دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ 17 شعبان 1445 Monday, 26 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش تولید جهانی محصولات فولادی

شناسه : 82423 09 بهمن 1402 - 10:00
با توجه به داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد، میزان تولید جهانی محصولات فولادی در سال 2023 حدود 0.1 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.
کاهش تولید جهانی محصولات فولادی
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد، میزان تولید جهانی محصولات فولادی در سال ۲۰۲۳ حدود ۰.۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.

* بررسی میزان تولید جهانی محصولات فولادی در سال ۲۰۲۳

به گزارش آرتان پرس، رتبه بندی جهانی ۷۱ کشور تولید کننده محصولات فولادی توسط انجمن جهانی فولاد نشان می دهد تولید جهانی محصولات فولادی در سال ۲۰۲۳ به ۱.۸۵۰ میلیارد تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در سال ۲۰۲۳ با کاهش ۰.۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

فعالان بازار در روز شنبه (۲۷ ژانویه) اعلام کردند مجموع کل تولید محصولات فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین در سال ۲۰۲۳ به ۸۸.۱ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشورها در سال ۲۰۲۳ حدود  4.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

با توجه به داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد در روز شنبه (۲۷ ژانویه)، ده کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی در سال ۲۰۲۳ شامل موارد زیر است:

 • بررسی ها نشان می دهد چین در سال ۲۰۲۳ حدود ۱.۰۱۹ میلیارد تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به سال ۲۰۲۲ بدون تغییر بوده است.
 • همچنین به نقل از برخی منابع خبری، هند دومین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۴۰.۲ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲ با رشد ۱۱.۴ درصدی همراه بوده است. 
 • معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور ژاپن نیز در سال ۲۰۲۳ حدود ۸۷ میلیون تن بوده است که نسبت به سال ۲۰۲۲  کاهش ۲.۵ درصدی را تجربه کرده است.
 • باید توجه داشت که ایالات متحده آمریکا چهارمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در سال ۲۰۲۳ حدود ۸۰.۷ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در سال ۲۰۲۳  با افزایش ۰.۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.
 • تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور روسیه نیز در سال ۲۰۲۳ حدود ۷۵.۸ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به سال ۲۰۲۲ حدود ۵.۶ درصد افزایش داشته است.
 • بررسی ها نشان می دهد ششمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی کشور کره جنوبی است که در سال ۲۰۲۳ حدود ۶۶.۷ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور نسبت به سال ۲۰۲۲  با افزایش ۱.۳ درصدی همراه بوده است.        
 • همچنین به نقل از برخی منابع خبری، آلمان هفتمین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۵.۴ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش ۳.۹ درصدی را تجربه کرده است.
 • تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور ترکیه نیز در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۳.۷ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به سال ۲۰۲۲ حدود ۴ درصد کاهش داشته است.
 • معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور برزیل نیز در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۱.۹ میلیون تن بوده است که نسبت به سال ۲۰۲۲ حدود ۶.۵ درصد افت داشته است.
 • باید توجه داشت که کشور ایران دهمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۱.۱ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در سال ۲۰۲۳ با افزایش ۱.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان تولید جهانی محصولات فولادی در دسامبر ۲۰۲۳  به ۱۳۵.۷ میلیون تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ با حدود ۵.۳ درصد و نسبت به ماه قبل حدود ۶.۷ درصد افت داشته است.

به نقل از چندین منبع خبری، مجموع کل تولید محصولات فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین در دسامبر  2023 به ۷.۱ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشورها در دسامبر ۲۰۲۳ حدود  11.8 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و ۴ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۶.۲ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۰.۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است. به این ترتیب، این کشور در رتبه بندی جهانی تولید فولاد در رتبه ۲۴ قرار گرفت که از رتبه ۲۵ در سال ۲۰۲۲ بالاتر بود.

در سال ۲۰۲۲ تولید جهانی محصولات فولادی به ۱.۸۳۱ میلیارد تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۴.۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین برای سال ۲۰۲۲ کل تولید محصولات فولادی را به ۸۵.۲ میلیون تن رساندند که حدود ۲۰.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

فعالان بازار در روز شنبه (۲۷ ژانویه) اعلام کردند اوکراین در سال ۲۰۲۲ تولید محصولات فولادی را ۷۰.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۶.۳ میلیون تن رساند. به این ترتیب کشور اوکراین به دلیل جنگ، به رتبه ۲۵ در رده بندی تولیدکنندگان فولاد جهان بر اساس رتبه بندی انجمن جهانی فولاد سقوط کرد. 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.