شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ 14 محرم 1446 Saturday, 20 July , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  بهمن ۱۴۰۲
  ش ی د س چ پ ج
  « دی   اسفند »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  افزایش واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین

  شناسه : 82399 08 بهمن 1402 - 12:00
  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین در سال 2023 حدود 93.2 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
  افزایش واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین در سال  ۲۰۲۳ حدود ۹۳.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

  * بررسی میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین

  به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد در سال ۲۰۲۳، اوکراین میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد شده را به ۹۰۸.۲ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۹۳.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد هزینه واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین در در سال ۲۰۲۳ به ۱.۰۳ میلیارد دلار رسیده است که حدود ۴۸.۸ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

  فعالان بازار در روز شنبه (۲۷ ژانویه) اعلام کردند اوکراین در دسامبر ۲۰۲۳ واردات محصولات فولادی تخت نورد شده را به ۷۷.۱۵ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان واردات این محصولات به اوکراین در دسامبر ۲۰۲۳ در مقایسه با دسامبر ۲۰۲۲ با افزایش ۳۲.۱ درصدی همراه بوده است.

  به نقل از چندین منبع خبری، بررسی ها نشان می دهد هزینه واردات محصولات فولادی تخت نورد شده به اوکراین در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۷۹.۰۹ میلیون دلار بوده است که نسبت به نوامبر ۲۰۲۳ حدود ۱.۳ و نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود ۱۴.۶ درصد رشد داشته است.

  در این میان معامله گران گزارش دادند در سال ۲۰۲۳، محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش دار با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۱۰ بیشترین مقدار واردات به اوکراین را بین بقیه محصولات داشتند. بررسی ها نشان می دهد میزان محصولات فولادی تخت نورد شده پوشش دار وارد شده به اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۴۳۸.۰۸ هزار تن به ارزش ۵۱۴.۴۶ میلیون دلار بوده است.

  به نقل از برخی تاجران، در ماه دسامبر ۲۰۲۳ واردات محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش دار با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۱۰ به اوکراین به ۳۱.۰۴ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل ۳.۲ درصد کاهش یافته است. باید توجه داشت که هزینه خرید این محصولات توسط اوکراین در ماه دسامبر ۲۰۲۳ به ۳۳.۱۶ میلیون دلار رسید که نسبت به نوامبر ۲۰۲۳ با کاهش ۶.۳ درصدی همراه بوده است.

  طبق داده های منتشر شده، در سال ۲۰۲۳ اوکراین حدود ۳۱۳.۸۲ هزار تن محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش  با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ وارد کرد. بررسی ها نشان می دهد ارزش محموله های وارد شده به اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۲۶۹.۷۵ میلیون دلار بوده است.   

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۲۹.۹۱ هزار تن محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش  با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۸ به اوکراین وارد شد که نسبت به ماه قبل با افزایش ۵.۴ درصدی همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد ارزش محموله های وارد شده به اوکراین در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۲۳.۰۳ میلیون دلار بوده که نسبت به ماه قبل با افزایش ۲.۱ درصدی همراه بوده است.

  بررسی ها نشان می دهد سه محصول برتر در میان انواع محصولات فولادی نورد شده تخت از نظر واردات به اوکراین در سال ۲۰۲۳، محصولات فولادی تخت فولاد کربنی نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ بوده که در مدت ذکر شده حدود ۸۰.۰۳ هزار تن به قیمت ۶۹.۵ میلیون دلار به اوکراین وارد شده است.

  به نقل از برخی تاجران، در ماه دسامبر ۲۰۲۳، میزان عرضه محصولات فولادی تخت فولاد کربنی نورد سرد بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر و با کد نامگذاری ۷۲۰۹ به اوکراین حدود ۱۰.۸۳ هزار تن به مبلغ ۸.۳۵ میلیون دلار بوده است. باید توجه داشت که میزان عرضه این محصولات ذکر شده به اوکراین در ماه دسامبر ۲۰۲۳ از نظر حجم واردات نسبت به ماه قبل حدود ۲۰.۷ درصد افزایش یافته و از نظر پولی نسبت به ماه قبل ۱۳.۴ درصد رشد داشته است.

  فعالان بازار اعلام کردند بزرگترین تامین کنندگان محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش داده شده با عرض ۶۰۰ میلی متر در اوکراین در سال ۲۰۲۳ شامل چین، ترکیه و لهستان بودند. 

  به نقل از برخی تاجران، در سال ۲۰۲۳ چین، ترکیه و لهستان از نظر پولی به ترتیب ۲۲.۵ درصد، ۲۵.۷ درصد و ۱۵.۸ درصد محصولات فولادی نورد شده تخت پوشش داده شده با عرض ۶۰۰ میلی متر به اوکراین صادر کردند.

  بررسی ها نشان می دهد در سال ۲۰۲۳  ترکیه، اسلواکی و رومانی در مجموع بیش از ۷۰ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر مورد نیاز اوکراین را به این کشور صادر کردند. باید توجه داشت که در سال ۲۰۲۳ ترکیه حدود ۴۵.۷ درصد، اسلواکی حدود ۱۷.۹ درصد و رومانی حدود ۱۲.۵ درصد از محصولات فولادی تخت نورد گرم بدون پوشش با عرض ۶۰۰ میلی متر مورد نیاز اوکراین را تامین کردند.

  در این میان معامله گران گزارش دادند تامین کننده اصلی محصولات فولادی تخت نورد سرد بدون پوشش مورد نیاز اوکراین در سال ۲۰۲۳ کشور ترکیه بوده است که حدود ۶۲.۸ درصد از محصولات مورد نیاز اوکراین را در سال ۲۰۲۳ تامین کرده است.

  تصویر زیر میزان واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین در سال ۲۰۲۳ را نشان می دهد.

  به نقل از برخی تاجران، افزایش واردات محصولات فولادی نورد شده تخت به اوکراین با نابودی کارخانه های فولادی ماریوپل مرتبط است که در تولید محصولات نورد تخت تخصص داشتند. علاوه بر این، در نیمه اول سال گذشته، فعالیت اقتصادی به دلیل خصومت ها در سطح پایینی قرار داشت. بر این اساس بحث واردات محصولات فولادی برای کشور اوکراین در اولویت اول نبوده است.

  همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند انتظار می رود واردات محصولات فولادی تخت در بلند مدت، به ویژه در دوران بهبودی پس از جنگ، افزایش یابد و منابع وارداتی منبع اصلی تامین تقاضای داخلی خواهد بود. باید توجه داشت که در کوتاه مدت، با توجه به محدودیت های لجستیکی موجود در شرایط جنگ، واردات در سطح معینی تثبیت خواهد شد.

  اوکراین در سال ۲۰۲۲، واردات محصولات فولادی تخت را ۳۲.۸ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۴۷۲.۰۱ هزار تن رساند. این در حالی است که هزینه های واردات محصولات فولادی تخت به اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۹۸.۸۳ میلیون دلار گزارش شد که نسبت به سال قبل با کاهش ۲۴.۱ درصدی همراه بوده است.

  بررسی ها نشان می دهد بزرگترین تامین کنندگان محصولات فولادی تخت مورد نیاز اوکراین در سال ۲۰۲۲ شامل ترکیه، لهستان، اسلواکی و چین بودند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.