسی میزان واردات محصولات فولادی طویل به اوکراین

به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳، واردات محصولات فولادی طویل را به ۱۸.۴۳ هزار تن رسانده است. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی طویل به اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۱۴.۸ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۰ نوامبر) اعلام کردند طبق بررسی های انجام شده، هزینه واردات محصولات فولادی طویل به اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۱۶.۴ میلیون دلار اعلام شده است. این در حالی است که هزینه واردات این محصولات به اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ با کاهش ۲.۲ درصدی نسبت به ماه قبل همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ هزینه واردات محصولات فولادی نورد شده طویل را حدود ۲.۲برابر  نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ افزایش داد. همچنین بررسی ها نشان می دهد حجم واردات محصولات فولادی نورد شده طویل به اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۴.۱ افزایش یافته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند بر اساس نتایج اعلام شده برای ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، اوکراین ۱۴۸.۶هزار تن محصولات فولادی نورد شده طویل وارداتی به ارزش ۱۵۴.۵ میلیون دلار مصرف کرد. بررسی ها نشان می دهد هزینه واردات محصولات فولادی نورد شده طویل از خارج از کشور به اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵.۱ درصد و حجم تحویل ۳۶.۹ درصد افزایش داشته است.

به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ محصولاتی از جمله میله تابیده با کد نامگذاری ۷۲۱۴ بیشترین میزان واردات را در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ به اوکراین داشته اند. باید توجه داشت که میزان واردات این محصولات در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ به اوکراین حدود ۵۸.۵۸ هزار تن به ارزش ۴۵.۰۳ میلیون دلار بوده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۷.۹۲ هزار تن میله تابیده با کد نامگذاری ۷۲۱۴ را وارد کرد که دارای ارزش ۵.۷۷ میلیون دلار بوده است. توجه داشت که میزان واردات محصولات ذکر شده به اوکراین در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل، از نظر حجم حدود ۶۷.۳ درصد و از نظر پولی ۵۸.۹ درصد افزایش یافته است.

منابع خبری اعلام کردند میزان واردات پروفیل های مربع و شکل دار و ویژه ساخته شده از فولاد غیر آلیاژی با کد نامگذاری  7216 به اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۵۵.۲۷ هزار تن به ارزش ۴۸.۰۹ میلیون دلار بوده است.

بررسی ها نشان می دهد، اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۷.۹۵ هزار تن پروفیل های مربع و شکل دار و ویژه ساخته شده از فولاد غیر آلیاژی با کد نامگذاری  ۷۲۱۶ وارد کرد که دارای ارزش ۶.۲۹ میلیون دلار بوده است. توجه داشت که میزان واردات محصولات ذکر شده به اوکراین در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل، از نظر حجم حدود ۵.۵ درصد و از نظر پولی ۰.۹ درصد افزایش یافته است.

 به نقل از چندین منبع خبری، شرکت های فولادی مستقر در اوکراین سایر انواع میله های ساخته شده از فولادهای آلیاژی، میلگردهای توخالی و میلگردهای حفاری ساخته شده از فولادهای آلیاژی یا غیر آلیاژی با کد نامگذاری ۷۲۲۸ را در ماه اکتبر ۲۰۲۳ به ۰.۸۸ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات این محصولات در اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به ماه قبل ۰.۵ درصد کاهش یافته است. باید توجه داشت که هزینه واردات این محصولات به اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۱.۵۳ میلیون دلار گزارش شد که نسبت به ماه قبل ۳۵.۷ درصد کاهش یافته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند بزرگترین تامین کننده نبشی، پروفیل های شکل دار و ویژه ساخته شده از فولاد غیر آلیاژی در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۲۳ کشور ترکیه بوده است. بررسی ها نشان می دهد از نظر پولی کشور ترکیه حدود ۶۹.۸ درصد از محصولات فولادی نورد شده طویل مورد اوکراین را تامین کرد.

به نقل از چندین منبع خبری، از جمله صادرکنندگان اصلی میله های تابیده در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۲۳ شامل ترکیه و لهستان بودند. بررسی ها نشان می دهد از نظر پولی ترکیه حدود ۶۳ درصد و لهستان حدود ۲۰.۱ درصد از میله های تابیده مورد نیاز اوکراین را تامین کرده اند.

همچنین برخی تاجران اعلام کردند در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ آلمان حدود ۴۱.۲ درصد و ترکیه حدود ۱۹.۲ درصد از سایر أنواع میله های ساخته شده از فولادهای آلیاژی، میلگردهای توخالی و میلگردهای حفاری ساخته شده از فولادهای آلیاژی یا غیر آلیاژی مورد نیاز اوکراین را تامین کردند که مجموع محصولات تولید شده توسط این دو کشور به بیش از ۶۰  درصد رسید.

شکل زیر میزان واردات محصولات فولادی نورد شده طویل به اوکراین را در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد.

آندری گلوشچنکو، تحلیلگر مرکز GMK پیش از این پیش بینی کرده بود، که در درازمدت واردات فولاد نورد شده به اوکراین به ویژه در زمان بازسازی پس از جنگ افزایش خواهد یافت و منابع وارداتی منبع اصلی تامین نیاز داخلی خواهد بود. بررسی ها نشان می دهد در کوتاه مدت می توان انتظار داشت که حجم واردات محصولات فولادی نورد شده طویل به اوکراین در حد معینی تثبیت شود که محدودیت های لجستیکی موجود در شرایط جنگ را در نظر بگیرد.

در سال ۲۰۲۲ شرکت های فولادی اوکراین واردات محصولات فولادی نورد شده طویل را به ۹۶.۰۶  هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۷۰.۵ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

به نقل از برخی منابع خبری، هزینه واردات محصولات فولادی نورد شده طویل به اوکراین در سال ۲۰۲۲ با ۶۰.۶ درصد کاهش در سال به ۱۱۳.۶۵ میلیون دلار رسید.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۷۴۸.۹۵ هزار تن رسید که نسبت به شاخص سال ۲۰۲۱ حدود ۵۹.۷ درصد کاهش داشته است. باید توجه داشت از نظر پولی نیز میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۲۳.۸۴ میلیون دلار رسید که نسبت به سال قبل با کاهش ۵۴.۳ درصدی همراه بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.