چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش واردات محصولات فولادی روسیه به اتحادیه اروپا

شناسه : 80730 07 آذر 1402 - 13:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی روسیه به اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر 2023 حدود 33.6 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.
کاهش واردات محصولات فولادی روسیه به اتحادیه اروپا
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی روسیه به اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۳۳.۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

* بررسی میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا

به گزارش آرتان پرس، داده های Eurostat نشان می دهد اتحادیه اروپا در سپتامبر ۲۰۲۳ میزان واردات محصولات فولادی از روسیه را به ۲۸۵.۲ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی از روسیه به اروپا در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود  ۳۳.۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. همچنین بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا میزان واردات محصولات فولادی از روسیه را در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۴.۲ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲ افزایش داده است.  

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۷ نوامبر) اعلام کردند سهم عمده واردات محصولات فولادی نیمه تمام روسیه به اتحادیه اروپا در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۵۴.۶ درصد از کل عرضه را به خود اختصاص داده است.

به نقل از چندین منبع خبری، هزینه واردات محصولات فولادی تولید شده در روسیه توسط مصرف کنندگان اروپایی در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۳۲.۱ میلیون یورو بوده است. این در حالی است که هزینه واردات محصولات فولادی تولید شده در روسیه توسط مصرف کنندگان اروپایی در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۳۲.۵ درصد کمتر از آگوست ۲۰۲۳ و ۱۱.۱ درصد کمتر از سپتامبر ۲۰۲۲ گزارش شده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند محصولات نیمه تمام سهم عمده ای از واردات را به خود اختصاص داده اند و میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به اروپا در سپتامبر ۲۰۲۳ به ۱۵۵.۸ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان واردات چنین محصولاتی از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر حدود ۴۹.۱ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت و حدود ۱۱.۷ درصد نسبت به سال قبل افت کرد.

به نقل از چندین منبع خبری، بیشتر محصولات فولادی نیمه تمام تولید شده توسط روسیه در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ به بلژیک ارسال شد. بررسی ها نشان می دهد میزان صادرات محصولات فولادی نیمه تمام فولاد تولید شده توسط روسیه به بلژیک در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۲۳.۸ هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۳ درصد افت داشته است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان سنگ آهن تحویل داده شده از روسیه به اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۲.۹ هزار تن گزارش شد. این در حالی است که میزان سنگ آهن تحویل داده شده از روسیه به اتحادیه اروپا در مدت ذکر شده نسبت به ماه قبل ۷۲.۲ درصد و نسبت به سال قبل ۸۲.۷ درصد افت داشته است.

به نقل از برخی تاجران، میزان واردات آهن خام روسیه به اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۱۷.۱۵ هزار تن بود که ۱۰.۳ درصد کمتر از ماه قبل بوده و نسبت به سال قبل ۲.۱ برابر شده است. بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۶.۰۴ هزار تن فروآلیاژ از روسیه وارد کرده است که نسبت به ماه قبل با افزایش ۶۱.۱ درصدی همراه بوده و نسبت به سال قبل ۲.۹ برابر شده است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۷ نوامبر) اعلام کردند اتحادیه اروپا در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۳.۳ هزار تن قراضه فولادی از روسیه وارد کرده است که نسبت به ماه قبل حدود ۱۰.۵ درصد رشد داشته است.

منابع خبری اعلام کردند مصرف کنندگان اصلی محصولات MMC تولید شده در روسیه در سپتامبر ۲۰۲۳ شامل کشورهای زیر بوده است:

