پنجشنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ 25 جماد أول 1445 Thursday, 7 December , 2023 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  آبان ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « مهر   آذر »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  افزایش صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین

  شناسه : 80577 30 آبان 1402 - 13:00
  با توجه به داده های منتشر شده، فولادسازان مستقر در اوکراین میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل را در ماه اکتبر 3.4 درصد نسبت به ماه قبل افزایش دادند.
  افزایش صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، فولادسازان مستقر در اوکراین میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل را در ماه اکتبر ۳.۴ درصد نسبت به ماه قبل افزایش دادند.

  * بررسی میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین

  به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳، صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل را به ۴۱.۸۲ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۳.۴ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

  فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۰ نوامبر) اعلام کردند طبق بررسی های انجام شده، هزینه صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۲۹.۸۲ میلیون دلار اعلام شده است. این در حالی است که هزینه واردات این محصولات به اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ با افزایش ۴.۱ درصدی نسبت به ماه قبل همراه بوده است. 

  به نقل از چندین منبع خبری، اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ هزینه صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل را حدود ۵۹.۹ درصد نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ کاهش داد. همچنین بررسی ها نشان می دهد حجم صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۵۴.۴ درصد کاهش یافته است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند بر اساس نتایج اعلام شده برای ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، اوکراین ۴۲۸.۳۴ هزار تن محصولات فولادی نورد شده طویل به ارزش ۳۲۷.۸۲ میلیون دلار صادر کرد. بررسی ها نشان می دهد درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین به خارج از کشور در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۸.۸ درصد و حجم تحویل ۳۵.۳ درصد کاهش داشته است.

  به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ محصولاتی از جمله میلگرد فولادی و میله های نورد گرم فولادی با کد نامگذاری  ۷۲۱۳ بیشترین میزان صادرات را در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ از اوکراین داشته اند. باید توجه داشت که میزان صادرات این محصولات در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ از اوکراین حدود ۱۷۳.۸ هزار تن به ارزش ۱۱۰.۳۱ میلیون دلار بوده است.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۱۸.۴۵ هزار تن میلگرد فولادی و میله های نورد گرم فولادی با کد نامگذاری ۷۲۱۳ را صادر کرد که دارای ارزش ۱۰.۶۶ میلیون دلار بوده است. باید توجه داشت که میزان صادرات محصولات ذکر شده از اوکراین در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل، از نظر حجم حدود ۲.۲ برابر شده و از نظر پولی ۲.۱ برابر شده است.

  منابع خبری اعلام کردند میزان صادرات مفتول کربن فولادی با کد نامگذاری ۷۲۱۷ از اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۱۰۴.۷ هزار تن به ارزش ۹۴.۱۳ میلیون دلار بوده است.

  بررسی ها نشان می دهد، اوکراین در ماه اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۱۱ هزار تن مفتول کربن فولادی با کد نامگذاری ۷۲۱۷  صادر کرد که دارای ارزش ۸.۵ میلیون دلار بوده است. توجه داشت که میزان صادرات محصولات ذکر شده از اوکراین در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل، از نظر حجم حدود ۲.۸ درصد و از نظر پولی ۳.۹ درصد کاهش یافته است.  

  فعالان بازار اعلام کردند سه پیشرو در میان انواع محصولات فولادی طویل نورد شده از نظر حجم صادرات از اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ شامل سایر میله ‌های فولاد کربنی بدون پردازش با کد نامگذاری ۷۲۱۴ بوده است. بررسی ها نشان می دهد حجم واردات محصولات ذکر شده با کد نامگذاری ۷۲۱۴ در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۹۲.۹ هزار تن به مبلغ ۵۴.۶۶ میلیون دلار بوده است.

   به نقل از چندین منبع خبری، شرکت های فولادی مستقر در اوکراین سایر میله ‌های فولاد کربنی بدون پردازش با کد نامگذاری ۷۲۱۴ را در ماه اکتبر ۲۰۲۳ به ۶.۰۲ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات این محصولات در اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به ماه قبل ۵۱.۷ درصد کاهش یافته است. باید توجه داشت که هزینه صادرات این محصولات از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۳.۶ میلیون دلار گزارش شد که نسبت به ماه قبل ۵۰.۲ درصد کاهش یافته است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند بزرگترین مصرف کنندگان میلگرد فولادی و میله های نورد گرم فولادی در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۲۳ کشورهای رومانی و لهستان بودند. بررسی ها نشان می دهد در مدت ذکر شده از نظر پولی کشورهای رومانی و لهستان به ترتیب ۴۲.۶ درصد و ۲۵.۷  درصد از محصولات فولادی نورد شده طویل ساخته شده در اوکراین را خریداری کردند.

  همچنین برخی تاجران اعلام کردند در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ لهستان حدود ۳۸.۵ درصد و آلمان حدود ۲۰.۶ درصد از کلاف میلگرد فولادی ساخته شده در اوکراین را مصرف کردند که مجموع محصولات خریداری شده توسط این دو کشور به بیش از ۶۰ درصد رسید.

  به نقل از چندین منبع خبری، از جمله خریداران اصلی سایر أنواع میلگرد و کلاف میلگرد فولادی تولید شده در اوکراین در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۲۳ شامل مولداوی و عراق بودند. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ از نظر پولی مولداوی حدود ۲۴.۱ درصد و عراق حدود ۲۹.۴ درصد از محصولات ذکر شده تولید شده در اوکراین را خریداری کرده اند.

  شکل زیر میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین را در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد.

  در سال ۲۰۲۲ شرکت های فولادی اوکراین صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل را به ۷۴۸.۹۵ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۵۹.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

  به نقل از برخی منابع خبری، درآمد حاصل از صادرات محصولات فولادی نورد شده طویل از اوکراین در سال ۲۰۲۲ با ۵۵ درصد کاهش در سال به ۶۹۳.۵۳ میلیون دلار رسید.

  همچنین تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۲۰ نوامبر) اعلام کردند میزان صادرات میله های نورد گرم و میلگرد فولادی با کد نامگذاری ۷۲۱۳ از اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۴۰۶.۶ هزار تن رسید که نسبت به شاخص سال ۲۰۲۱ حدود ۵۶.۱ درصد کاهش داشته است. باید توجه داشت از نظر پولی نیز میزان صادرات میله های نورد گرم و میلگرد فولادی با کد نامگذاری ۷۲۱۳ از اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۳۱۰ میلیون دلار رسید که نسبت به سال قبل با کاهش ۵۴.۲ درصدی همراه بوده است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  /**/