دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ 17 شعبان 1445 Monday, 26 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین

شناسه : 80572 01 آذر 1402 - 13:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان قراضه فولادی جمع آوری شده توسط اوکراین در ماه اکتبر 2023 حدود 6.9 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت.
کاهش جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان قراضه فولادی جمع آوری شده توسط اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۶.۹ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت.

* بررسی میزان قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین

به گزارش آرتان پرس، داده های انجمن فلزات اوکراین (UAVtormet) نشان می دهد در اکتبر ۲۰۲۳، حجم جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین به ۱۱۵ هزار تن رسید. این در حالی است که حجم جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۶.۹ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. باید توجه داشت که حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۲.۵ برابر نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

شکل زیر میزان واردات و صادرات در بازار قراضه فولادی اوکراین را در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۰ نوامبر) اعلام کردند میزان تحویل داخلی مواد خام به کارخانه های فولادی در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۷.۹ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ بالغ بر ۱۵.۸ هزار تن گزارش شده است. این در حالی است که میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۶.۲ درصد افزایش داشته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین به خارج از کشور در اکتبر ۲۰۲۳ در مقایسه با اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۶.۳ برابر افزایش یافته است.

به نقل از برخی تاجران، عرضه قراضه فولادی به شرکت های فولادی اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۹۳.۸ هزار تن اعلام شده است. این در حالی است که میزان عرضه قراضه فولادی به شرکت های فولادی اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به ماه قبل ۷.۹ درصد کاهش یافته و نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۲.۰۳ برابر شده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ به ۹۹۳ هزار تن رسید.  این در حالی است که حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین در مدت ذکر شده با افزایش حدود ۱۳.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

به نقل از برخی تاجران، میزان صادرات مواد خام در اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۱۴۶.۹ هزار تن بوده که نسبت به سال قبل ۳.۹ برابر شده است. بررسی ها نشان می دهد میزان واردات مواد خام به اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۰.۹ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۵۵ درصد افت داشته است.

فعالان بازار اعلام کردند میزان عرضه قراضه فولادی به کارخانه های فولاد اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ به ۷۹۶.۸ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان عرضه قراضه فولادی به کارخانه های فولاد اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ با ۰.۶ درصد کاهش نسبت به سال قبل همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، ذخایر فن ‌آوری قراضه فولادی در شرکت‌ های فولادی تا ۱ نوامبر ۲۰۲۳ بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تن تخمین زده می ‌شود. باید توجه داشت که نیازهای تکنولوژیکی تخمینی فولادسازان در قراضه فولادی با بیش از ۶.۱ درصد به طور کامل برآورده شده است.

در این میان معامله گران در روز دوشنبه (۲۰ نوامبر) گزارش دادند انجمن فلزات اوکراین (UAVtormet) پیش بینی می کند که جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین در سال ۲۰۲۳ بین ۱.۲۵ تا ۱.۳ میلیون تن خواهد بود. همچنین باید توجه داشت که میزان تامین مواد اولیه داخلی در کارخانه‌ های فولادی اوکراین در سطح ۱ تا ۱.۰۵ میلیون تن خواهد بود.

 در گزارش منتشر شده توسط انجمن فلزات اوکراین (UAVtormet) اعلام شد که در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۲۳، افزایش حجم جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین مشاهده می شود. باید توجه داشت که این روند به دلیل فعالیت بالای تجاری در بازار به دلیل افزایش قیمت خرید برخی از واحدهای فولادی در ماه های گذشته و همچنین فعالیت فعال صادراتی است.

حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال ۲۰۲۱ به ۹۹۶.۷ هزار تن رسید. این در حالی است که حجم قراضه فولادی جمع آوری شده در اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۷۵.۹ درصد نسبت به سال قبل افت داشته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند کاهش صادرات مواد خام از اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۵۳.۶ هزار تن رسید که نسبت به سال قبل با کاهش ۱۱.۴ برابری همراه بوده است.

بررسی ها نشان می دهد میزان واردات مواد خام به اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۱.۸ هزار تن رسید که نسبت به سال قبل با کاهش ۹۲.۱ درصدی همراه بوده است. باید توجه داشت که میزان عرضه داخلی مواد اولیه به کارخانه‌ های فولادسازی داخلی اوکراین در سال ۲۰۲۲  به ۸۹۵.۷ هزار تن رسید که نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش ۷۳ درصد را تجربه کرده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.