دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ 11 ذو الحجة 1445 Monday, 17 June , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش صادرات قراضه فولادی اوکراین

شناسه : 82447 09 بهمن 1402 - 12:00
با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در سال 2023 نسبت به سال قبل 3.4 برابر شده است.
افزایش صادرات قراضه فولادی اوکراین
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده، میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل ۳.۴ برابر شده است.

* بررسی میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین

به گزارش آرتان پرس، داده های خدمات گمرکی دولتی نشان می دهد اوکراین میزان صادرات قراضه فولادی را در سال ۲۰۲۳ به ۱۸۲.۴۸ هزار تن رساند. این در حالی است که میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۳.۴ برابر نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است. همچنین باید توجه داشت که درآمد حاصل از صادرات قراضه فولادی از اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۲.۸ برابر نسبت به سال ۲۰۲۲ رشد داشته است.

فعالان بازار در روز شنبه (۲۷ ژانویه) اعلام کردند اوکراین در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۲۱.۵ هزار تن قراضه فولادی به کشورهای دیگر صادر کرد. این در حالی است که میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین در دسامبر ۲۰۲۳ حدود ۵۲.۲ درصد نسبت به نوامبر و ۸۵.۴ درصد نسبت به دسامبر ۲۰۲۲ افزایش داشته است.

به نقل از چندین منبع خبری، درآمد حاصل از صادرات قراضه فولادی از اوکراین در ماه دسامبر ۲۰۲۳ به ۶.۳۲ میلیون دلار رسید. این در حالی است که درآمد حاصل از صادرات این محصول از اوکراین در دسامبر ۲۰۲۳ با افزایش ۴۶.۳ درصدی نسبت به ماه قبل و افزایش ۸۴.۴ درصدی نسبت به دسامبر ۲۰۲۲ همراه بوده است.

در این میان معامله گران گزارش دادند میزان واردات قراضه فولادی به اوکراین در سال ۲۰۲۳ به ۱.۰۷ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان واردات قراضه فولادی به اوکراین در سال ۲۰۲۳ با کاهش ۴۱.۱ درصدی  نسبت به سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

به نقل از برخی تاجران، هزینه واردات قراضه فولادی به اوکراین در سال ۲۰۲۳ حدود ۴۱۱ هزار دلار بوده است. این در حالی است که هزینه واردات قراضه فولادی به این کشور در سال ۲۰۲۳ کاهش ۸۸.۲ درصدی را نسبت به سال قبل تجربه کرده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند در سال گذشته، بخش عمده ای از قراضه فولادی تولید شده در اوکراین به لهستان و یونان صادر شد. باید توجه داشت که از میزان صادرات قراضه فولادی از اوکراین به لهستان و یونان در سال ۲۰۲۳ از نظر پولی به ترتیب ۸۵.۴ درصد و ۸.۹ درصد را به خود اختصاص دادند. بررسی ها نشان می دهد اسلواکی و لهستان وارد کنندگان اصلی مواد خام به اوکراین بودند که به ترتیب ۴۷.۶ درصد و ۲۱ درصد قراضه فولادی به اوکراین ارسال کردند.

در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳، میزان جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین به ۱.۱۳ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان جمع آوری قراضه فولادی در اوکراین در ۱۱ ماه نخست ۲۰۲۳ حدود ۲۷.۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند طی در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۳ میزان عرضه قراضه فولادی به کارخانه ‌های فولادی مستقر در اوکراین به ۹۱۰.۹ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان عرضه قراضه فولادی به کارخانه ‌های فولادی اوکراین در سال ۲۰۲۳ با افزایش ۸.۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، اکثر کشورهای توسعه یافته طرفدار ممنوعیت صادرات قراضه برای حفظ مواد خام حیاتی در زمینه صنعت فولاد سبز هستند. بررسی ها نشان می دهد اتحادیه اروپا ممکن است در کمتر از ۵ سال آینده از یک صادر کننده به یک واردکننده قراضه فولادی تبدیل شود، زیرا تولیدکنندگان فولاد جهانی به کوره های قوس الکتریکی روی می آورند، بنابراین رقابت برای این ماده خام تشدید خواهد شد.

در این میان معامله گران گزارش دادند که به طور خاص، EUROFEER از اتحادیه اروپا برای گنجاندن قراضه فولادی در لیست مواد خام حیاتی حمایت می کند، زیرا دسترسی برابر به قراضه فولادی، رقابت طولانی مدت فولادسازان اروپایی را تضمین می کند و به جلوگیری از افزایش انتشار کربن کمک خواهد کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.