چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

وضع تعرفه بر واردات کویل نورد گرم فولادی از چین، هند، ژاپن و روسیه به ترکیه

شناسه : 80995 30 دی 1402 - 9:00
با توجه به داده های منتشر شده، ترکیه اقدامات اولیه تعرفه واردات کویل نورد گرم فولادی از چین، هند، ژاپن و روسیه را وضع کرده است.
وضع تعرفه بر واردات کویل نورد گرم فولادی از چین، هند، ژاپن و روسیه به ترکیه
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، ترکیه اقدامات اولیه تعرفه واردات کویل نورد گرم فولادی از چین، هند، ژاپن و روسیه را  وضع کرده است.

* بررسی تعرفه واردات کویل نورد گرم فولادی به ترکیه

به گزارش آرتان پرس، فعالان بازار در حاشیه یک کنفرانس صنعتی در استانبول در هفته گذشته عنوان کردند صنعت فولاد ترکیه در انتظار وضع عوارض موقت ضد دامپینگ بر روی واردات کویل نورد گرم فولادی از چین، ژاپن، هند و فدراسیون روسیه است.

فعالان بازار در روز جمعه (۱ دسامبر) اعلام کردند تحقیقات ضد دامپینگ در حال حاضر علیه واردات کویل نورد گرم فولادی از این کشورها در حال انجام است. انتظار می رود که اقدامات اولیه ممکن است در اوایل دسامبر تا ژانویه برای مقابله با رشد واردات به ترکیه، به ویژه از چین، ارائه شود. در عین حال، بخشی از بازار نسبت به سرعت انجام اقدامات ضد دامپینگ  برای واردات کویل نورد گرم فولادی از کشورهای ذکر شده تردید دارند.

به نقل از چندین منبع خبری، وزارت بازرگانی ترکیه اعلام کرد که طبق مفاد قانون، ممکن است در طول تحقیقات تصمیم به اعمال یک اقدام موقت گرفته شود و تکالیف نهایی به صورت ماسبق اعمال شود.

در این میان به گفته فعالان بازار، در صورت تصمیم مقامات برای اعمال عوارض ضد دامپینگ بر واردات کویل نورد گرم فولادی از چین، ممکن است این شاخص بین ۱۰ تا ۲۰ درصد باشد.

به نقل از برخی تاجران، در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳، میزان واردات کویل نورد گرم فولادی (HRC) به ترکیه در محدوده ۷.۴ میلیون تن گزارش شد. باید توجه داشت که میزان واردات کویل نورد گرم فولادی (HRC) به ترکیه در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ حدود ۹.۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد این افزایش به دلیل جهش عرضه از چین به میزان ۲.۴ میلیون تن گزارش شده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند تهدید عوارض، خریداران و بازرگانان مستقر در ترکیه را بر آن داشت تا برای تامین نیازهای خرید خود، به ویژه از تایلند و مالزی، به دنبال منابع دیگری برای واردات باشند.

* کارخانه های فولادی ترکیه تحت تأثیر تقاضای پایین قرار دارند

به نقل از برخی تاجران، سال آینده، مالزی ظرفیت تولید محصولات فولادی نورد شده تخت جدید را به میزان ۴.۵ میلیون تن در سال راه اندازی خواهد کرد که انتظار می رود در ترکیه مورد توجه قرار گیرد.

فعالان بازار در روز جمعه اعلام کردند در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، استفاده از ظرفیت محصولات فولادی ترکیه به ۵۵ درصد کاهش یافت. این در حالی است که میزان استفاده از ظرفیت محصولات فولادی ترکیه در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۶۵.۴ درصد گزارش شده بود.

به نقل از برخی بازرگانان، کارخانه های فولادی ترکیه تحت تأثیر تقاضای پایین برای فولاد و حاشیه سود ضعیف قرار دارند. در نتیجه بررسی ها نشان می دهد میزان تولید محصولات فولادی در ترکیه در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ به ۲۷.۵ میلیون تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۸.۸ درصدی همراه می باشد.

میزان تولید محصولات فولادی در ترکیه در سال ۲۰۲۲ به ۳۵.۱ میلیون تن رسیده بود. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در ترکیه در سال ۲۰۲۲ کاهش ۱۲.۹ درصدی را کاهش نسبت به سال ۲۰۲۱ تجربه کرده است.

فعالان بازار اعلام کردند TCUD پیش بینی کرده بودند که میزان تولید محصولات فولادی در ترکیه در سال ۲۰۲۳ بیش از ۱۳ درصد کاهش یابد. به نقل از چندین منبع خبری، فولادسازان مستقر در ترکیه در طول سال ۲۰۲۲ حدود ۱۹.۶ میلیون تن محصولات فولادی صادر کردند که ۱۷.۷ درصد کمتر از سال قبل بوده است.

به نقل از برخی تاجران، عوامل اصلی کاهش تولید محصولات فولادی در ترکیه در سال ۲۰۲۲ شامل افزایش هزینه های تولید و کاهش تقاضای جهانی فولاد بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

/**/