شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ 5 شوال 1445 Saturday, 13 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش تولید فولاد ایران در سه ماه نخست ۲۰۱۷ و ماه مارس

شناسه : 810 03 اردیبهشت 1396 - 9:36

سایت انجمن جهانی فولاد گزارش داد: میزان تولید فولاد ایران در سه ماه نخست و همچنین ماه سوم ۲۰۱۷ میلادی(مارس) به ترتیب ۱۲.۷درصد و ۱۸درصد افزایش یافت.

پ
پ

به گزارش مرکزفولادایرانیان و به نقل از ایمیدرو، بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه مارس ۲۰۱۷ میلادی یک میلیون و ۵۸۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک میلیون و ۳۳۶ هزار تن بود.

همچنین ایران طی ۳ ماه نخست ۲۰۱۷میلادی، ۴ میلیون و ۵۷۹ هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۴ میلیون و ۶۱ هزار تن)، ۱۲.۷ درصد رشد نشان می دهد.

میزان تولید ۶۷ کشور تولید کننده فولاد خام در در ۳ ماهه نخست ۲۰۱۷، ۴۱۰ میلیون و ۵۴۸ هزار تن فولاد تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۵.۷ درصد رشد تولید داشت. چین با ۲۰۱ میلیون و ۹۹ هزار تن، بزرگترین تولید کننده فولاد خام بوده که ۴۹ درصد تولید فولاد جهانی را به خود اختصاص داده است.

چین تولید را کاهش نداد

این کشور در حالی که پیشتر وعده داده بود تولید فولاد را کاهش خواهد داد، در سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۴.۶درصد و در ماه مارس ۱.۸درصد تولید فولاد افزایش داد.

فولادسازان بزرگ دیگر جهانی پس از چین به ترتیب شامل ژاپن (۲۶ میلیون و ۲۲۸ هزار تن)، هند (۲۵ میلیون و ۷۶۲ هزار تن)، آمریکا (۲۰ میلیون و ۴۰۱ هزار تن)، روسیه (۱۷ میلیون و ۹۵۳ هزار تن)، کره جنوبی (۱۷ میلیون و ۲۵۵ هزار تن) و آلمان (۱۰ میلیون و ۹۸۰ هزار تن) است.

کلید واژه ها : فولاد –

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.