چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش تولید محصولات فولادی ترکیه

شناسه : 80723 07 آذر 1402 - 15:00
با توجه به داده های منتشر شده، ترکیه میزان تولید محصولات فولادی را در ماه اکتبر 2023 حدود 2.6 درصد نسبت به ماه قبل افزایش داد.
افزایش تولید محصولات فولادی ترکیه
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، ترکیه میزان تولید محصولات فولادی را در ماه اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۲.۶ درصد نسبت به ماه قبل افزایش داد.

* بررسی میزان تولید محصولات فولادی ترکیه

به گزارش آرتان پرس، داده های منتشر شده در وب سایت انجمن جهانی فولاد نشان می دهد در اکتبر  ۲۰۲۳، شرکت های فولادی ترکیه میزان تولید محصولات فولادی را به ۲.۹۶۵ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۲.۶ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است. بنابراین باید توجه داشت که  فولادسازان مستقر در ترکیه میزان تولید محصولات فولادی را به بالاترین سطح خود از ژوئن ۲۰۲۲ رسانده است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۷ نوامبر) اعلام کردند فولادسازان ترکیه در اکتبر ۲۰۲۳ میزان تولید محصولات فولادی را حدود ۴.۱ درصد نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ افزایش دادند.

به نقل از چندین منبع خبری، در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، شرکت های فولادی ترکیه میزان تولید محصولات فولادی را به ۲۷.۴۵ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۸.۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

شکل زیر میزان تولید محصولات فولادی ترکیه را در ۹ ماه نخست ۲۰۲۳ و در ماه سپتامبر نشان می دهد.

در این میان معامله گران گزارش دادند میانگین تولید ماهانه محصولات فولادی در ترکیه در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ به ۲.۷۴ میلیون تن رسیده است. این در حالی است که تولید ماهانه محصولات فولادی در ترکیه در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ با کاهش ۸.۷۶ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

به نقل از برخی تاجران، از اکتبر ۲۰۲۳، ترکیه قیمت عمده گاز طبیعی عمده برای شرکت های صنعتی بزرگ را ۲۰ درصد نسبت به ماه آگوست افزایش داده است. علاوه بر این باید توجه داشت که این کشور تعرفه های برق را ۲۰ درصد افزایش داده است که فشار بیشتری بر صنعت فولاد کشور وارد می کند.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند آخرین باری که ترکیه قیمت گاز طبیعی را افزایش داد در سپتامبر سال ۲۰۲۲ بود. باید توجه داشت که در آن زمان، تعرفه قیمت گاز طبیعی در ترکیه ۵۰ درصد در میان افزایش تقاضا به دلیل تهاجم نظامی روسیه، بزرگترین تامین کننده گاز به اروپا، افزایش یافت. باید توجه داشت که این روند تا پایان سال ادامه داشت، اما در فوریه ۲۰۲۳، شرکت خط لوله نفت ترکیه BOTAŞ  کاهش ۱۳.۳ تا ۱۷.۲ درصدی قیمت گاز طبیعی را برای شرکت‌ های بزرگ صنعتی اعلام کرد. پس از آن تعدیل قیمت گاز طبیعی در ماه مارس و آوریل ۲۰۲۳ انجام شد.

به نقل از برخی منابع خبری، کاهش قیمت گاز طبیعی در ترکیه در ماه مارس ۲۰۲۳ به ۲۰.۹۵ تا  26.12 درصد و در ماه آوریل ۲۰۲۳ به ۲۰.۰۱ درصد رسید. باید توجه داشت که پس از ماه آوریل ۲۰۲۳ تعرفه گاز طبیعی در ترکیه ثابت ماند.

علاوه بر این، در پایان سال ۲۰۲۲، تنظیم کننده بازار انرژی ترکیه کاهش ۱۶ درصدی قیمت برق برای مصرف کنندگان صنعتی را اعلام کرد.

فعالان بازار اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی ترکیه در سال ۲۰۲۲ به ۳۵.۱ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی توسط شرکت های فولادی در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۲.۹ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، TCUD انتظار داشت میزان تولید محصولات فولادی در ترکیه در سال ۲۰۲۲ بیش از ۱۳ درصد نسبت به سال قبل کاهش یابد. باید توجه داشت که فولادسازان مستقر در ترکیه در طول سال ۲۰۲۲ حدود ۱۹.۶ میلیون تن محصولات فولادی صادر کردند که ۱۷.۷ درصد کمتر از سال قبل است. بررسی ها نشان می دهد عوامل اصلی کاهش تولید محصولات فولادی در ترکیه، افزایش هزینه های تولید و کاهش تقاضای جهانی فولاد است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

/**/