چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ 19 شعبان 1445 Wednesday, 28 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین

شناسه : 81291 27 آذر 1402 - 10:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ماه نوامبر 2023 حدود 25.7 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.
افزایش صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ماه نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۲۵.۷ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

* بررسی میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین

به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد شرکت های متالورژی مستقر در اوکراین در نوامبر ۲۰۲۳، صادرات محصولات فولادی تخت را به ۱۳۰.۴ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۲۵.۷ درصد نسبت به اکتبر ۲۰۲۳ کاهش یافته است. بررسی ها نشان می دهد هزینه های صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در نوامبر ۲۰۲۳ به ۷۶.۲ میلیون دلار رسیده است که حدود ۲۱.۲ درصد نسبت به اکتبر ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز جمعه (۱۵ دسامبر) اعلام کردند شرکت های متالورژی اوکراین در نوامبر ۲۰۲۳ درآمد خود را از فروش محصولات فولادی تخت حدود ۲.۴ برابر در مقایسه با نوامبر ۲۰۲۲ افزایش دادند. باید توجه داشت که حجم صادرات سالانه محصولات فولادی تخت از اوکراین در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۲.۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، بر اساس نتایج ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳، اوکراین میزان صادرات محصولات فولادی تخت را به ۱.۰۲ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۳۵.۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

بررسی ها نشان می دهد هزینه صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ به ۶۸۶.۵ میلیون دلار رسیده است که حدود ۴۸.۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳، محصولات فولادی نورد گرم تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ بیشترین مقدار صادرات از اوکراین را بین بقیه محصولات داشتند. بررسی ها نشان می دهد میزان محصولات فولادی نورد گرم تخت صادر شده از اوکراین در ۱۱ ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۷۸۳.۹ هزار تن به مبلغ ۵۰۱.۷ میلیون دلار بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، در ماه نوامبر ۲۰۲۳ صادرات محصولات فولادی نورد گرم تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ از اوکراین به ۱۰۸.۸۴ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل ۳۰.۴ درصد رشد داشته است. باید توجه داشت که هزینه صادرات این محصولات توسط اوکراین در ماه نوامبر ۲۰۲۳ به ۶۰ میلیون دلار رسید که نسبت به اکتبر ۲۰۲۳ با افزایش ۲۵ درصدی همراه بوده است.  

همچنین تحلیل گران بازار نیز اعلام کردند در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ از اوکراین به ۱۸۱.۱ هزار تن رسید که دارای ارزش ۱۲۲ میلیون دلار بوده است.

به نقل از برخی تجار در ماه نوامبر ۲۰۲۳ میزان صادرات محصولات فولادی نورد سرد تخت با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ از اوکراین به ۱۴.۷۱ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل ۶.۶ درصد افت داشته است. باید توجه داشت که هزینه صادرات این محصولات توسط اوکراین در ماه نوامبر ۲۰۲۳ به ۹.۱۴ میلیون دلار رسید که نسبت به سپتامبر ۲۰۲۳ با افت ۱۲.۴ درصدی همراه بوده است.

فعالان بازار در روز جمعه (۱۵ دسامبر) اعلام کردند سه محصول برتر در میان انواع محصولات فولادی تخت از نظر صادرات از اوکراین در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳، شامل محصولات فولادی تخت پوشش دار، با پوشش گالوانیزه یا سایر پوشش ها با کد نامگذاری ۷۲۱۰ بوده که حدود ۵۱.۱۳ هزار تن به قیمت ۵۸.۸۱ میلیون دلار از اوکراین صادر شده است.

به نقل از برخی تجار، در ماه نوامبر ۲۰۲۳، میزان صادرات محصولات فولادی تخت پوشش دار، با پوشش گالوانیزه یا سایر پوشش ها با کد نامگذاری ۷۲۱۰ از اوکراین از نظر حجم حدود ۵.۶۴ هزار تن و از نظر پولی حدود ۵.۷۹ میلیون دلار بوده است. بررسی ها نشان می دهد میزان عرضه محصولات فولادی ذکر شده در ماه نوامبر ۲۰۲۳، از نظر حجم صادرات حدود ۳۰.۴ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته و از نظر پولی  حدود ۳۶.۸ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. 

به نقل از برخی تجار، در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ لهستان و بلغارستان از نظر پولی به ترتیب ۴۵.۵ درصد و ۱۸.۳ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر اوکراین را خریداری کردند.

بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳  لهستان، بلغارستان و پرتقال در مجموع بیش از ۶۰ درصد از محصولات فولادی تخت نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین را خریداری کردند. باید توجه داشت که در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ لهستان حدود ۳۱.۷ درصد، بلغارستان حدود ۱۶.۷ درصد و پرتقال حدود ۷.۹ درصد از محصولات فولادی تخت نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر تولید شده در اوکراین را مصرف کردند.

همچنین تحلیل گران بازار در روز جمعه (۱۵ دسامبر) اعلام کردند از جمله خریداران اصلی محصولات فولادی تخت نورد سرد پوشش دار تولید شده در اوکراین در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ کشور لهستان و رومانی بوده است که به ترتیب حدود ۷۳.۷ درصد و ۲۰.۶ درصد از محصولات تولید شده در اوکراین را در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ مصرف کرده ند.

 تصویر زیر میزان صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در سال ۲۰۲۳ را نشان می دهد.

به نقل از برخی تجار، با توجه به میانگین صادرات ماهانه محصولات فولادی تخت از اوکراین که بالغ بر ۹۲.۶۸ هزار تن در طی ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ بوده است، فولادسازان مستقر در اوکراین تا پایان سال ۲۰۲۳ بیش از ۱.۱ میلیون تن از محصولات فولادی تخت را به خارج از کشور ارسال خواهند کرد. این در حالی است که مقدار اعلام شده برای شاخص میزان صادرات ماهانه محصولات فولادی تخت از اوکراین در سال ۲۰۲۲  حدود ۱.۶۳ میلیون تن بود که در سال ۲۰۲۳ افت کرده است.

به نقل از برخی خریداران، لازم به ذکر است که در پی نتایج نوامبر ۲۰۲۳، شرکت های متالورژی اوکراین تولید محصولات فولادی نورد شده را به ۴۹۹ هزار تن رساندند. باید توجه داشت که میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین در نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱۴.۴ درصد نسبت به ماه قبل و ۱۲۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳، متالوژیست های مستقر در اوکراین حدود ۴.۸۶ میلیون تن محصولات فولادی نورد شده تولید کردند که  ۷.۲ درصد کمتر از سال قبل بوده است.

اوکراین در سال ۲۰۲۲، صادرات محصولات فولادی تخت را ۷۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۱.۶۳ میلیون تن رساند. این در حالی است که هزینه های صادرات محصولات فولادی تخت از اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۳۵ میلیارد دلار گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۷۳.۵ درصدی همراه بوده است.

بررسی ها نشان می دهد بزرگترین تامین کنندگان محصولات فولادی تخت مورد نیاز اوکراین در سال ۲۰۲۲ شامل لهستان، رومانی، ترکیه و بلغارستان بودند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.