چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ 19 شعبان 1445 Wednesday, 28 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

بهبود جو صنعت فولاد ایالات متحده امریکا

شناسه : 81131 22 آذر 1402 - 12:00
با توجه به داده های منتشر شده، جو صنعت فولاد ایالات متحده امریکا در میان افزایش قیمت ها بهبود یافته و انتظار می رود این روند ادامه یابد.
بهبود جو صنعت فولاد ایالات متحده امریکا
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، جو صنعت فولاد ایالات متحده امریکا در میان افزایش قیمت ها بهبود یافته و انتظار می رود این روند ادامه یابد.

* بررسی جو صنعت فولاد ایالات متحده امریکا

به گزارش آرتان پرس، نتایج یک نظرسنجی از تولید کنندگان، توزیع کنندگان، معامله گران و مصرف کننده های نهایی محصولات فولادی مستقر در ایالات متحده که توسط S&P Global انجام شده است، نشان می دهد در میان افزایش قیمت انواع مختلف محصولات فولادی، جو بازار در صنعت فولاد ایالات متحده امریکا همچنان رو به بهبود است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۱۱ دسامبر) اعلام کردند کاهش عرضه و افزایش در انجام سفارش باعث تثبیت قیمت محصولات فولادی در ایالات متحده امریکا شد.

به نقل از چندین منبع خبری، در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۷۱.۸ درصد از پاسخ دهندگان انتظار داشتند که قیمت محصولات فولادی نورد شده در این ماه افزایش یابد. این در حالی است که در ماه نوامبر حدود ۶۸.۶ درصد از پاسخ دهندگان انتظار افزایش قیمت محصولات فولادی نورد شده در این کشور را داشتند. همچنین باید توجه داشت که حدود ۱۷.۹ درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند که این افزایش قابل توجه خواهد بود. بررسی ها نشان می دهد تنها ۲.۱ درصد از پاسخ دهندگان احتمال کاهش جزئی قیمت محصولات فولادی نورد شده را در ماه دسامبر پیش بینی کرده بودند.

در این میان معامله گران گزارش دادند نسبت کسانی که انتظار دارند قیمت محصولات فولادی افزایش یابد، از اوایل اکتبر ۲۰۲۳ به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. باید توجه داشت که اوایل اکتبر زمانی بود که کارخانه‌ های فولاد آمریکا آخرین سری افزایش قیمت ‌ها را آغاز کرده بودند.

به نقل از برخی تاجران، کاهش عرضه در بازار اسپات و طولانی ‌تر شدن زمان عرضه به فولادسازان اجازه داد تا جای پای خود را در بازار به دست آورند. بررسی ها نشان می دهد قیمت کویل نورد گرم فولادی (HRC) در ایالات متحده امریکا در هفته اول دسامبر به ۱۰۹۰ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت اعلام شده برای کویل نورد گرم فولادی در ایالات متحده امریکا از پایین ترین سطح ثبت شده در اواخر سپتامبر که برابر ۶۹۰ دلار در هر تن بود، افزایش یافته است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند انتظار می رود سفارشات کویل نورد گرم فولادی ایالات متحده امریکا در اواخر ژانویه یا فوریه تحویل داده شوند. باید توجه داشت که کارخانه ‌های فولادی مستقر در ایالات متحده تقاضای ثابتی را برای انواع مختلف محصولات فولادی تخت و افزایش تقاضا برای محصولات فولادی با ارزش افزوده بالا در بخش خودرو گزارش می ‌کنند.

به نقل از چندین منبع خبری، منابع خریدار اعلام کردند با این حال فعالیت در بازار اسپات در ایالات متحده امریکا به طور کلی ضعیف باقی مانده است. باید توجه داشت که خریداران همچنان به دلیل افزایش قیمت های اخیر تمایلی به ذخیره موجودی ندارند و بیشتر روی تن قراردادی متمرکز هستند.

فعالان بازار اعلام کردند بر اساس نظرسنجی انجام شده از تولید کنندگان، توزیع کنندگان، معامله گران و مصرف کننده های نهایی محصولات فولادی مستقر در ایالات متحده امریکا، حدود ۵۶.۴ درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند که تولید محصولات فولادی در ماه دسامبر (در مقایسه با ۶۰ درصد در نوامبر) بدون تغییر باقی خواهد ماند. باید توجه داشت که به طور کلی، ۳۳.۳ درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند که در ماه دسامبر میزان تولید محصولات فولادی افزایش خواهد یافت.

به نقل از برخی منابع خبری، در مورد قیمت مواد خام، حدود ۹۷.۴ درصد از پاسخ دهندگان انتظار داشتند که قیمت مواد خام در دسامبر ۲۰۲۳ افزایش یافته یا بدون تغییر باقی بماند. این در حالی است که در ماه نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۹۷.۱ درصد از پاسخ دهندگان انتظار افزایش قیمت مواد خام را داشتند.

بررسی ها نشان می دهد در میان شرکت کنندگان در نظرسنجی انجام شده در ماه دسامبر، بیش از ۶۶ درصد افزایش جزئی را پیش بینی کردند، در حالی که ۱۷.۹ درصد افزایش قابل توجهی را برای قیمت مواد خام در ایالات متحده امریکا پیش بینی کردند.

فعالان بازار بر این باورند که قیمت قراضه فولادی در ایالات متحده امریکا احتمالاً در کوتاه مدت افزایش می یابد، زیرا تقاضای صادراتی برای این ماده خام از افزایش قیمت ها در بازار داخلی ایالات متحده حمایت کرده و همچنان ادامه دارد. یکی از پاسخ دهندگان خاطرنشان کرد که قراضه فولادی در ایالات متحده امریکا کمیاب است و قیمت ها باید افزایش یابد تا استفاده از قراضه های فولادی منسوخ شده در بازیافت ها افزایش یابد.

بررسی آژانس بین المللی رتبه بندی Fitch Ratings در مورد چشم انداز سال ۲۰۲۴ نشان می دهد که شاخص های اساسی شرکت های فولادی ایالات متحده ثابت باقی خواهند ماند. بررسی ها نشان می دهد عرضه جدید بازار با رشد تقاضای بیشتر مواجه خواهد شد و همچنان واردات را جایگزین تولید محصولات در داخل کشور خواهد کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.