چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ 19 شعبان 1445 Wednesday, 28 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش تولید محصولات فولادی چین

شناسه : 81274 25 آذر 1402 - 14:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید محصولات فولادی در چین در ماه نوامبر حدود 3.8 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.
کاهش تولید محصولات فولادی چین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید محصولات فولادی در چین در ماه نوامبر حدود ۳.۸ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

* بررسی میزان تولید محصولات فولادی در چین

به گزارش آرتان پرس، وب سایت رویترز با استناد به اداره ملی آمار چین (NBS) اعلام کرد چین میزان تولید محصولات فولادی در ماه نوامبر ۲۰۲۳ را به ۷۶.۱ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی چین در ماه نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۳.۸ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. باید توجه داشت که میزان تولید محصولات فولادی در کشور چین برای پنجمین ماه متوالی کاهش یافته است زیرا حاشیه سود کم و کاهش تقاضا باعث کاهش اشتیاق برای تولید در بسیاری از کارخانه های فولادی شده است.

فعالان بازار در روز گذشته (۱۵ دسامبر) اعلام کردند در مقایسه با نوامبر ۲۰۲۲، تولید محصولات فولادی در چین ۰.۴ درصد کاهش یافته است. بررسی ها نشان می دهد میانگین تولید روزانه محصولات فولادی در نوامبر ۲۰۲۳ در چین ۲.۵۴ میلیون تن بود که کمترین میزان از دسامبر ۲۰۲۲ اعلام شده است. باید توجه داشت که میانگین تولید روزانه محصولات فولادی در نوامبر ۲۰۲۳ با کاهش ۰.۴ درصدی نسبت به اکتبر ۲۰۲۳ همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، میانگین نرخ بهره برداری از ظرفیت کوره بلند در چین که حدود ۹۰ درصد از کل تولید فولاد کشور را تشکیل می دهد، در نوامبر ۲۰۲۳ به ۸۸.۶۱ درصد رسیده است. این در حالی است که شاخص اعلام شده در نوامبر ۲۰۲۳ با کاهش ۳.۱ درصدی نسبت به ماه قبل همراه بوده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند سودآوری کارخانه ‌های کوره قوس الکتریکی در ماه گذشته بهبود یافت و باعث جهش بهره‌ برداری از ۶۷ درصد در پایان اکتبر به ۸۶.۵ درصد در پایان نوامبر ۲۰۲۳ شد.

به نقل از برخی تجار، میزان تولید محصولات فولادی همچنین تحت تأثیر محدودیت‌ های مکرر و گسترده ‌تر در تولید کارخانه ‌ای در شمال چین در پاسخ به آلودگی شدید قرار گرفته است. تحلیلگران اعلام کردند که کل تولید محصولات فولادی ممکن است در ماه دسامبر بیشتر کاهش یابد زیرا هوای سرد فعالیت در بخش ساخت و ساز را مختل می کند و کارخانه ها اغلب برای تعمیر و نگهداری در طول ماه تعطیل می شوند.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳، چین میزان تولید محصولات فولادی را به ۹۵۲.۱۴ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی چین در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱.۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان تولید سالانه محصولات فولادی در جمهوری خلق چین طی سال ‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ به دلیل محدودیت ‌های تولید توسط مقامات کاهش یافت. باید توجه داشت که چنین محدودیتی هنوز در سال ۲۰۲۳ اعلام نشده است.

کشور چین در سال ۲۰۲۲ میزان تولید محصولات فولادی را به ۱.۰۱ میلیارد تن رساند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی توسط چین در سال ۲۰۲۲ حدود ۲.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است. بررسی ها نشان می دهد میزان تولید محصولات فولادی در کشور چین به دلیل رکود اقتصاد و رکود در بازار املاک و مستغلات کاهش یافت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.