  • طبق بررسی های انجام شده، مصرف کننده اصلی سنگ آهن تولید شده در روسیه، کشور اسلواکی می باشد که در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۲.۹ هزار تن از این محصول را از روسیه خریداری کرده است. باید توجه داشت که میزان واردات سنگ آهن از روسیه به اسلواکی در سپتامبر ۲۰۲۳ با کاهش ۸۰ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.
  • با توجه به داده های منتشر شده، کشور ایتالیا اصلی ترین مصرف کننده چدن تولید شده در روسیه بود که در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۰۷.۷۳ هزار تن از این محصول را از روسیه وارد کرده است. بررسی ها نشان می دهد میزان واردات چدن از روسیه به ایتالیا در سپتامبر ۲۰۲۳ با افزایش ۲.۴ برابری نسبت به سال قبل همراه بوده است.
  • منابع خبری اعلام کردند کشور هلند در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۵.۳۴ هزار تن از فروآلیاژ تولید شده در روسیه را خریداری کرده است. این در حالی است که میزان واردات فروآلیاژ از روسیه به هلند در سپتامبر ۲۰۲۳ با افزایش ۴.۹ برابری نسبت به سال قبل همراه بوده است.
  • با توجه به داده های منتشر شده، کشور لیتوانی اصلی ترین مصرف کننده قراضه فولادی تولید شده در روسیه بود که در سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۳.۱۳ هزار تن از این محصول را از روسیه وارد کرده است. بررسی ها نشان می دهد در سپتامبر ۲۰۲۲ هیچ محموله قراضه فولادی از روسیه به لیتوانی وارد نشده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳، اتحادیه اروپا واردات مواد خام فولادی از روسیه را به ۳.۹۴ میلیون تن رسانده است. این در حالی است که میزان واردات مواد خام فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ۹ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۳۹ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، هزینه های واردات مواد خام فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ به ۱.۹۷ میلیارد یورو رسیده است. این در حالی است که هزینه واردات مواد خام فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ۹ ماه نخست ۲۰۲۳ با کاهش ۳۹ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان واردات محصولات فولادی نیمه تمام از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ با ۲۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۲.۳۸ میلیون تن رسید. همچنین بررسی ها نشان می دهد میزان واردات سنگ آهن از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ نیز با ۸۵.۵ درصد کاهش در سال به ۳۲۴.۴۶ هزار تن رسید.

به نقل از چندین منبع خبری، اتحادیه اروپا در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۳۴ هزار تن فروآلیاژ از روسیه وارد کرد که با کاهش ۷۱.۹ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که میزان واردات قراضه فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ با کاهش ۶۴.۸ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده و به ۲۶.۷۴ هزار تن رسید.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۷ نوامبر) اعلام کردند اتحادیه اروپا در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۱.۱۷ میلیون تن آهن خام از روسیه وارد کرد که افزایش ۳۲.۴ درصدی نسبت به سال قبل را تجربه کرده است.

به نقل از برخی تاجران، با وجود تحریم های اعمال شده علیه روسیه، مجتمع معدنی و فولاد فدراسیون روسیه همچنان از صادرات محصولات فولادی به اتحادیه اروپا سود قابل توجهی دریافت می کند. اگرچه این ارقام نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش قابل توجهی داشته است و میزان صادرات محصولات فولادی در سال گذشته ۷.۹۲ میلیون تن به مبلغ ۳.۸۷ میلیارد یورو بوده است، اما میزان تحویل چنین محصولاتی همچنان در سطح بالایی باقی مانده است.

شکل زیر میزان واردات سنگ آهن و محصولات فولادی از روسیه به اتحادیه اروپا را در سپتامبر ۲۰۲۳ نشان می دهد.

با وجود تحریم‌ها روسیه همچنان راه‌ هایی دارد که به آن اجازه می‌ دهد محصولات فولادی را به کشورهای اتحادیه اروپا صادر کند.

Yuriy Ryzhenkov مدیر عامل گروه Metinvest در مصاحبه با نشریه ایتالیایی Corriere della Sera اظهار کرد:

صنعت فولاد روسیه از نظر سهم بازار در شرایط سختی قرار گرفته است. در اکتبر ۲۰۲۲، اتحادیه اروپا هشتمین بسته تحریمی را علیه روسیه معرفی کرد که شامل جمله ممنوعیت عرضه محصولات فولادی به اتحادیه اروپا بود. با این حال، یک تعویق دو ساله برای تولید کنندگان مستقر در روسیه در مورد عرضه محصولات نیمه تمام به اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است.

همچنین به نقل از چندین منبع خبری، اخیراً، در چارچوب یازدهمین بسته تحریم ها علیه فدراسیون روسیه، اتحادیه اروپا محدودیت های واردات کالاهای فولادی به این اتحادیه را تقویت کرده است. باید توجه داشت که الزامات جدید از ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ اجرایی خواهد شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

/**/